Kredyt czy pożyczka na wakacje? Jak wybrać kredyt lub pożyczkę na wakacje?

Opublikowano: 16 Wrz 2020 Anna Krzysteczko 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Tegoroczne wakacje to nie lada wezwanie. Pandemia COVID, z którą zmagamy się od kilku miesięcy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie mogła nam nieco pokrzyżować plany wakacyjne. Niektóre, kierunki wakacyjne otwarły swoje granice na przyjezdnych. Hotele dostosowały się do reżimu sanitarnego więc i zorganizowanie wakacji nie jest problemem.

Odpoczynek to nie tylko czas letnich wakacji dla uczniów przypadających na lipiec i sierpień, ale również piękny i słoneczny wrzesień czy październik. Każdy z nas potrzebuje odetchnąć od codziennych problemów, naładować akumulatory i wrócić do codzienności z uśmiechem na twarzy. Jednak nie każdy z nas może sobie pozwolić na trochę luksusu ze względu na zarobki jakie mamy lub ograniczoną możliwość oszczędzania na ten cel. Wtedy też zastanawiamy się nad możliwością skorzystania z finansowania i stajemy przed pytaniem pożyczka gotówkowa, a może jednak kredyt gotówkowy w banku?

Kredyt czy pożyczka na wakacje? Jak wybrać kredyt lub pożyczkę na wakacje?

Kredyt czy pożyczka na wakacje?

Kredyt gotówkowy czy pożyczka na wakacje? Co będzie najlepszym rozwiązaniem? Co wybrać? Nasz wybór uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, jaki kierunek wakacji wybieramy, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na taki wyjazd, jakie koszty się z tym wiążą. Jeżeli już odpowiedzieliśmy sobie na pytania odnośnie organizacji i przybliżonego kosztorysu wakacji, powinniśmy teraz podjąć decyzję co do kredytu czy pożyczki na wakacje.

Jakie są różnice pomiędzy kredytem a pożyczką na wakacje?

Kredyt gotówkowy to finansowanie otrzymane w banku, na konkretny cel. Pamiętajmy, że w banku otrzymamy kredyt na dłuższy okres kredytowania, ale i decyzja będzie wymagała sprawdzenia naszej zdolności kredytowej. Możliwe, że będziemy musieli dostarczyć dodatkowe dokumenty np. zaświadczenie o zatrudnieniu lub wyciągi z konta, co również wydłuży okres oczekiwania na pieniądze z kredytu, a tym samym na finansowanie wakacyjnych planów.

Pożyczka gotówkowa to produkt, który otrzymamy w firmach pożyczkowych. Na rynku mamy bardzo wiele możliwości wyboru. Oferują pożyczki chwilowe na miesiąc (czyli popularne „chwilówki”) oraz ze spłatą miesięczną, nawet przez okres 5 lat. Pożyczki pozabankowe to dobre rozwiązanie dla osób, które potrzebują finansowania na już, bez dodatkowych dokumentów. Pożyczki gotówkowe to również dobre rozwiązanie dla osób mających komornika, czy negatywne zapisy w bazach BIG, KRD czy innych. Instytucje pozabankowe oferują również możliwość otrzymania pożyczki przez interent. Wtedy wniosek rozpatrywany jest zdalnie, dlatego też nie musimy wychodzić z domu, aby pozyskać potrzebne środki. Decyzje pożyczkowe zapadają zazwyczaj szybko i często tego samego dnia mamy gotówkę na rachunku bankowym.

Mając informacje, czym jest kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa wybór odpowiedniego finansowania nie powinien być dla nas problemem. Warto porównać koszty zanim się zdecydujemy na jedną z opcji. Bywa tak, że możemy otrzymać pożyczkę w firmie pożyczkowej bezpłatnie, ale będzie to na pewno uzależnione od kwoty, jaką możemy dostać. Pomocnym narzędziem będzie kalkulator kredytu gotówkowego czy pożyczki gotówkowej, który szybko i sprawnie przeanalizuje dostępne oferty oraz wskaże wszystkie koszty z nimi związane. Taka symulacja daje nam możliwość znalezienia najtańszego finansowania wśród bardzo wielu produktów dostępnych na rynku.

Jak wybrać kredyt lub pożyczkę na wakacje?

Kredyty czy pożyczki na wakacje, to nie tylko produkty dostępne tylko latem. Oferta jest dostępna cały rok, dlaczego? Jednym z głównych powodów, jest to, że na wakacje wyjeżdżamy poza sezonem letnim. Jesienią wybieramy się na wakacje zagraniczne, które mogą być dla nas bardziej kosztowne niż wakacje w kraju. Dlatego mamy możliwość skorzystania z pożyczki w firmach pożyczkowych lub kredytu bankowego. Dużo osób dzieli wakacje na dwa sezony: letni i zimowy wypoczynek.

Czasem słyszymy, że kredyt gotówkowy czy pożyczkę gotówkową powinniśmy brać, tylko i wyłącznie w kryzysowych sytuacjach lub wtedy, kiedy nie ma innego wyjścia. Wychodząc z takiego założenia, możemy dojść do wniosku, że kredyt hipoteczny, czy też pożyczka na zakup lodówki jest rozsądna, a pożyczka na wakacje już nie. Z drugiej jednak strony każdy z nas zasługuje raz w roku na porządny wypoczynek, dzięki któremu nasze samopoczucie będzie lepsze i praca bardziej efektywna.

Pożyczka, czy kredyt na wakacje mogą być więc dobrym oraz rozsądnym pomysłem. Pamiętajmy jednak, aby zaciągać je w sposób odpowiedzialny i bądźmy świadomi wszystkich zalet i wad.

Tagi: krd

Zaktualizowano: 11.10.2021

Dodano: 16.09.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top