Nest Bank z super korzystnym kredytem dla przedsiębiorców!

Opublikowano: 26 Gru 2023 Agnieszka Kłak 24 min. czytania

Kategoria: Kredyty dla firm

Nest! stale rozszerza swoją ofertę kredytową skierowaną do klienta biznesowego. Głównym celem jest wsparcie przedsiębiorców i ich działalności. Zapewnieniem ma być gwarancja najlepszej i specjalnie adresowanej do nich oferty, tak aby mogli uzyskać najlepsze dostępne na rynku warunki finansowania.

Bank aktualnie swoją główną działalność koncentruje na polskich mikro i małych firmach. Ofertę kredytową dopasowuje do indywidualnej sytuacji klienta, dzięki czemu wielu przedsiębiorców otrzymało szansę i możliwości dalszego rozwoju własnego biznesu. Polscy przedsiębiorcy mogą otrzymać najtańsze aktualnie na rynku warunki kredytowania, a środki mogą przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • z jakich propozycji Nest Banku możesz skorzystać
 • jakie korzyści da Ci kredyt dla firm od Nest Banku
 • jakie masz szanse na uzyskanie kredytu firmowego
 • w jaki sposób skutecznie pozyskać finansowanie z Nest Banku

Historia Nest Banku

Nest Bank został założony w 1995 r. pod nazwą WestLB Polska SA. W 2010 r. zmieniono nazwę na Polski Bank Przedsiębiorczości S.A., a w lipcu 2013 r. doszło do fuzji z FM Bank S.A. w wyniku czego bank, kontynuował swoją działalność pod oficjalną nazwą FM Bank PBP S.A.

Do fuzji bank skupiał się głównie na obsłudze samorządów oraz średnich i dużych przedsiębiorstw. W związku ze zmianą strategii biznesowej, po 2013 r. bank prowadził już działalność pod dwiema markami: BiZ Bank, która była dedykowana dla klientów prowadzących działalność gospodarczą i Bank Smart skierowaną do klientów indywidualnych. W 2016 roku fundusz AnaCap podjął decyzję o połączeniu Banku SMART oraz BIZ Bank i powołaniu nowej instytucji. Tak na polskim rynku bankowym pojawił się Nest Bank.

Zmiana wizerunku i strategii Nest Banku

Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom rynkowym, bank pod koniec 2021 r. ogłosił swój rebranding. Nowe logo i cała identyfikacja wizualna marki są wynikiem wewnętrznych zmian, które w ciągu 2 lat przeprowadzili w całej organizacji. Nest Bank kładzie nacisk na jakość usług, komfort oraz mocno stawia na nowe technologie. Przedsiębiorcy dzięki tym zmianom mogą w sposób całkowicie zdalny online otrzymać korzystny cenowo kredyt firmowy na potrzeby swojej działalności.

Nest Bank szczegółowo przeorganizował swoją ofertę tak, aby optymalnie dopasować ją do otoczenia biznesowego i aktualnych potrzeb polskich przedsiębiorców.

Teraz centrum działań Nest Banku jest przedsiębiorca oraz jego wyzwania i potrzeby. Bank wyraźnie stawia na klienta biznesowego, a mocnym podkreśleniem tej koncepcji jest hasło "Siła Przedsiębiorców!".

Co Nest Bank oferuje polskim przedsiębiorcom?

W Nest! przedsiębiorca jest zawsze na pierwszym miejscu. Dlaczego? Prowadzenie indywidualnej  działalności gospodarczej w Polsce nie jest łatwe, a ostatnie zmiany gospodarcze i otoczenie makroekonomiczne nie pomagają w osiągnięciu spektakularnego sukcesu. Dzięki nowoczesnej platformie bankowej przedsiębiorcy mogą wygodnie zarządzać finansami swojej firmy. Cała oferta kredytowa dla klienta biznesowego jest skonstruowana tak, aby wspierać rozwój firmy i ustabilizować jej sytuację finansową.

 • BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca - z gwarancją niższej marży
 • BIZnest Kredyt w Ratach - Profesjonalista - z gwarancją niższej marży
 • BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca + konsolidacja - z gwarancją niższej marży
 • BIZnest limit w koncie
 • BIZnest limit w koncie + konsolidacja

Oferty kredytów z gwarancją PLD de minimis udzielana przez BGK Program "Wspieranie przedsiębiorczości".

Kredyt firmowy z gwarancją niższej marży!

