Estrada a długi. ZBP o programie edukacyjnym. Ryczał dla przedsiębiorców. Aktualności 04.06.2021 r.

Opublikowano: 2021-06-04 11:47 Aleksandra Jakubowska 3 min. czytania

Estrada a długi. ZBP o programie edukacyjnym. Ryczał dla przedsiębiorców. Aktualności 04.06.2021 r.

Estrada a długi

Od dnia dzisiejszego tj. od 4 czerwca polska branża estradowa po ponad rocznej przerwie będzie mogła wznowić swoją działalność koncertową. Będzie można organizować koncerty na wolny powietrzu oraz uprawiać inną działalność z zakresu kultury i rozrywki. Na wydarzenia będzie mogło przyjść 50% publiczności w przypadku wyznaczonej ilości miejsc oraz 250 osób, gdy tych miejsc nie ma. Dodatkowo wszyscy muszą zachować 1,5 m odstęp od siebie, nosić maseczki oraz nie będą mogli spożywać żadnych napojów czy też innych posiłków.

Od 6 czerwca natomiast będzie możliwa organizacja wystaw, targów, kongresów w pomieszczeniach zamkniętych. Będzie obowiązywać limit jedna osoba na 15 m kw. (nie będą w niego wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19). Zgodnie z danymi Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor zaległości pomiędzy marcem 2020 a 2021r. wzrosły o 34% wśród artystów, a w branży eventowej o 28%.

Życzymy wszystkim udanego powrotu do swoich działalności!

ZBP o programie edukacyjnym

Polscy bankowcy mogą się poszczycić bardzo udanym projektem edukacyjnym, który ma już 5 lat „Bankowcy dla Edukacji”. Wydarzenie jest niewątpliwie jednym z największych programów w zakresie edukacji finansowej w Europie. Zaangażowało się w nie wiele banków prywatnych, państwowych, spółdzielczych oraz takie instytucje jak Związek Banków Polskich, BIK SA, Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A., NBP, Komisja Nadzoru Finansowego czy też Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

W przeciągu 5 lat organizatorzy dotarli bezpośrednio do blisko 2 mln osób – uczniów, studentów, dorosłych, seniorów z programami edukacyjnymi. Na uznanie zasługuje fakt, że program nie przestał działać podczas wprowadzonego lockdownu. Działania programu były wówczas realizowane za pomocą kanałów i narzędzi zdalnych. W planach jest założenie kontynuacji działań na kolejne 5 lat.

Ryczałt dla przedsiębiorców
 

Nowy Ład to program skierowany do wszystkich przedsiębiorców. Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował nowe rozwiązanie, którym jest podatek przychodowy (ryczałt) między innymi dla tych przedsiębiorców zarabiających do 10tys. zł, dla których rozliczanie w skali podatkowej lub podatku liniowego nie jest opłacalny. Zapowiedział obniżkę ryczałtu z 17% do 14% między innymi dla lekarzy, dentystów, pielęgniarek, położnych, inżynierów. Natomiast zniżką z 15% do 12% będą mogli się rozliczać informatycy, programiści i inni pracownicy sektora ICT. Zostały również podniesione limity przychodów, które udostępniają rozliczenie się za pomocą ryczałtu.

Tagi: ryczałt

Zaktualizowano: 06.06.2021

Dodano: 04.06.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top