PKO BP wyciąga rękę do frankowiczów

Opublikowano: 2021-10-05 09:00 Aleksandra Jakubowska 1 min. czytania

PKO BP wyciąga rękę do frankowiczów

PKO BP wyciąga rękę do frankowiczów

Frankowicze, którzy zaciągnęli swój dług w banku PKO BP mogą skorzystać programu ugód, który zakłada mediacje oraz zawarcie ugody podczas postępowania mediacyjnego przed Sądem Polubownym przy KNF.  Klienci, którzy mają aktywny kredyt w CHF mogą złożyć wniosek przez Internet w systemie transakcyjnym banku.  Wszelkie mediacje mogą odbyć się zdalnie, koszty sądowe poniesie bank. Kredytobiorca musi się jedynie stawić osobiście na podpisaniu ugody we wskazanym Oddziale banku.

Frankowicze poprzez zawarcie ugody mogą liczyć na przekształcenie kredytu walutowego na złotowy oraz rozliczenie od daty zawarcia umowy. Ma zostać przyjęte oprocentowanie zmienne na dzień zawarcia umowy, które będzie się składało ze wskaźnika WIBOR3M oraz marży banku. Klient otrzyma szczegóły na kilka dni przed mediacją w Sądzie.

Klienci, którzy już spłacili swoje zobowiązanie w CHF, bądź Ci, którzy skorzystali z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców nie będą brani pod uwagę.

Dodatkowym warunkiem możliwości rozpoczęcia procesu jest cel kredytu, który musu być zaciągnięty na własne cele mieszkaniowe. Życzymy wszystkim udanych mediacji oraz polubownego załatwienia sprawy.

Źródło: PAP

Tagi: frankowiczekredyt walutowy

Zaktualizowano: 06.10.2021

Dodano: 05.10.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top