Czy istnieje pożyczka dla niepracujących? Jakie dochody akceptują firmy pozabankowe?

Opublikowano: 14 Sty 2021 Ewelina Grzegorczyk 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Czy w dzisiejszych czasach osoby niebędące osobami zatrudnionymi na umowę o pracę, nieposiadającymi formalnych zarobków mają szansę na zdobycie pożyczki pozabankowej? Jakie źródła dochodów akceptują u osób bezrobotnych firmy pozabankowe? Od dłuższego czasu firmy pożyczkowe wprowadzają nowe oferty produktów finansowych, starając się dopasować do różnego modelu pożyczkobiorców i nawet osoba niepracująca ma szansę na uzyskanie dodatkowego finansowania w postaci szybkiej pożyczki lub pożyczki dla bezrobotnych.

Czy istnieje pożyczka dla niepracujących? Jakie dochody akceptują firmy pozabankowe?

Co to jest pożyczka dla niepracujących?

Pożyczka dla niepracujących to przede wszystkim oferta firm pozabankowych skierowana do osób, które nie pracują na umowy o pracę lub umowy cywilnoprawne, ale posiadają inne źródła dochodu jak: zasiłki dla bezrobotnych, świadczenia socjalne, stypendia, dochód z wynajmu, 500+ itp. Te źródła dochodu są uznawane przez firmy pozabankowe.

Pożyczki pozabankowe są udzielane osobom pełnoletnim, również nieposiadającym dobrej historii kredytowej lub bezrobotnym z prawem do zasiłku lub będącym w trudnej sytuacji finansowej. O pożyczkę pozabankową mogą również uzyskać klienci, którzy mają obciążenia komornicze lub nie mają szansy na kredyt w banku, ponieważ posiadają już inne kredyty.

Kto to jest osoba niepracująca?

Osoba niepracująca to osoba niezatrudniona i niewykonująca żadnej pracy zarobkowej, ale zdolna i gotowa do podjęcia pracy w pełnym wymiarze pracy. Przykładem takiej osoby jest bezrobotny zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy ze statusem bezrobotnego lub grupa osób, które są niepracujące, ale posiadają określony dochód, czyli:

  • emeryci – osoby posiadające świadczenie emerytalne,
  • renciści – to osoby, które otrzymują świadczenie rentowe jak renta rodzinna, socjalna lub inwalidzka,
  • osoby, które wynajmują swoje nieruchomości i przyjmują z tego tytułu udokumentowany przychód.

Powyższa grupa osób ma szansę na wnioskowanie zarówno o pożyczkę w firmie pożyczkowej, jak również mogą ubiegać się o produkty bankowe, ponieważ posiadają zdolność kredytową, której nie posiadają osoby bezrobotne.

Dla banku najbardziej w tym przypadku wiarygodnym klientem niepracującym jest emeryt, ponieważ ma stały dochód, którego nie straci na przykład w perturbacjach związanych z utratą pracy. W przypadku osób pobierających zasiłki dla bezrobotnych, inne świadczenia socjalne, 500+ lub z nieformalnymi źródłami dochodów, posiadających trudną historię kredytową możliwy jest tylko dostęp do rynku pozabankowego.

Osoby niepracujące często nieposiadające zbyt wysokich źródeł finansowania borykają się z różnymi problemami i dodatkowo szukają innego sfinansowania pilnych rachunków lub posiadając kredyt w banku – spłacenia kolejnej raty.

Jak uzyskać taką pożyczkę bez zaświadczeń i czy istnieje taka pożyczka?

Jest szansa na pozyskanie jej w firmie pozabankowej. Wystarczy poszukać ofert szybkich pożyczek dla niepracujących w Internecie, jeśli mamy dostęp do niego (smartfon, komputer, tablet). Możemy skorzystać z rankingów pożyczek pozabankowych, pozwoli nam to na wybranie odpowiedniego produktu finansowego. Aby sprawdzić koszt pożyczki to wystarczy wpisać odpowiednie parametry w kalkulatorze, czyli wysokość pożyczki i ilość rat, jeśli ma to być pożyczka długoterminowa. W przypadku krótkoterminowej pożyczki wystarczy wnioskowana kwota, ponieważ szybkie pożyczki mają zwykle okres spłaty do 30 dni, ale wszystko oczywiście zależy od oferty firm pozabankowych.

Aby otrzymać pożyczkę z firmy pozabankowej wystarczy zawnioskować na stronie internetowej i czekać na odpowiedź ze strony pożyczkodawcy. Zwykle trwa to krótko, ponieważ firmy pożyczkowe wychodząc naprzeciw swoim klientom, chroniąc ich czas ograniczyły formalności do minimum. Zaświadczenie o dochodach nie jest wymagane, aby potwierdzić naszą zdolność wystarczy firmie pozabankowej nasze pisemne oświadczenie, że posiadamy odpowiednie środki na spłatę zobowiązania finansowego. Po zweryfikowaniu danych i pozytywnym zaakceptowaniu wniosku firma pozabankowa wyda decyzję, która pozwoli na podpisanie umowy między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą (przykładowe wzory umów znajdują się na stronach firm pożyczkowych). Następnie w ciągu paru minut otrzymamy wypłatę świadczenia na konto klienta.

Gdzie otrzymamy pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach?

Pożyczka bez stałego zatrudnienia możliwa jest tylko w firmach pozabankowych, które udzielają szybkich pożyczek typu chwilówki, pożyczek ratalnych i innego typu pożyczek. Firmy pożyczkowe nie wymagają od klienta zaświadczeń o dochodach od pracodawcy a jedynie pisemnego oświadczenia potwierdzającego przychód pożyczkobiorcy. Natomiast osoby nieposiadające zaświadczeń o dochodach nie mogą starać się o kredyt w banku, ponieważ wymogiem warunkującym otrzymanie kredytu jest umowa o pracę i co się z tym wiąże posiadanie udokumentowanej zdolności kredytowej.

Pożyczkę bez stałego zatrudnienia możemy uzyskać w oddziale firmy pozabankowej, gdzie otrzymamy informacje na temat odpowiedniego do naszej sytuacji materialnej produktu finansowego. Innym wyjściem jest skorzystanie z Internetu, gdzie sami poszukujemy odpowiedniej oferty pożyczki korzystając z przeznaczonych do tego celu odpowiednich narzędzi internetowych. Możemy także zadzwonić na infolinię firmy pożyczkowej i tam otrzymamy niezbędne wiadomości na temat oferty pożyczki.

Podsumowanie

Każdemu mogą przytrafić się niespodziewane wydatki, na które zabrakło pieniędzy. Wówczas poszukujemy dobrych alternatyw finansowych. Mimo przeciwności jakie kolejno stawia przed nami los (utrata dobrej pracy, chwilowe zachwianie finansowe itp.) staramy się szukać odpowiednich ofert. Często dla osób niepracujących lub takich, które chwilowo pozostają bez pracy jest to ostateczne wsparcie. Firmy pozabankowe nie skreślają wszystkich klientów starają się pomóc większości.

Tagi: pożyczka dla niepracującychdochód

Zaktualizowano: 13.09.2021

Dodano: 14.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top