Podwyżki prądu i zapowiadana pomoc dla najuboższych

Opublikowano: 2021-10-12 09:58 Aleksandra Jakubowska 1 min. czytania

Podwyżki prądu i zapowiadana pomoc dla najuboższych

Podwyżki prądu i zapowiadana pomoc dla najuboższych

Ceny towarów i usług w ostatnim czasie wciąż pną się do góry, nie lepiej jest na rynku energetycznym. Cena prądu jest wysoka, a dostawcy już zapowiadają kolejne podwyżki, nawet dla odbiorców indywidualnych. Prąd jest dobrem, bez którego w dzisiejszym czasie trudno się obejść. Komputery, telefony, kuchnie wszystko jest na prąd. Nawet oszczędzając energię i tak całkiem sporo jej potrzebujemy. Praca zdalna, nauka w domu – to też napędziło większe rachunki dla zwykłych ludzi. 

Z pomocą dla najuboższych zwrócił się minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, który poprosił o pilne procesowanie projektu w sprawie wsparcia dla najuboższych odbiorców prądu. Zgodnie z wcześniejszą wypowiedzią przyznanie wsparcia będzie zależało od kilku czynników. Zaliczymy do nich m.in.:

  • wysokości dochodów,
  • liczby domowników,
  • stanu budynku.

Szczegółowe regulacje w tej sprawie są nadal w trakcie przygotowania, ale dążą już ku końcowemu efektowi. Pomoc będzie opiewała na skalę liczoną w miliardach złotych, a prawo do skorzystania z pomocy ma przysługiwać prawie 10% klientów. Temat cen energii ma być również przedmiotem kolejnych dyskusji na szczycie Unii Europejskiej. Czekamy na efekty działań.

Źródło: PAP 

Zaktualizowano: 12.10.2021

Dodano: 12.10.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top