mPay i zgoda KNF, PKO BP z nową polityką dywidendową, nowe monety kolekcjonerskie od NBP – 19.03.2021

Opublikowano: 2021-03-19 07:38 Agnieszka Kłak 2 min. czytania

mPay i zgoda KNF, PKO BP z nową polityką dywidendową, nowe monety kolekcjonerskie od NBP – 19.03.2021

mPay i zgoda KNF

Komisja Nadzoru Finansowego wydała decyzję umożliwiająca mPay rozszerzenie zakresu usług dostępnych w aplikacji. Po uzyskaniu tej zgody usługa zostanie rozszerzona o możliwość realizowania przekazów pieniężnych. Ponadto użytkownicy będą mogli uzyskać informacje o rachunkach, które nie znajdują się w aplikacji. Od teraz aplikacja będzie również służyła do inicjowania transakcji płatniczych.

Z komentarza Prezesa Zarządu mPay S.A. dowiadujemy się, że spółka jest zadowolona z tej decyzji ponieważ pozwoli ona na rozszerzenie zakresu usług dostępnych w aplikacji, a takie jest oczekiwanie nie tylko rynku, ale również użytkowników.

PKO BP z nową polityką dywidendową

PKO BP poinformował w komunikacie prasowym o przyjętej polityce dywidendowej. Zgodnie z treścią komunikatu bank dopuszcza możliwość skupu akcji własnych w celu ich umorzenia. Ogół działań banku ma na celu możliwość wypłaty dywidendy przy zachowaniu zasad ostrożnego zarządzania. Plan PKO BP zakłada, że dywidendy będą wypłacane regularnie w latach 2020-2022.

Nowe monety kolekcjonerskie od NBP

Narodowy Bank Polski wprowadził dwie nowe monety kolekcjonerskie z nominałem 10 zł. Są to monety z serii „Wielcy polscy ekonomiści”. Ferdynand Zweig i Adam Krzyżanowski – to właśnie te dwie postaci świata ekonomii zostały upamiętnione w najnowszej serii. Monety z wizerunkami ważnych ekonomistów, którzy przyczynili się do rozwoju gospodarki emitowane są od 2017 roku.

Najnowszą edycję monet można nabyć za 150 zł brutto w oddziałach NBP oraz sklepie internetowym Kolekcjoner. NBP wyemitował do 10 tys. sztuk każdej monety.

Tagi: PKO Bank Polski

Zaktualizowano: 16.11.2021

Dodano: 19.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top