Startuje e-Urząd Skarbowy, jakie są długi Polaków – aktualności 02.02.2021

Opublikowano: 2021-02-02 07:22 Urszula Sokół 2 min. czytania

Startuje  e-Urząd Skarbowy, jakie są długi Polaków – aktualności 02.02.2021

Startuje  e-Urząd Skarbowy

W poniedziałek na konferencji prasowej Minister Finansów poinformował o uruchomieniu projektu e-Urząd Skarbowy. Ocenił ten projekt jako jeden z największych w ostatnich latach, ale zarazem jeden z najbardziej rozwojowych. System będzie odpowiadał na oczekiwania podatników, którzy coraz chętniej korzystają z cyfrowych rozwiązań w zakresie kontaktu z urzędem skarbowym i przesyłania m.in. deklaracji podatkowych.

Projekt jest podzielony na etapy, a jego zakończenie planowane jest na koniec trzeciego kwartału 2022 roku. Ukończenie pierwszego etapu projektu daje podatnikom możliwość załatwienia spraw podatkowych za pomocą dowolnego urządzenia z dostępem do sieci internet. Logowanie odbywa się poprzez: Profil Zaufany, e-dowód albo bankowość elektroniczną powiązaną z Profilem Zaufanym. Aktualnie podatnicy będą mieli dostęp do usługi Twój e-PIT. Za pomocą usługi można również dokonać płatności online oraz złożyć niektóre pisma urzędowe.

Jakie są długi Polaków?

Krajowy Rejestr Długów (KRD) opublikował na swoje stronie internetowej raport „Zadłużenie Polaków”. Z danych raportu wynika, że prawie 25% rodaków miało trudności ze spłatą swoich zobowiązań, a wielu z nich taka sytuacja przydarzyła się niejednokrotnie. Co robią Polacy, gdy dopadają ich kłopoty finansowe? Najczęstszą odpowiedzią było sięganie po pomoc rodziny oraz ograniczenie własnych wydatków. Co ciekawe prawie połowa Polaków uznaje temat zadłużenia za temat o którym się nie rozmawia z bliskimi. W danych pochodzących z badania czytamy, że prawie 75% z nas woli kupować z własnych oszczędności. Jest też jednak spora grupa osób, która woli pożyczyć środki na wybranych cel i być zadowolonym z zakupu od razu, a nie po uzbieraniu potrzebnych środków.

Zaktualizowano: 03.02.2021

Dodano: 02.02.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top