Jeśli znajdziesz na rynku bankowym tańszy kredyt to masz gwarancję, że Nest Bank obniży Twoją marżę. Nest Bank systematycznie uatrakcyjnia swoją ofertę i przyciąga nowymi korzystnymi promocjami. Od 11 września wyszedł z nową promocją, w której gwarantuje, że obniży marżę kredytu przedsiębiorcy, jeśli ten przedstawi niższą ofertę z innego banku lub zawartą już umowę kredytową, którą bank będzie mógł skonsolidować. Promocja ma na celu pomoc przedsiębiorcom w pozyskaniu znacznie tańszego kapitału na rozwój czy utrzymanie bieżącej działalności. Tańszy kredyt równa się oszczędnościom, które właściciele firm mogą przeznaczyć na inwestycję w swoich firmach, czy też spłatę zadłużenia wynikającą z pożyczek pozabankowych. Promocja skierowana jest do jednoosobowych przedsiębiorców zarejestrowanych i opodatkowanych w Polsce.

Nest Bank deklaruje, że marża kredytowa w ramach ofert „BIZnest Kredytu w Ratach – Przedsiębiorca” oraz „BIZnest Kredytu w Ratach – Profesjonalista” zostanie obniżona, jeśli klient przedstawi korzystniejszą ofertę lub umowę kredytu gotówkowego czy gotówkowo-konsolidacyjnego z innego banku. Dzięki tej ofercie właściciele firm mogą znacznie obniżyć koszty już istniejący lub przyszłych kredytów, co ma przełożenie na ogromne oszczędności w firmie.

Dzięki tej promocji przedsiębiorcy mają kolejny powód, by wybrać Nest Bank na swojego Partnera Finansowego! 

Gwarancja PLD de minimis udzielana przez BGK  - Bezpieczne finansowanie dla Twojej firmy.

Wsparcie dla Przedsiębiorców

Nest Bank bierze udział w rządowym programie „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego”.

Gwarancja de minimis PLD udzielana przez BGK jest formą dopuszczalnej pomocy publicznej, której celem jest wspieranie rozwoju i konkurencyjności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Ten rządowy program realizowany jest poprzez poręczenia i gwarancje Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i umożliwia Nest Bankowi udzielanie kredytów dla przedsiębiorstw na preferencyjnych warunkach.

Korzystanie z Gwarancji de minimis PLD przez Nest Bank niesie ze sobą szereg korzyści dla przedsiębiorstw z sektora MŚP. Oznacza to, że przedsiębiorstwa, które mogą mieć trudności z uzyskaniem finansowania z tradycyjnych źródeł na standardowych warunkach, mogą uzyskać dostęp do środków niezbędnych do wzrostu i rozwoju i ustabilizowania swojej sytuacji finansowej.

Oferta kredytów z gwarancją PLD de minimis dostępna jest w ramach następujących produktów:

 • BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca - z gwarancją niższej marży
 • BIZnest Kredyt w Ratach - Profesjonalista - z gwarancją niższej marży
 • Kredyt dla Spółek MICRO
 • BIZnest Limit w Koncie

Kto może skorzystać z gwarancji PLD de minimis?

Oferta kredytów z gwarancją PLD de minimis skierowana jest do firm z sektora MŚP posiadających zdolność kredytową oraz nie posiadają wpisu wyłączającego ich z programu i spełniają wszystkie warunki. Gwarancja obejmuje do 80% kwoty kredytu, nie dłuższy niż 75 miesięcy i jednocześnie nie dłuższy niż okres kredytu wydłużony maksymalnie o trzy miesiące bez odsetek oraz innych kosztów związanych z udzieleniem kredytu. Maksymalna kwota gwarancji wynosi 500 000 zł.

Po zweryfikowaniu i analizie wniosku pod kątem wymogów programu i zbadaniu przez analityków zdolności kredytowej, zgodnie z wewnętrznymi procedurami banku, podejmowana jest ostatcznie decyzja o udzieleniu finasowania objętego gwarancją.

Gwarancja de minimis PLD udzielona przez BGK umożliwia Nest Bankowi wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, przyczyniając się do wzrostu i rozwoju polskiej gospodarki.

BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca - dlaczego warto skorzystać?

Wygodny kredyt dla Firm. Pieniądze otrzymasz na swoje konto firmowe. Będziesz mógł je wykorzystać na dowolny cel związany z prowadzoną działalnoćcią gospodarczą.

Najważniejsze parametry oferty:

 • Niższa marża - promocja "gwarancja niższej marży"
 • Od 10 tys. zł do nawet 650 tys. zł - maksymalna kwota kredytu na dowolny cel
 • Okres spłaty od 6 do 120 miesięcy
 • Bez konieczności wizyty w banku - podpiszesz umowę w dogodnym dla siebie miejscu

W ramach oferty możesz również:

 • Zmienić datę płatności raty, a także obniżyć wysokość raty na określony czas.
 • Zawiesić spłatę rat kapitałowych na 3 miesiące.
 • Wydłużyć czas kredytowania łącznie nawet o 6 miesięcy.

