Wypłata pożyczki pozabankowej - w jakiej formie?

Opublikowano: 21 Lis 2022 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Proces pożyczkowy składa się z kilku etapów, od wypełnienia wniosku do wypłaty środków na konto bankowe. Całość w zależności od instytucji może trwać od kilku minut do kilkunastu godzin. Dziś przyjrzymy się ostatniemu etapowi, czyli wypłacie środków. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak instytucje pożyczkowe wypłacają pieniądze,
  • ile musisz czekać na środki finansowe w przypadku pożyczki pozabankowej,
  • jakie są alternatywne formy wypłaty pożyczki.
wypłata pożyczki pozabankowej

Po pierwsze wypłata pożyczki na konto

Klasyczną formą wypłaty pożyczki jest przelew pieniędzy na rachunek Klienta. Oczywiście warunkiem jest tutaj posiadanie konta bankowego. Najczęściej już na etapie wnioskowania pożyczkobiorca podaje numer konta, na który chciałby, aby została przelana pełna kwota pożyczki. Pożyczkodawca często wpisze podany numer rachunku do umowy pożyczki, tak, aby nie było żadnych wątpliwości, że to właśnie na to konto mają trafić pieniądze.

Konta bankowe klientów mogą być sprawdzane przez firmy pożyczkowe w taki sposób, że poproszą one przyszłego pożyczkobiorcę o wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Procedura ta ma celu upewnienie pożyczkodawcy w tym, że klient ma konto oraz że w przypadku przyznania pożyczki środki finansowe nie trafią na konto innej osoby.

Jak szybko otrzymam pieniądze?

To, jak szybko środki trafią na rachunek pożyczkobiorcy uzależnione jest od kilku czynników. Pierwszy z nich to sposób, w jaki podpisałem umowę, a co za tym idzie jak szybko jej poprawność zostanie zaakceptowana przez instytucję finansującą. Przykładowo, jeżeli umowa została przeze mnie podpisana on-line, najczęściej kodem SMS lub inną formą akceptacji zdalnej, to prawdopodobnie zostanie zaakceptowana od razu. Nad całością procesu czuwa bowiem automat i nie ma możliwości pomyłki np. w sposobie wypełniania danych lub miejscu złożenia podpisów. Wówczas już bardzo szybko po sprawdzeniu własnego konta bankowego mogę się przekonać, że pieniądze do mnie dotarły.

Z drugiej strony, jeżeli umowa została podpisana u pośrednika, ten będzie musiał formularz wskanować do systemu sprzedażowego, a instytucja będzie musiała stwierdzić poprawność. Może to potrwać o kilku do kilkunastu minut. Kolejnym czynnikiem determinującym prędkość otrzymania pieniędzy będzie bank, w którym mam konto i bank, z którego przelew będzie robił pożyczkodawca. Wiadomo, że jeśli mamy rachunki w tych samych instytucjach to pieniądze pojawią się na koncie niezwłocznie po zleceniu transakcji. Często pożyczkodawcy mają kilka rachunków w różnych bankach i jeżeli Klient posiada ROR w jednym z nich to właśnie z tego zrobią przelew.

Szybki przelew w pożyczce pozabankowej to jedna z niewątpliwych zalet

A co z platformami szybkich przelewów?

Coraz więcej instytucji pożyczkowych współpracuje z platformami szybkich przelewów. Dzięki temu kwota pożyczki może od razu znaleźć się na rachunku Klienta. Z szybkiego przelewu pożyczki możemy skorzystać w banku i niektóre instytucje dają Klientowi w opcji możliwość zlecenia przelewu ekspresowego. Jeżeli zatem pożyczkodawca współpracuje z platformą szybkich przelewów, możemy liczyć, że za darmo otrzymamy środki w sposób błyskawiczny.

W nowoczesnych procesach kredytowych pieniądze z pożyczki można otrzymać praktycznie od ręki. Szybki przelew na konto lub czek GIRO pozwalają sięgnąć po finansowanie szybko i efektywnie.

Czek GIRO, czyli alternatywny sposób wypłaty pożyczki

A co jeżeli nie chcemy bądź nie możemy otrzymać pieniędzy na rachunek bankowy? Może być też tak, że nie posiadamy rachunku w banku. Wtedy pozostaje nam usługa, której dostawcą jest Bank Pocztowy. W jej ramach wypłacane są zarówno pozabankowe pożyczki ratalne, jak i chwilówki w najbliższej placówce pocztowej.

Jak to działa? Po podpisaniu umowy dostajemy tzw. czek GIRO, czyli po prostu kod. Z tym kodem oraz dowodem osobistym udajemy się na pocztę. W okienku podajemy kod oraz dowód. Pracownik banku wpisuje dane do systemu i widzi kwotę, którą ma nam wypłacić. Pieniądze otrzymujemy w gotówce. Czek GIRO jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które np. nie posiadają rachunku lub szybko i w gotówce chcą otrzymać środki. Należy jednak pamiętać, że jeśli otrzymaliśmy wysoką kwotę pożyczki i chcemy ją wypłacić w wybranej placówce może być konieczne awizowanie wypłaty gotówki. 

Jak dopasować formę wypłaty pod indywidualne preferencje?

Przelew oferowany jest zawsze. Jest bowiem podstawową formą wypłaty pożyczki. Czek GIRO to usługa dodatkowa – nie każdy pożyczkodawca współpracuje z Bankiem Pocztowym i jest w stanie zaoferować to rozwiązanie. Zawsze zatem warto sprawdzić przed podpisaniem umowy, jakie formy wypłaty udostępnia pożyczkodawca i jak szybko otrzymam pieniądze. Na wnioskomat.com może pomóc w tym Agent. Po wypełnieniu wniosku Klient otrzyma realne oferty kredytowania, a agent kredytowy, który zadzwoni pomoże wybrać najlepszą z nich, także pod kątem spełniania oczekiwań Klienta co to sposobu wypłaty środków pochodzących z pożyczki.

 Jeżeli posiadasz już pożyczkę pozabankową, to serdecznie zapraszamy do lektury innych artykułów w tej tematyce, dostępnych na naszym blogu. Na przykład, w tym artykule dowiesz się, czy jest możliwe przedłużenie terminu spłaty pożyczki.

Tagi: czek giro

Dodano: 29.08.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Co jest ważne, gdy zaciągasz pożyczkę online? O czym pamiętać?

Co jest ważne, gdy zaciągasz pożyczkę online? O czym pamiętać?

01 Lis 2022Autor: Dagmara Konik

Szybkie pożyczki, które możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu to w dzisiejszych czasach duże ułatwienie i już tak naprawdę nic niezwykłego. Przyzwyczajono nas, że kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki na już, składamy wniosek o pożyczkę online i już za kilka chwil możemy mieć dodatkowe środki na k(...)

Czytaj więcej
Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki przez internet? Pożyczka online krok po kroku

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki przez internet? Pożyczka online krok po kroku

27 Lut 2021Autor: Dagmara Konik

W dzisiejszych czasach jak nigdy indziej doceniamy możliwość załatwienia wielu spraw online. Nie wychodząc z domu damy rade zrobić zakupy, załatwić sprawy w urzędzie, umówić wizytę u lekarza czy wziąć pożyczkę. Taki sposób wnioskowania jest tak samo bezpieczny, jak wnioskowanie o kredyt u doradcy w (...)

Czytaj więcej
Top