PKO BP przyjmuje wnioski o kredyt bez wkładu własnego

Opublikowano: 2022-09-02 10:46 Dagmara Konik 1 min. czytania

PKO BP przyjmuje wnioski o kredyt bez wkładu własnego

PKO BP przyjmuje wnioski o kredyt bez wkładu własnego

W komunikacie prasowym bank PKO BP poinformował, że od czwartku przyjmuje wnioski o kredyt hipoteczny w ramach programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”.

Jest to program skierowany do młodych osób, które chcą nabyć własne mieszkanie, a które w przypadku powiększenia rodziny o kolejne dzieci mogą liczyć na jeszcze większe państwowe wsparcie. Chodzi o rozwiązanie spłaty rodzinnej w której po urodzeniu trzeciego lub kolejnego dziecka w rodzinie kapitał pomniejszy się o 60 tys. wsparcia.

Co ważne dzięki złożeniu wniosku w programie można uzyskać kredyt hipoteczny na 100% kosztów związanych albo z budową domu albo nabyciem mieszkania albo wkładem własnym do spółdzielni mieszkaniowej. Warunkiem koniecznym do uzyskania kredytu jest w tym wypadku tylko zdolność kredytowa. Za wkład własny odpowiada bowiem Bank Gospodarstwa Krajowego.

PKO BP przypomina, że uzyskanie kredytu bez wkładu własnego nie wiąże się z dodatkową wizytą w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdyż to PKO BP jest podmiotem odpowiedzialnym za dopełnienie wszystkich formalności z BGK.

Źródło: PAP Gospodarka

Tagi: wkład własnyPKO Bank Polskikapitałniski wkład własny

Zaktualizowano: 02.09.2022

Dodano: 02.09.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top