Początek maja z nową tarczą, więcej innowacji i patentów, majówka w warunkach lockdownu – aktualności 29.04.2021 r.

Opublikowano: 2021-04-29 08:15 Agnieszka Kłak 2 min. czytania

Początek maja z nową tarczą, więcej innowacji i patentów, majówka w warunkach lockdownu – aktualności 29.04.2021 r.

Początek maja z nową tarczą

ZUS zapowiada na początek maja kolejną odsłonę tarczy antykryzysowej w formie zwolnienia z opłaty składek za marzec i kwiecień. Ta forma pomocy będzie dotyczyć ponad 60 branż dotkniętych pandemią koronawirusa. Pomoc będzie udzielana w formie zwolnienia ze składek tylko za kwiecień albo za marzec i kwiecień łącznie. Przedsiębiorcy będą mieli również możliwość skorzystania ze świadczenia postojowego na zasadach określonych przez ZUS. Przedsiębiorcy uprawnieni do skorzystania z wszystkich firm pomocy to m.in. osoby działające w branży beauty oraz zajmujące się handlem w galeriach handlowych.

Więcej innowacji i patentów

Polska Agencja Prasowa informuje o podsumowaniu spotkania ministra Jarosława Gowina w Urzędzie Patentowym. Dowiadujemy się, że liczba zgłoszeń patentowych na przestrzeni ubiegłego roku znacząco wzrosła. Polska dołącza do europejskiego trendu w ilości zgłaszanych patentów. Kolejne miesiące też dają możliwość wzrostu zgłoszeń ponieważ uruchamiane są kolejne programy rządowe wspierające innowacyjność oraz przedsiębiorcy mogą skorzystać z ulg podatkowych na dział B+R. Na spotkaniu wielokrotnie zostało podkreślone stwierdzenie, że w przyszłości innowacyjność będzie wyznacznikiem działania gospodarki.

Majówka w warunkach lockdownu

Prawie połowa badanych w ankiecie przeprowadzonej przez Biuro Informacji Gospodarczej uważa, że w trakcie nadchodzącej majówki powinny być dostępne obiekty turystyczne działające w reżimie sanitarnym, a z kolei 1/5 badanych opowiada się za utrzymaniem całkowitego zamknięcia. Przypominamy, zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, branża hotelarska zostanie otwarta dla szerokiej grupy klientów dopiero po długim weekendzie majowym, od 8 maja.

Zaktualizowano: 31.08.2021

Dodano: 29.04.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top