Jak ochronić rodzinę przed kradzieżą danych? Nowa Oferta Rodzinna BIK

Opublikowano: 2021-11-10 11:33 Aleksandra Jakubowska 2 min. czytania

Nowa Oferta Rodzinna BIK

Jak ochronić rodzinę przed kradzieżą danych? Nowa Oferta Rodzinna BIK

W związku z coraz większym zagrożeniem wycieku danych osobowych związanych z wykorzystaniem procesów zdalnych oraz Internetu w codziennym życiu Biuro Informacji Kredytowej wprowadziło na rynek nowy produkt, który chroni całą rodzinę przed ewentualnym wyłudzeniem. Jak potwierdzają badania aż 87% badanych osób z przedziału wiekowego 18-24 lat oraz 92% seniorów doskonale zdaje sobie sprawę ze skutków kradzieży danych.

Oferta Rodzinna BIK obejmuje ochroną osobę wnioskującą oraz grupę bliskich osób. Sprawdzi się w szczególności w przypadkach, kiedy starsze osoby, bądź inni członkowie rodziny nie mają czasu na kontrolowanie bądź nie wiedzą w jaki sposób zabezpieczyć się przed kradzieżą tożsamości.

W jaki sposób działa usługa? Osoba inicjująca zgłasza do alertów grupę (max 4 osoby), które chce otoczyć opieką  np rodziców, teściów, partnera, dziecko. Opiekun grupy rodzinnej otrzymuje alerty BIK, które ostrzegają o wyłudzenie na dane swoje oraz innych członków grupy. W tym samym czasie powiadomienie otrzymuje również podopieczny, którego wyciek danych dotyczy.

Członkowie są informowani o wykorzystaniu danych w czasie rzeczywistym, dlatego można szybko zareagować w przypadku działań przestępczych i tym samym zapobiec zaciągnięcia zobowiązań na swoje nazwisko.

Warunkiem do korzystania z usługi alertów Rodzinnych BIK jest rejestracja w BIKu oraz potwierdzenie tożsamości.

Korzystajmy z tych nowych rozwiązań, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami wykorzystania naszych danych osobowych.

Źródło: BIK

Tagi: alert bikkradzież

Zaktualizowano: 10.11.2021

Dodano: 10.11.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top