Kredyty hipoteczne tylko dla stałych klientów w BNP Paribas Bank Polska

Opublikowano: 2022-05-31 12:30 Dagmara Konik 2 min. czytania

Kredyty hipoteczne tylko dla stałych klientów w BNP Paribas Bank Polska

Kredyty hipoteczne tylko dla stałych klientów w BNP Paribas Bank Polska

Bank BNP Paribas postanowił zmienić swoją politykę względem nowych klientów. Z jednej strony zachęca klientów do skorzystania z produktów dostępnych w banku z jednoczesnym wyłączeniem oferty kredytów hipotecznych dla nowych klientów banku.

Od czerwca z oferty kredytu hipotecznego będą mogli skorzystać klienci, którzy od co najmniej trzech miesięcy korzystają z dowolnego produktu tego banku. Dla wszystkich obecnych i nowych klientów dostępna jest natomiast oferta „zielona hipoteka” ponieważ warunki te nie dotyczą zainteresowanych finansowaniem przyjaznych środowisku nieruchomości.

Jako pierwszy w Polsce BNP Paribas w marcu wprowadził do swojej oferty kredyt hipoteczny z 10-letnią stałą stopą procentową. Stało się to już po wzroście WIBOR i tuż przed załamaniem popytu na rynku. Z danych banku wynika, że w kwietniu liczba osób, które wnioskowały o kredyt hipoteczny, była niemal o połowę niższa niż przed rokiem i w marcu tego roku.

Przemysław Furlepa, wiceprezes Zarządu NBP Paribas, odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej decyzję o udzielaniu kredytu hipotecznego tylko klientom banku tłumaczy dostosowaniem oferty banku do aktualnej sytuacji rynkowej i wymogów regulacyjnych.

„W kontekście rosnącej inflacji i stóp procentowych, działając odpowiedzialnie, chcemy zabezpieczyć klientów przed ryzykiem nadmiernego zadłużenia się”

- poinformował wiceprezes. 

 

Źródło: BNP Paribas 

 

Tagi: bnp paribas

Zaktualizowano: 31.05.2022

Dodano: 31.05.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top