Korzyści oferty dla przedsiębiorców:

 • Elastycznie dopasowana rata
 • Wstępna decyzja kredytowa nawet w 5 minut
 • Pieniądze na koncie nawet w 24 godziny
 • Brak wymogu przedstawienia faktur potwierdzających wykorzystanie środków
 • Bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczycieli
 • Dopuszczalne zawieszenie działalności - minimum 1 miesiąc przed złożeniem wniosku
 • Minimum formalności

Dla kogo?

Oferta BIZnest Kredyt w Ratach Przedsiębiorca skierowana jest do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz:

 • Rozliczających się z Urzędem Skarbowym w formie KPiR, ryczałtu lub karty podatkowej.
 • Prowadzących firmę minimum 24 miesiące.
 • Posiadającym siedzibę oraz rezydencję podatkową w Polsce.
 • Maksymalny wiek 70 lat. Powyżej 65 roku wymagane ubezpieczenie.

Promocja "gwarancja niższej marży" jest dostępna zarówno dla Klienta nowego (tj. klienta, który nie posiada aktywnego produktu Banku) jak i Klienta Banku.

BIZnest Kredyt w Ratach – Przedsiębiorca + Konsolidacja

Konsolidacja kredytów - dlaczego warto skorzystać?

 • 0 zł prowizji! - Nie zapłacisz prowizji za przeniesienie zobowiązań.
 • 3% premii - Nest wypłaci na Twoje konto 3% wysokości przenoszonego kredytu.
 • Niższa rata kredytu.
 • Spłata wg. harmonogramu w równych ratach.

Cel kredytowania:

 • Konsolidacja kredytów firmowych bankowych zewnętrznych.

Nie podlegają konsolidacji/kredytowaniu:

 • leasing, faktoring, kredyt inwestycyjny lub na zakup nieruchomości
 • kredyty udzielone przez firmy pożyczkowe
 • kredyty i limity udzielone przedsiębiorcy jako osobie fizycznej

Nr 1 w rankingu kredytów konsolidacyjnych dla mikrofirm! Ranking pochodzi z serwisu Comperia.pl

BIZnest Kredyt w Ratach – Profesjonalista - dlaczego warto skorzystać?

Kredyt dla wolnych zawodów.

O BIZnest Kredyt w Ratach Profesjonalista wnioskować może profesjonalista, czyli osoba fizyczna wykonująca wolny zawód. Aby móc starać się o BIZnest Kredyt w Ratach Profesjonalista powinien wykonywać wolny zawód przez okres co najmniej 24 miesięcy poprzedzający dzień złożenia wniosku o udzielenie kredytu, przy czym w okresie minimum 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku, niezbędnym jest uzyskiwanie dochodu w ramach indywidualnej działalności. Oferta jak i promocja "gwarancja niższej marży" jest dostępna zarówno dla Klienta nowego (tj. klienta, który nie posiada aktywnego produktu Banku) jak i Klienta Banku.

Dla kogo?

Osoba fizyczna wykonująca wolny zawód taki jak:

 • lekarz (86.21.Z | 86.22.Z | 86.23.Z),
 • stomatolog (86.21.Z | 86.22.Z | 86.23.Z),
 • lekarz weterynarii (75.00.Z),
 • fizjoterapeuta (89.90.A).
 • adwokat (69.10.Z),
 • radca prawny (69.10.Z),
 • notariusz (69.10.Z).

Forma księgowości

 • KPiR
 • Ryczałt ewidencjonowany

Najważniejsze parametry oferty:

 • Niższa marża - promocja "gwarancja niższej marży"
 • Od 10 tys. zł do nawet 750 tys. zł lub 1 mln zł - maksymalna kwota kredytu na dowolny cel
 • Okres spłaty od 6 do 120 miesięcy
 • Dopuszczalne zawieszenie działalności - minimum 1 miesiąc przed złożeniem wniosku
 • Bez konieczności wizyty w banku - podpiszesz umowę w dogodnym dla siebie miejscu
 • Maksymalny wiek 70 lat. Powyżej 65 roku wymagane ubezpieczenie.

W ramach oferty możesz również:

 • Zmienić datę płatności raty, a także obniżyć wysokość raty na określony czas.
 • Zawiesić spłatę rat kapitałowych na 3 miesiące.
 • Wydłużyć czas kredytowania łącznie nawet o 6 miesięcy.

