Czas decyzji w sprawie kredytów frankowych, zwrot opłat dla klientów mBank, misja samodzielność od BNP Paribas – aktualności 11.05.2021 r.

Opublikowano: 2021-05-11 09:57 Urszula Sokół 2 min. czytania

Czas decyzji w sprawie kredytów frankowych, zwrot opłat dla klientów mBank, misja samodzielność od BNP Paribas – aktualności 11.05.2021 r.

Czas decyzji w sprawie kredytów frankowych

Na dziś zapowiedziane jest posiedzenie pełnego składu sędziów Sądu Najwyższego orzekających w sprawie kredytów frankowych. Termin posiedzenia dotychczas był już dwukrotnie zmieniany. W planie dzisiejszego posiedzenia jest przygotowanie odpowiedzi dla sześciu pytań dotyczących kredytów frankowych. Pytania te zostały opracowane w styczniu we wniosku Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego. Posiedzenie będzie niejawne. Przypomnijmy, że niedawny wyrok TSUE o którym pisaliśmy na łamach portalu odesłał zainteresowane strony do krajowego sądownictwa.

Zwrot opłat dla klientów mBank

Na mocy postępowania prowadzonego przez UOKIK mBank zadecydował, że klienci, którzy ponieśli opłaty z tytułu wypowiedzenia umowy kredytu odnawialnego otrzymają ich zwrot. Przez wiele miesięcy bank oferował klientom możliwość uzyskania kredytu odnawialnego w rachunku bez pobierania opłaty za ich udzielenie, ale z prowizją za odnowienie po 12 miesiącach. Regulamin przewidywał także, że opłata zostanie naliczona jeśli klient złoży wypowiedzenie umowy o produkt. Ponadto opłata była naliczana niezależnie od kwoty zadłużenia, a w relacji do przyznanego limitu. UOKIK orzekł, że jest to niezgodne z ustawą o kredycie konsumenckim.

Misja samodzielność od BNP Paribas

BNP Paribas realizując kolejne zadania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i w trosce o edukację finansową najmłodszych promuje kampanie: Misja Samodzielność. W ramach akcji bank udostępnia Kartę Samodzielniaka z której może korzystać młody człowiek, a jego rodzice mają kontrolę nad wydatkami dziecka. Do karty może zostać wydana także specjalna opaska umożliwiająca płatności zbliżeniowe. Bank na dedykowanej stronie internetowej udostępnia grę online, słowniczek pojęć i terminów związanych z bankowością dostosowany dla dzieci. Bank nie zapomniał także o rodzicach, którym oddaje do dyspozycji całą bazę wiedzy w formie artykułów, nagrań wideo i podcastów. Dzięki tym materiałom rodzice będą mogli wspierać swoje dzieci w edukacji finansowej.   

Tagi: bnp paribasuokik

Zaktualizowano: 31.08.2021

Dodano: 11.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top