Czek GIRO - alternatywa jak nie posiadasz konta

Opublikowano: 27 Lis 2019 Wojciech Zieliński 4 min. czytania

Kategoria: PożyczkiPożyczki pozabankowe

Pożyczka i kredyt nieodłącznie kojarzą się z kontem bankowym. Szczególnie w procesach online ciężko sobie wyobrazić inną formę wypłaty środków z pożyczki. Na rynku istnieją jednak rozwiązania, które sprawiają, że Klient nieposiadający konta w banku może wnioskować o finansowanie. Na czym polegają?

Proces pożyczkowy

Wypłata środków jest zawsze ostatnim etapem procesu wnioskowania o pożyczkę. Proces ten rozpoczyna się od złożenia wniosku. Następnie wniosek trafia do instytucji finansującej, która dokonuje oceny ryzyka. W jej trakcie może się okazać, że pożyczkodawca będzie potrzebował jakiś dodatkowych dokumentów, więc poprosi Klienta o ich dostarczenie. W następstwie weryfikacji Klienta instytucja wyda decyzję wraz z ofertą. Klient pozna zatem ostateczne warunki finansowania, o które wnioskuje. Jeżeli je zaakceptuje będzie musiał podpisać umowę. Podpisana umowa będzie dla firmy podstawą do wypłaty kwoty pożyczki.

Czas procesu

To, ile potrwa proces wnioskowania o pożyczkę zależy od konkretnej instytucji oraz procesu. Większość systemów firm pożyczkowych wydaje decyzję w sposób automatyczny – oznacza to, że nawet w kilka sekund od wysłania wniosku Klient dowie się, czy finansowanie zostało mu przyznane. Jeżeli firma zażąda jakiś uzupełnień czas procesu może się wydłużyć. Na samym końcu proces pozabankowy może trwać od kilku minut do kilku godzin. 

Co jeżeli nie posiadam rachunku bankowego

Dla Klientów, którzy nie posiadają konta w banku rynek przygotował alternatywne rozwiązanie. Nazywa się czek GIRO i jest ofertowane przez Bank Pocztowy. Na czym polega? Klient po podpisaniu umowy otrzymuje czek – najczęściej w formie SMSa. Z czekiem oraz dowodem osobistym udaje się na pocztę. W okienku podaje czek oraz okazuje dowód osobisty. Pracownik poczty wypłaca Klientowi pożyczkę w gotówce. 

RANKING POŻYCZEK ONLINE wnioskomat.com LISTOPAD 2019 (dla kwoty 7500 PLN)

eurolan

7 500

Kwota

10 430,50

Kwota do zapłaty

60 m-c

Okres

89,67 %

RRSO

supergrosz

7 500

Kwota

15 198,98

Kwota do zapłaty

48 m-c

Okres

48,59%

RRSO

aasa

7 500

Kwota

13 091,53

Rata

24 m-c

Okres

80,28%

RRSO

hapipożyczki

7 500

Kwota

9 012,00

Rata

24 m-c

Okres

9,72%

RRSO

Które rozwiązanie jest szybsze?

Szybciej dostanę pieniądze na konto, czy wypłacę czekiem GIRO? Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od kilku czynników. Niektóre firmy są połączone z systemami szybkich przelewów co oznacza, że Klient otrzyma pieniądze na rachunek od razu po podpisaniu umowy i zleceniu wypłaty przez firmę . W wielu przypadkach jednak na przelew będzie trzeba poczekać kilka godzin. W tej sytuacji czek GIRO może wygrać w prędkości. Czy tak będzie zależy już tylko od Klienta i tego jak szybko pojawi się na poczcie. 

W jakich sytuacjach sprawdzi się czek GIRO?

Jeżeli nie posiadam konta w banku, co zdarza się w dzisiejszych czasach, czek GIRO będzie dla mnie ratunkiem. Czasem może być tak, że posiadam konto w banku, ale z jakiś powodów nie chce, aby pieniądze z pożyczki trafiły na mój rachunek. Wtedy czek GIRO również może okazać się pomocny.  

Czek GIRO - jak skorzystać?

Jeżeli procesujemy pożyczkę u Agenta kredytowego warto poruszyć temat wypłaty na początku rozmowy z nim. Agent będzie wtedy w stanie dobrać produkty tak, aby umożliwić Klientowi skorzystanie z narzędzia wypłaty. Jeżeli wypełniamy wniosek przez Internet na pewno we wniosku padnie pytanie o to, jaki sposób chciałby wypłacić środki z pożyczki. 

Zaktualizowano: 03.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (0)


Artykuły powiązane

Ranking pożyczek listopad 2019 - 5000 PLN

Ranking pożyczek listopad 2019 - 5000 PLN

26 Lis 2019Autor: Wojciech Zieliński

Instytucji finansujących na runku pożyczkowym jest bardzo dużo. Zgodnie z rejestrem Komisji Nadzoru Finansowego istnieje w Polsce ponad 460 instytucji tego typu. Nie wszystkie jednak prowadzą aktywną politykę pożyczkową. Nie każda z firm jest również rozpoznawalną marką o stabilnej pozycji(...)

Czytaj więcej
Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

29 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Proces pożyczkowy składa się z kilku etapów, od wypełnienia wniosku do wypłaty środków. Całość w zależności od instytucji może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. Dziś przyjrzymy się ostatniemu etapowi, czyli wypłacie środków. W jak(...)

Czytaj więcej
Wiek pożyczkobiorcy - ile wynosi idealny wiek, aby wnioskować o kredyt lub pożyczkę?

Wiek pożyczkobiorcy - ile wynosi idealny wiek, aby wnioskować o kredyt lub pożyczkę?

09 Sie 2019Autor: Wojciech Zieliński

Sięgając po oferty finansowania zadajemy sobie zawsze jedno najważniejsze pytanie: Czy dostanę decyzję pozytywną w procesie wnioskowania o kredyt lub pożyczkę? Aby odpowiedzieć na to pytanie bank lub firma pozabankowa muszą dokonać oceny ryzyka. Ocena ryzyka to w(...)

Czytaj więcej
Top