Korzyści oferty dla profesjonalistów:

 • Elastycznie dopasowana rata
 • Wstępna decyzja kredytowa nawet w 5 minut
 • Pieniądze na koncie nawet w 24 godziny
 • Brak wymogu przedstawienia faktur potwierdzających wykorzystanie środków
 • Bez zabezpieczeń majątkowych i bez poręczycieli
 • Minimum formalności

Kredyt gotówkowy dla lekarzy - solidne wsparcie nawet do 1 000 000 zł na dowolny cel!

Najważniejsze parametry oferty:

 • Marża już od 0,1% - promocja "gwarancja niższej marży"
 • 1 mln zł - maksymalna kwota kredytu na dowolny cel
 • Okres spłaty od 6 do 120 miesięcy

Finansowa pomoc dzięki, której możesz inwestować w:

 • Szkolenia i rozwój osobisty
 • Specjalizację
 • Praktykę lekarską
 • Obniżenie kosztów - możliwość konsolidacji kredytów w innych bankach

BIZnest Limit w Koncie

Dodatkowe pieniądze na Twoim koncie - nie korzystasz nie płacisz!

Na co może przydać się Limit w Koncie dla firm? Na niezaplanowane wydatki i nagłe trudności, np. naprawa specjalistycznego sprzętu, remont lokalu, czy zakup nowego systemu IT. Zwyczajnie na bieżącą działalność Twojej firmy, np. kiedy płatności od kontrahentów nie wpływają w terminie. Na różengo rodzaju okazje biznesowe, inwestycyjne lub każdy dowolny cel związany z Twoją działalnością.

Dlaczego warto skorzystać?

 • Kwota do 350 tys. zł - maksymalna kwota dla przedsiębiorców
 • Kwota do 650 tys. zł - maksymalna kwota dla wolnych zawodów (profesjonalistów)
 • Prowizja już od 2,49% - prowizja za udzielenie limitu
 • Brak prowizji za gotowość - nie płacisz za środki, z których nie korzystasz
 • Zaświadczenia ZUS i US wymagane dopiero na etapie uruchomienia kredytu
 • Akceptacja wyciągów z rachunków innych banków
 • Zabezpieczenie gwarancją PLD
 • Możliwość ubezpieczenia na życie

Limit w koncie łatwo i wygodnie!

 • Bez wizyty w banku 
 • Kredyt szyty na miarę możliwości Twojej firmy - zdolność kredytowa badana w oparciu o obroty
 • Wstępna decyzja kredytowa online nawet w 5 minut
 • Środki dostępne na koncie nawet w 24 godziny

Przejrzyste reguły:

 • Wygodny sposób spłaty - każdy wpływ na rachunek automatycznie zmniejsza zadłużenie.
 • Nie musisz co miesiąc spłacać kapitału. Miesięcznie płatne są tylko odsetki.
 • Proste zasady utrzymania limitu.

Konsolidacja - dlaczego warto?

Limit w koncie to odnawialny limit kredytowy (limit), który powiększa dostępne saldo pieniędzy na Twoim koncie firmowym. Środki można wykorzystać na dowolny cel.

Nest Bank nie pobiera prowizji za niewykorzystane środki, dlatego ten wybór jest dobrym zabezpieczeniem dla przedsiębiorców, którzy mogą mieć problem z płynnością finansową przez opóźnienia w regulowaniu należności przez kontrahentów biznesowych. To jednocześnie komfortowy sposób spłaty - każdy wpływ na rachunek automatycznie zmniejsza zadłużenie.

 • Brak prowizji za przeniesienie kredytu
 • Długi okres 36 miesięcy

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt firmowy z Nest Banku?

Kredyt firmowy z Nest Banku można przeznaczyć praktycznie na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jednym z głównych celów na jaki można przeznaczyć kredyt firmowy jest finansowanie inwestycji. Przedsiębiorstwa często potrzebują dodatkowego kapitału, aby się rozwijać. Nowoczesne technologie czy sprzęt są niezbędne do ekspansji na nowe rynki. Nest Bank zdaje sobie też bardzo dobrze sprawę z trudnego otoczenia biznesowego, dlatego często klienci przeznaczają środki na utrzymanie płynności finansowej czy konsolidację istniejących już kredytów.

Ważne!

Bank nie wymaga faktur potwierdzających wykorzystanie kredytu.

Co wyróżnia ofertę Nest Banku na rynku?

