Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

Opublikowano: 29 Sie 2019 Urszula Sokół 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Proces pożyczkowy składa się z kilku etapów, od wypełnienia wniosku do wypłaty środków. Całość w zależności od instytucji może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. Dziś przyjrzymy się ostatniemu etapowi, czyli wypłacie środków. W jaki sposób pożyczkobiorca może otrzymać środki pochodzące z pożyczki?

wypłata pożyczki pozabankowej

Po pierwsze wypłata pożyczki na konto

Klasyczną formą wypłaty pożyczki jest przelew pieniędzy na rachunek Klienta. Najczęściej już na etapie wnioskowania pożyczkobiorca podaje numer konta, na który chciałby, aby została przelana pełna kwota pożyczki. Pożyczkodawca często wpisze podany numer rachunku do umowy, tak, aby nie było żadnych wątpliwości, że to właśnie na to konto mają trafić pieniądze.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

To, jak szybko środki trafią na rachunek pożyczkobiorcy uzależnione jest od kilku czynników. Pierwszy z nich to sposób, w jaki podpisałem umowę, a co za tym idzie jak szybko jej poprawność zostanie zaakceptowana przez instytucję finansującą. Przykładowo, jeżeli umowa została przeze mnie podpisana on-line, najczęściej kodem SMS lub inną formą akceptacji zdalnej, to prawdopodobnie zostanie zaakceptowana od razu. Nad całością procesu czuwa bowiem automat i nie ma możliwości pomyłki np. w sposobie wypełniania danych lub miejscu złożenia podpisów. Z drugiej strony, jeżeli umowa została podpisana u pośrednika, ten będzie musiał formularz wskanować do systemu sprzedażowego, a instytucja będzie musiała stwierdzić poprawność. Może to potrwać o kilku do kilkunastu minut. Kolejnym czynnikiem determinującym prędkość otrzymania pieniędzy będzie bank, w którym mam konto i bank, z którego przelew będzie robił pożyczkodawca. Wiadomo, że jeśli mamy rachunki w tych samych instytucjach to pieniądze pojawią się na koncie niezwłocznie po zleceniu transakcji. Często pożyczkodawcy mają kilka rachunków w różnych bankach i jeżeli Klient posiada ROR w jednym z nich to właśnie z tego zrobią przelew.

Szybki przelew w pożyczce pozabankowej to jedna z niewątpliwych zalet

A co z platformami szybkich przelewów?

Coraz więcej instytucji pożyczkowych współpracuje z platformami szybkich przelewów. Dzięki temu kwota pożyczki może od razu znaleźć się na rachunku Klienta. Szybki przelew jest też możliwy w każdym banku i niektóre instytucje dają Klientowi w opcji możliwość zlecenia przelewu ekspresowego. Będzie to jednak zawsze usługa dodatkowo płatna. Jeżeli zatem pożyczkodawca współpracuje z platformą szybkich przelewów, możemy liczyć, że za darmo otrzymamy środki w sposób błyskawiczny. Jeżeli nie współpracuje, może nam zaoferować szybki przelew bankowy. To jednak będzie się wiązało z dodatkową opłatą w wysokości 40 – 50 PLN.

W nowoczesnych procesach kredytowych pieniądze z pożyczki można otrzymać praktycznie od ręki. Szybki przelew na konto lub czek GIRO pozwalają sięgnąć po finansowanie szybko i efektywnie.

Czek GIRO, czyli alternatywny sposób wypłaty pożyczki

A co jeżeli nie chcemy bądź nie możemy otrzymać pieniędzy na rachunek bankowy. Może być też tak, że nie posiadamy rachunku w banku. Wtedy pozostaje nam usługa, której dostawcą jest Bank Pocztowy. W jej ramach możemy pieniądze pochodzące z pożyczki wypłacić w najbliższej placówce pocztowej. Jak to działa? Po podpisaniu umowy dostajemy tzw. czek GIRO, czyli po prostu kod. Z tym kodem oraz dowodem osobistym udajemy się na pocztę. W okienku podajemy kod oraz dowód. Pracownik banku wpisuje dane do systemu i widzi kwotę, którą ma nam wypłacić. Pieniądze otrzymujemy w gotówce. Czek GIRO jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które np. nie posiadają rachunku lub szybko i w gotówce chcą otrzymać środki.

czek giro

Jak dopasować formę wypłaty pod indywidualne preferencje?

Przelew oferowany jest zawsze. Jest bowiem podstawową formą wypłaty pożyczki. Czek GIRO to usługa dodatkowa – nie każdy pożyczkodawca współpracuje z Bankiem Pocztowym i jest w stanie zaoferować to rozwiązanie. Zawsze zatem warto sprawdzić przed podpisaniem umowy jakie formy wypłaty udostępnia pożyczkodawca i jak szybko otrzymam pieniądze. Na wnioskomat.com może pomóc w tym Agent. Po wypełnieniu wniosku Klient otrzyma realne oferty kredytowania, a Agent, który zadzwoni pomoże wybrać najlepszą z nich, także pod kątem spełniania oczekiwań Klienta co to sposobu wypłaty środków pochodzących z pożyczki.

 

Zaktualizowano: 02.09.2021

Dodano: 29.08.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki przez internet? Pożyczka online krok po kroku

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki przez internet? Pożyczka online krok po kroku

27 Lut 2021Autor: Agata Dymara

W dzisiejszych czasach jak nigdy indziej doceniamy możliwość załatwienia wielu spraw online. Nie wychodząc z domu damy rade zrobić zakupy, załatwić sprawy w urzędzie, umówić wizytę u lekarza czy wziąć pożyczkę. Taki sposób wnioskowania jest tak samo bezpieczny, jak wnioskowanie o kredyt u doradcy w placówce stacjonarnej, wymaga to jedynie odrobiny naszego zaangażowania. Gotówka bez wychodzenia z domu prosto na nasze konto dla niektórych jeszcze jest czymś niewyobrażalnym, nie bójmy się jednak takiego rozwiązania. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć wymagania firm oraz  proces wnioskowania o pożyczkę online.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • na co zwrócić uwagę przed wzięciem pożyczki,
  • jakie wymagania do zaciągnięcia zobowiązania należy spełnić,
  • jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę online.

Zobacz nasz wideo poradnik pt.: "Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki przez internet? Pożyczka online krok po kroku"

Czytaj więcej
Co jest ważne, gdy zaciągasz pożyczkę online? O czym pamiętać?

Co jest ważne, gdy zaciągasz pożyczkę online? O czym pamiętać?

18 Lut 2021Autor: Agata Dymara

Szybkie pożyczki, które możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu to w dzisiejszych czasach duże ułatwienie i już tak naprawdę nic niezwykłego. Przyzwyczajono nas, że kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki na już, składamy wniosek o pożyczkę online i już za kilka chwil możemy mieć dodatkowe środki na koncie. Jednak czy takie szybkie decyzje są dla nas jako dla klientów korzystne? Czy wiemy o czym pamiętać i na co zwracać uwagę starając się o kredyt przez internet?

Czytaj więcej
Top