Firmy chcą szczepić pracowników, Forum Bankowe 2021, rekord założonych profili zaufanych – aktualności z dnia 11.03.2021r.

Opublikowano: 2021-03-11 08:47 Anna Kopańska 4 min. czytania

Firmy chcą szczepić pracowników, Forum Bankowe 2021, rekord założonych profili zaufanych – aktualności z dnia 11.03.2021r.

Firmy chcą szczepić pracowników

Są wyniki najnowszego badania „KoronaBilans MŚP” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów.

Główne wnioski płynące z badania to fakt, że 7 na 10 firm chętnie zaszczepiłoby swoich pracowników, z uwagi na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa pracowników.

Dalsze wnioski z badania mówią o tym, że utrzymuje się niechęć właścicieli małych i średnich firm do inwestowania. Tylko 13 procent z nich planuje inwestycje w okresie najbliższych trzech miesięcy, niestety zdecydowana większość, bo 79 procent firm takich inwestycji nie planuje.

Natomiast te firmy, które planują rozwój, inwestują przede wszystkim sprzęt, systemy IT, kupują lub dzierżawią nowe lokale oraz zamawiają półprodukty i komponenty.

W dobie kryzysu, bezpieczniejszym rozwiązaniem dla firm jest inwestycja w infrastrukturę systemową i sprzętową, aniżeli w ludzi.

77 procent firm nie zamierza zatrudniać pracowników, 15 procent z nich mówi, że nie ma takiej możliwości, a 3 procent przedsiębiorców mówi w zdecydowany sposób, że zamierza zatrudniać ludzi.

Co ciekawe, 64 procent firm deklaruje, że pracownicy wykonują swoje obowiązki na miejscu, a tylko 2 procent firm stwierdza, że pracownicy pracują zdalnie, przy czym 66 procent chce utrzymać obecny model pracy w przyszłości. (źródło: KRD)

Forum Bankowe 2021

Tegoroczne Forum Bankowe odbyło się w formie webinarium w dniu 10 marca 2021 roku. Kolejne planowane jest na 17 marca 2021 roku.

Główne obrady Forum Bankowego koncentrują się na najważniejszych wyzwaniach sektora bankowego w dobie epidemii koronawirusa.

Organizatorzy forum wskazują, że dominującymi tematami tegorocznej konferencji będzie kwestia  przygotowania i rozwoju technologicznego banków, który ma wpływ na sukces takich obszarów jak zdalna obsługa klientów oraz aktywny udział w programach pomocowych ze strony państwa.

Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz rozpoczął obrady od wspomnienia konieczności odwołania ubiegłorocznego Forum Bankowego, wskazując ówczesną potrzebę przeorganizowania i propozycji dla klientów i partnerów szeregu nietypowych rozwiązań.

W tegorocznym Forum udział wzięło 700 osób, z czego 500 osób stanowili bankowcy.

Gośćmi specjalnymi Forum są Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosław Gowin oraz Prezes NBP prof. Andrzej Glapiński.

Szczegółowe podsumowanie poruszanych tematów znajdziecie Państwo na stronie internetowej Związku Banków Polskich. (źródło: ZBP, aleBank.pl)

Rekord założonych profili zaufanych

Jak czytamy na rządowej stronie internetowej, od początku roku 2021 do 09 marca br. ponad milion osób założyło już profil zaufany. KPRM prognozuje, że marzec 2021 to będzie miesiąc, w którym ilość założonych profili zaufanych zapisze się do historii osiągając łączny wynik 10 milionów profili zaufanych.

Dla porównania wynik założonych profili zaufanych na 09 marca 2021 to wynik bliski całego roku 2018.

Na chwilę obecną z profilu zaufanego korzysta ponad 9,8 miliona osób – zgodnie z informacją podaną przez Marka Zagórskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Rady Prezesa Rady Ministrów.

KPRM przypomina, że profil zaufany to po prostu przypisany do naszego numeru PESEL zbiór danych o nas samych. Dzięki niemu możemy potwierdzać naszą tożsamość w kontaktach z e-administracją.

Dzięki profilowi zaufanemu załatwimy takie sprawy jak złożenie e-PIT, złożenie wniosku o 500+, rejestracja na szczepienie i szereg innych spraw z listą których można się zapoznać na rządowej stronie gov.pl. (źródło: gov.pl)

Tagi: profil zaufany

Zaktualizowano: 12.10.2021

Dodano: 11.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top