Zrozumieć inflację, stopy procentowe – ZBP zaprasza do poszerzenia wiedzy

Opublikowano: 2022-01-17 13:37 Aleksandra Jakubowska 2 min. czytania

Zrozumieć inflację, stopy procentowe – ZBP zaprasza do poszerzenia wiedzy

Zrozumieć inflację, stopy procentowe – ZBP zaprasza do poszerzenia wiedzy

W obliczu natłoku informacji na tematy związane z inflacją oraz stopami procentowymi, Fundacja Warszawska Instytutu Bankowości razem ze Związkiem Banków Polskich oraz z 14-stoma bankami zorganizowały ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną, której celem jest przekazanie w prosty i rzetelny sposób wiedzy z zakresu inflacji, kredytów hipotecznych oraz stóp procentowych.

Na stronie internetowej pod adresem www.bankiwpolsce.pl/inflacja znajdziemy szereg poradników, z których dowiemy się między innymi o podstawach wiedzy o inflacji, stóp procentowych oraz jak ich zmiana wpływa na kredyty.

Ze strony mogą korzystać wszyscy, a dodatkowym atutem jest fakt, że wiedza jest przedstawiona w czterech wersjach:

  • dla klientów, 
  • dla nauczycieli, 
  • dla uczniów, 
  • dla studentów. 

Poradniki są emitowane w wersji elektronicznej, tak więc każdy mający dostęp do Internetu oraz komputera jest w stanie odnaleść sporą porcję informacji.

Autorzy mają w planie również rozwinięcie działu z artykułami edukacyjnymi o tematyce najpopularniejszych wiadomości publikowanych w ogólnopolskich dziennikach, mediach w tym radia, telewizji, portali internetowych, gazetach, biuletynach.

Dodatkowo akcja będzie wspierana spotami wideo, grafikami, które będą emitowane w mediach społecznościowych. Co tydzień można będzie również posłuchać podcastu "3 grosze o ekonomii" między innymi na Spotify oraz Podcast Apple.

Kampania będzie realizowana do końca lutego.

Źródło: ZBP

Zaktualizowano: 17.01.2022

Dodano: 17.01.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

News komentarze, Wasze opinie o aktualnościach (0)


Top