Co to jest i jak działa Revolut Ultra?

Opublikowano: 07 Paź 2023 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kart

"Kartą czy gotówką?" - to pytanie możemy usłyszeć codziennie, niemalże na każdym kroku. Zadają je kasjerzy, sprzedawcy, usługodawcy, kurierzy, taksówkarze, a nawet urzędnicy. Bardzo często decydujemy się na kartę. Jeszcze do nie dawna kwestia płatności bezgotówkowych zamykała się w obrębie granic naszego kraju. Dziś coraz więcej Polek i Polaków korzysta z kart walutowych, dzięki czemu mogą realizować transakcje także w innych państwach. Jest to możliwe m.in. dzięki usługom Revolut. W 2023 roku pojawił się nowy, najdroższy plan taryfowy Revolut Ultra, który nie tylko dostarcza odrobiny luksusu, ale też jest bardzo praktyczny.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • z czego możesz skorzystać w ramach Revolut Ultra,
  • jakie są koszty związane z Revolut Ultra,
  • kiedy posiadanie planu Revolut Ultra jest opłacalne.
revolut ultra

Revolut - czym jest i jakie usługi oferuje?

Usługę płatności walutowych oraz innych transakcji świadczy Revolut Bank UAB z siedzibą w Litwie. Instytucja posiada prawa do aplikacji Revolut, a także do wydawania swoim klientom kart walutowych. Dzięki temu praktycznie każdy Polak i każda Polka może bezproblemowo przeprowadzać transakcje w walutach obcych. Każdy klient ma do wyboru różne plany taryfowe, z których korzystanie wiąże się z pewnymi opłatami - w zależności od wariantu koszty mogą być mniejsze lub większe. Od 2023 roku można korzystać z nowej oferty, jaką jest plan Ultra

Jakie korzyści daje klientom Revolut Ultra?

Na początku 2023 roku w mediach branżowych pojawiła się wieść, że Revolut wprowadza nowy plan taryfowy. Od połowy roku okazało się, że można już faktycznie dokonywać operacji kartą pokrytą platyną. Mowa tu oczywiście o Revolut Ultra, czyli prestiżowym planie taryfowym, w domyślnie skierowanym do zamożnych klientów, którzy często bywają za granicą, a co za tym idzie - mają liczne potrzeby realizowania transakcji w obcej walucie. Jednakże w przypadku tego konkretnego planu to nie jedyna korzyść. Poniżej bardziej szczegółowo wyjaśniamy, na czym polegają pozostałe możliwości, które oferuje Revolut Ultra. 

Cashback z Revolut Ultra i ubezpieczenie

Klienci Ultra mogą skorzystać z cashbacku, jakim oferuje im platynowa karta. Zwrot wynosi 1,2% wartości transakcji, a w pierwszym miesiącu użytkowania klienci otrzymają dodatkowy cashback, wynoszący 5%. Ponadto dla zakupów do wartości 10 000 euro obowiązuje ubezpieczenie, chroniące towar przed zniszczeniem lub kradzieżą. Ponadto bilety na różnego rodzaju eventy również są objęte ubezpieczeniem, pod warunkiem, że ich wartość nie przekracza 5000 euro. Jeśli zrobisz zakupy do wartości 600 euro, to wówczas masz aż 90 dni na ich zwrot.  

Inwestycje z Revolut Ultra

Z Revolut Ultra możesz korzystnie inwestować. Pierwszych 10 operacji giełdowych w każdym miesiącu masz za darmo, a za każda kolejną prowizja wyniesie jedynie 0,12%. Inwestowanie w kryptowaluty również wiąże się z niższymi opłatami - tylko 0,49%. Natomiast prowizja dla pośrednika przy inwestowaniu w inne towary wyniesie 1,49%. Korzystniejsza jest także wymiana walut. 

