NBP ostrzega przed oszustami, wzrost zainteresowania kredytami mieszkaniowymi, coraz więcej ubezpieczonych cudzoziemców – aktualności 10.05.2021 r.

Opublikowano: 2021-05-10 11:46 Urszula Sokół 1 min. czytania

NBP ostrzega przed oszustami, wzrost zainteresowania kredytami mieszkaniowymi, coraz więcej ubezpieczonych cudzoziemców – aktualności 10.05.2021 r.

NBP ostrzega przed oszustami

Liczne grupy oszustów korzystając z autorytetu Narodowego Banku Polskiego podszywają się pod tą instytucje celem wyłudzenia danych osobowych. Oszuści ofertują wysokie zyski w krótkim czasie dzięki inwestycji w kryptowaluty, a de facto chcą wyłudzić dane rachunków osobistych klientów.

NBP przypomina w komunikacie, że nie prowadzi obrotu krypotwalutami. Ponadto Narodowy Bank Polski nie prowadzi obsługi rachunków klientów indywidualnych.

Wzrost zainteresowania kredytami mieszkaniowymi

Biuro Informacji Kredytowej informuje o rekordowym zainteresowaniu kredytami mieszkaniowymi w miesiącu kwietniu. Jak co miesiąc BIK zestawił ilość złożonych wniosków o kredyt mieszkaniowy rok do roku i okazało się, że w kwietniu 2021 roku złożono o 94,3% wniosków więcej w stosunku do kwietnia 2020 roku. Wzrosła również średnia kwota wnioskowanego kredytu do 320 tys. złotych.

Coraz więcej ubezpieczonych cudzoziemców

Zakład Ubezpieczeń Społecznych za pośrednictwem komunikatu w serwisie PAP informuje o znaczącym wzroście ilości ubezpieczonych cudzoziemców. W ciągu miesiąca liczba osób ubezpieczonych wzrosła o prawie 15 tysięcy. Obecnie jest to ponad 780 tys. osób. Liczba ta systematycznie rośnie od kilku miesięcy mimo pandemii koronawirusa. Jak pokazują statystyki ZUS grupą, która najszybciej rośnie w strukturze cudzoziemców zarejestrowanych w ZUS są obywatele Ukrainy.

Zaktualizowano: 31.08.2021

Dodano: 10.05.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top