Nest! skupił się na mikroprzedsiębiorcach. Grupie, która przez wiele lat jest motorem polskiej gospodarki. Właśnie dla właścicieli firm tworzy spejcjalne usługi i produkty, które mają być ogromnym wsparciem w dalszych decyzjach biznesowych, czy przejściowych trudnościach z utrzymaniem płynności finansowej.

Nest Bank kredytuje:

 • Klientów, którzy nie posiadają 6 m-cy historii w BIK.
 • Klientów, którzy od min. 6 m-cy posiadają układ ratalny w US albo ZUS.
 • Profesjonalistów i Przedsiębiorców, którzy zmienili formę opodatkowania z KPiR na ryczałt.

Co jest jeszcze ważne!

Szeroka grupa docelowa Profesjonalistów: Lekarz, stomatolog, lekarz weterynarii, fizjoterapeuta, adwokat, radca prawny, notariusz.

Ograniczona lista branż wykluczonych. Finansują: transport, budowlankę, deweloperów, branżę finansową i ubezpieczeniową, gastronomię.

Kredytowanie Przedsiębiorców ze stratą na PIT o ile strata obecnie nie występuje i Klient posiada zdolność do obsługi kredytu.

Długie okresy kredytowania przy kredycie w ratach oraz limicie

 • Do 120 miesięcy – okres kredytowania dla kredytów spłacanych w ratach.
 • Do 36 miesięcy – okres kredytowania dla limitu w koncie.

Proces zdalny i wysokie kwoty bez zabezpieczeń.  Cały proces odbywa się zdalnie. Do podpisania umowy wystarczy jedno spotkanie. 650 tys. zł dla Przedsiębiorców. 1 mln zł dla Lekarzy.

Multioferta - jeden proces, dwa produkty do wyboru (raty lub limit).

Co lepsze kredyt firmowy czy limit obrotowy w rachunku firmowym?

Każda firma, aby się rozwiać potrzebuje w tym celu środków. Kredyty dla firm są popularną opcją wsparcia finansowego wykorzystywaną przez  przedsiębiorców chcących rozszerzać swoją działalność gospodarczą. Finansowanie te występuje w różnych formach, w tym kredytów inwestycyjnych, kredytów gotówkowych czy limitu ustalonym w koncie firmowym. 

Limit obrotowy w rachunku firmowym przyznawany jest przez bank i jest udzielna na postawie wykazywanych obrotów firmy na jej rachunku. Umożliwia on firmom pożyczenie środków do określonej kwoty, którą można przeznaczyć na pokrycie bieżących wydatków. W szczególności kredyty obrotowe są powszechnie wykorzystywane do finansowania aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa, takich jak wynagrodzenia, czynsze i rachunki za media. Limit kredytowy jest ściśle powiązany z rachunkiem bieżącym firmy, a każdy wpływ na rachunek w pierwszej kolejności powoduje zmniejszenie aktualnego salda kredytu.

Ostatecznie wybór pomiędzy tymi opcjami finansowania zależy od konkretnych potrzeb i sytuacji przedsiębiorstwa. Przed podjęciem decyzji należy dokładnie rozważyć zalety i wady każdej opcji.

Jak krok po kroku uzyskać kredyt dla przedsiębiorców w Nest Banku?

Jak otrzymać kredyt?

 • wniosek online
 • wniosek przez telefon
 • spotkanie z doradcą

Krok 1. Wypełnij wniosek

Krok 2. Otrzymasz decyzję kredytową w ciągu kilku minut

Krok 3. Skontaktuje się z Tobą doradca aby dokończyć proces

Krok 4. Środki znajdą się na Twoim koncie nawet w 24 godziny od podpisania umowy

Na podstawie przekazanych informacji Nest Bank wstępnie ocenia, czy przedsiębiorcy ubiegającemu się o finansowanie zostanie wydana decyzja pozytywna. Od tej decyzji zależy dalsza procedura. Po podpisaniu umowy i jej weryfikacji przez Bank nastąpi uruchomienie kredytu i wypłata środków na wskazanych rachunek bankowy. 

Dokumenty niezbędne do złożenia wniosku. Do uzyskania kredytu przede wszystkim potrzebny będzie dokument tożsamości oraz wyciąg z rachunków bankowych za ostatnie 12 miesięcy lub dokumenty finansowe zależne od sposobu rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Jeśli chcesz uzyskać finansowanie dla swojej firmy możesz skontaktować się z naszym doradcą. Otrzymasz od nas wszelką pomoc. Nie czekaj, rozwijaj swój biznes!

 • tel. 32 428 23 23
 • e-mail: [email protected]
 • adres biura: ul. Nowy Świat 3, 41-706 Ruda Śląska

 

Zaktualizowano: 28.12.2023

Dodano: 27.12.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top