Więcej upadłości konsumenckich. Finał loterii Spisu Powszechnego. Nowa odsłona BILK-a. Aktualności 13.07.2021 r.

Opublikowano: 2021-07-13 11:31 Urszula Sokół 3 min. czytania

Więcej upadłości konsumenckich. Finał loterii Spisu Powszechnego. Nowa odsłona BILK-a. Aktualności 13.07.2021 r.

Więcej upadłości konsumenckich

Biuro Informacji Gospodarczej informuje, że w tym roku już blisko 7,5 tys. osób ogłosiło upadłość konsumencką. Łączna kwota długu to prawnie 690 mln złotych. Najwięcej do oddania ma dłużnik z wierzytelnościami o wartości 8 mln złotych. Warto zwrócić uwagę na komentarz BIG: liczba osób, które ogłosiły upadłość do końca maja 2021 roku jest równa liczbie osób, które ogłosiły upadłość w całym 2019 roku. Główny wpływ na ilość ogłoszonych upadłości miała liberalizacja prawa w tym zakresie. Uproszczone zostało również ogłoszenie upadłości dla dłużników, których długi powstały w związku z jednoosobową działalnością gospodarczą. Aspekt pandemii również znalazł odbicie w zwiększonej ilości upadłości konsumenckich. Znacząca większość osób ogłaszających upadłość to osoby posiadające tylko kredytu konsumpcyjne (58,7%), a jako następne kwalifikują się osoby bez kredytów. W 2021 roku najwięcej upadłości ogłoszono wśród mężczyzn w wieku 36-45 lat oraz u kobiet w tym samym wieku.

Finał loterii Spisu Powszechnego

Polska Agencja Prasowa przekazała komunikat o środowym finale loterii Spisu Powszechnego. Jak już informowaliśmy wcześniej ten spis jest obowiązkowy i ze względu na pandemię realizowany jest głównie w formie elektronicznej.

Jutro o godz. 12.00 odbędzie się finałowe losowanie nagród w postaci 16 samochodów. W trakcie trwania spisu do jego poprawnie zarejestrowanych uczestników loterii trafiły już karty przedpłacone o wartości 500 zł i 1000 zł.

Nowa odsłona BILK-a

Na portalu wnioskomat.com wielokrotnie pisaliśmy o nowych technologiach w płatnościach i finansach. Pisaliśmy także o bardzo wygodnej funkcji, jaką jest BLIK. Newsroom spółki, która jest właścicielem technologii donosi, że już wkrótce do dyspozycji użytkowników zostanie oddany BILK zbliżeniowy. Użytkowanie tej nowej funkcji nie będzie powiązane z logowaniem do aplikacji.

Nowa funkcja będzie opierała się na odblokowaniu telefonu i komunikacji z terminalem płatniczym. Nie będzie konieczne wpisywanie sześciocyfrowego kodu, który jest generowany przy standardowej usłudze. Co więcej płatności będzie można dokonać w trybie offline. Nowy BLIK będzie współpracował z technologią Mastercard i będzie dostępny dla klientów sześciu banków: Santander Bank Polska, PKO BP, mBank, Banku Millenium, ING Banku oraz Alior Banku. Aby płacić BLIK Zbliżeniowym wystarczy tylko odblokować tą funkcję w aplikacji banku i włączyć komunikację NFC.

Zaktualizowano: 13.07.2021

Dodano: 13.07.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top