Coraz więcej faktur do windykacji. Kampania „Policz i nie przelicz się” UOKIK. 13 Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Aktualności 21.09.2021 r.

Opublikowano: 2021-09-21 09:01 Aleksandra Jakubowska 3 min. czytania

Coraz więcej faktur do windykacji. Kampania „Policz i nie przelicz się” UOKIK. 13 Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach. Aktualności 21.09.2021 r.

Przedsiębiorstwa przekazują więcej faktur w celu windykacji

Zgodnie z danymi firmy Kaczmarski Inkasso (partner Krajowego Rejestru Długów) coraz więcej firm przekazuje faktury w celu odzyskania swoich należności. Czasy pandemii spowodowały większe problemy z zapłatą zobowiązań wśród kontrahentów, stąd zwiększone zainteresowanie tym rozwiązaniem w szczególności wśród małych i średnich firm. Przekazanie faktur do windykacji - jak deklarują przedsiębiorcy (40 % badanych), raczej nie spotkało się z negatywnym odbiorem wśród partnerów, wręcz przeciwnie -  spowodowało , że partnerzy biznesowi zaczęli opłacać faktury w terminie.

W badanym czasie tj. od sierpnia 2020 do sierpnia 2022 r. odnotowano większą ilość przekazywanych faktur do windykacji aż o 1/3. Dodatkowo średni okres przeterminowania faktur skrócił się od 222 do 180 dni.

Trwa kampania "Policz i nie przelicz się" UOKIK

Jak już informowaliśmy wcześniej, od 6 września UOKiK Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi kampanie informacyjną pod tytułem „Policz i nie przelicz się”, w ramach której w mediach publikowane są dwa spoty edukacyjne o kredytach oraz zmianach stóp procentowych.

Dodatkowo Prezes UOKIK przygotował  kilka wyjaśnień w sprawie zakupu mieszkań w czasie hossy, sytuacji, kiedy popyt na nieruchomości jest znacznie większy niż jego podaż, a wysokość stóp procentowych niepewna. Prezes ostrzega przed możliwą stratą zainwestowanych środków, skutkami wzrostu stóp procentowych, spadkiem zdolności kredytowej, a co za tym idzie możliwym brakiem środków na uregulowanie rat kredytu hipotecznego. Prezes o rozsądne inwestowanie i skorzystanie materiałów edukacyjnych przygotowanych specjalnie  w ramach akcji „Policz i nie przelicz się”.

13 Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach

Już do dnia poniedziałku w Katowicach trwa 13. Europejski Kongres Gospodarczy, na którym przedstawiciele rządu, Komisji Europejskiej, zarządzający kluczowymi firmami oraz instytucjami wsparcia biznesu, jak również eksperci i naukowcy mają możliwość dyskusji w temacie między innymi odbudowy europejskiej gospodarki (głównie po  skutkach kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa), cyfryzacji, „zielonych transformacji” czy też Polskiego Ładu.

Stacjonarnie w wydarzeniu bierze udział blisko 5 tys. osób, dodatkową możliwością jest uczestnictwo w panelach online. Dla odwiedzających Katowice stacjonarnie będzie udostępniona strefa innowacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, gdzie będzie można zapoznać się z innowacjami stworzonymi z myślą o człowieku, jego zdrowiu, komforcie i lepszym życiu.

Tagi: uokikwindykacja

Zaktualizowano: 22.09.2021

Dodano: 21.09.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top