Konto oszczędnościowe z Revolut Ultra

Będąc klientem Revolut Ultra masz możliwość założenia konta oszczędnościowego z oprocentowaniem, wynoszącym 5,2%. Dużym plusem jest fakt, że nie ma tutaj postawionych przed klientem wymogów minimalnych miesięcznych wpływów na konto czy wysokość minimalnego salda. Jest to oferta bardzo korzystna i wysoce konkurencyjna wobec innych kont oszczędnościowych, dostępnych w polskich bankach. 

Revolut Shops i Revolut Pay Later

Plan Revolut Ultra to także pakiet dodatkowych korzyści. Jeśli chcesz zakupić inne produkty fintecha, to w tym zakresie będzie Ci przysługiwał dodatkowy cashback, wynoszący 3% wartości transakcji. Jest to dostępne w ramach usługi Revolut Shops. Poza tym możesz skorzystać także z usługi Revolut Pay Later, która - jak sama nazwa wskazuje - pozwoli Ci rozłożyć na raty płatności za zakupy przy użyciu karty UItra. 

Pozostałe benefity z tytułu posiadania Revolut Ultra

Oprócz wyżej opisanych, Revolut Ultra oferuje jeszcze kilka korzyści. Po pierwsze, jeśli podróżujesz samolotem, to dzięki usłudze Dragon Pass możesz skorzystać z saloników lotniskowych - oferta dotyczy aktualnie blisko 1400 takich miejsc. Po drugie zarówno Twój bagaż, jak i punktualny start samolotu, a nawet auto wynajęte z wypożyczalni są objęte dodatkowym ubezpieczeniem. Po trzecie - zyskujesz opiekę medyczną i dentystyczną. Po czwarte, będzie dla Ciebie dostępna szyfrowana sieć NordVPN. Po piąte, klienci pracujący na zasadzie co-work mogą bezpłatnie 3 razy w miesiącu wejść do sieci WeWork. Wreszcie, po szóste z kartą Revolut Utra otrzymujesz 20 darmowych wejść na siłownię i salony SPA w miesiącu. A gdyby tego było mało, otrzymasz jeszcze prenumeratę dziennika "Financial Times". 

Revolut ultra - ile to kosztuje?

Wiemy już, jakie korzyści oferuje Revolut Ultra, ale ile to kosztuje? Miesięczny plan kosztuje 260 zł. Jednak, możesz skorzystać z atrakcyjnej promocji. Jeżeli zapłacisz z góry za roczny plan, to wówczas łączna opłata wyniesie 2520 zł. Jak łatwo policzyć, w rozłożeniu na każdy miesiąc zaoszczędzisz 50 zł, gdyż będzie to tak, jakbyś comiesięcznie płacił 210 zł.

Jak można skorzystać z planu taryfowego Revolut Ultra?

Na pewno w pierwszym kroku trzeba zarejestrować się na portalu Revolut. Jak czytamy na tej stronie internetowej, usługa Ultra dostępna jest od 16 czerwca 2023 roku, a kolei klienci są zapraszani do korzystania z produktu, jeśli zapiszą się na listę oczekujących. Możesz zostawić swój numer telefonu, a wówczas Revolut skontaktuje się z Tobą w kwestii Twojego zapisu na listę oczekujących. 

Czy posiadanie karty Revolut Ultra jest opłacalne?

Nie dla każdego karta Revolut Ultra będzie opłacalna. Jeśli chcesz dokonywać transakcji walutowych, ale nie masz aż takich dużych potrzeb, to możesz skorzystać z tańszego planu taryfowego. Jednakże, jeśli jesteś rekinem w świecie biznesu i Twoje potrzeby są adekwatnie większe, a ponadto cieszy Cię korzystanie z wysoce prestiżowych produktów, to ta propozycja jest skierowana właśnie do Ciebie. Z całą pewnością taki pakiet korzyści będzie satysfakcjonujący dla dużo podróżujących i najbardziej wymagających klientów. 

Dodano: 07.10.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top