Visa Mobile - płatności w internecie

Opublikowano: 23 Wrz 2022 Agnieszka Kłak 5 min. czytania

Kategoria: Domowe finanse

Dokonywanie płatności za pomocą karty płatniczej to sposób znany ludzkości już od kilkudziesięciu lat. Wraz z upowszechnieniem się internetu pojawił się także sposób na dokonywanie płatności w sieci z wykorzystaniem karty. Firmy szukają coraz to nowych rozwiązań w tej dziedzinie. Tak się akurat, że Visa właśnie w Polsce wprowadza system płatności Visa Mobile, dzięki czemu nie będziemy musieli przepisywać danych z karty.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak działa nowy system płatności,
 • jak korzystać z aplikacji Visa Mobile,
 • co potrzeba do tego, by skorzystać z Visa Mobile
 • które banki oferują metodę płatności Visa Mobile.
Visa mobile - płatności w internecie

Nest Bank pionierem w Visa Mobile

Firma Visa wprowadziła nowe rozwiązanie w Polsce w maju 2022 roku. Wówczas Visa Mobile mogła zostać przetestowana przez każdego, kto skorzystał z aplikacji mobilnej Nest Banku - to właśnie ta instytucja finansowa była pierwszą, która wdrożyła nową metodę. Póki co można płacić Visa Mobile za zakupy w wybranym sklepie internetowym poprzez platformę płatności online Przelewy 24.

Na czym polega dokonywanie płatności Visa Mobile?

Skorzystać możemy z tej metody wtedy, kiedy dany sklep internetowy ją udostępnia. Kiedy już wybraliśmy dane towary ze sklepu, to wówczas przechodzimy do metody płatności Visa Mobile i wpisujemy tam swój numer telefonu. Na telefon otrzymujemy przekierowanie do aplikacji. Tam otrzymamy PIN, który musimy przepisać, aby zakończyć transakcję.

To, co różni tę metodę od dotychczasowych sposób dokonywania transakcji internetowych przy użyciu karty jest to, że za pomocą Visa Mobile nie musimy przepisywać danych karty. To w efekcie powoduje, że oszczędzamy bardzo dużo czasu, a cała procedura płatności staje się znacznie wygodniejsza.

Korzystanie z Visa Mobile krok po kroku

To oczywiste, że aby korzystać z Visa Mobile musimy posiadać przynajmniej jedną aktywną kartę płatniczą Visa. Jednakże trzeba też wykonać kilka czynności krok po kroku. Aby płacić Visa Mobile musisz:

 • pobrać aplikację z App Store bądź Google Play i ją zainstalować,
 • w aplikacji wpisać swój adres e-mail,
 • stworzyć własne hasło dostępu,
 • wpisać kod weryfikacyjny, który aplikacja wysłała na Twój adres e-mail,
 • wpisać swój numer telefonu,
 • wpisać kod weryfikacyjny, który aplikacja wysłała Ci SMS-em,
 • stworzyć PIN, składający się z 6 cyfr,
 • możesz dodać logowanie biometryczne jest to dodatkowe, opcjonalne zabezpieczenie,
 • podpiąć swoją kartę Visa do aplikacji – możesz przepisać dane z karty albo zeskanować kartę telefonem i przesłać skan do aplikacji,
 • Twój bank, w zależności od swojej polityki będzie chciał zweryfikować podpiętą kartę.

Gotowe! Masz już aplikację i swoje konto, możesz więc zacząć korzystać i płacić za zakupy w internecie.

Aplikacja Visa Mobile – co ją charakteryzuje?

Na pewno musimy powiedzieć, że ta aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze. Wiemy już, że aby aktywować Visa Mobile musimy użyć 6-cyfrowego PIN-u nadanego przez aplikację. Jest to funkcja jednorazowa. Poza tym aplikacja pozwala nam na przeglądanie historii płatności, dodawanie wirtualnego portfela Visa Mobile oraz zmienianie ustawień techniczne – np. kolor aplikacji czy PIN potrzebny do zatwierdzenia transakcji.

Kto może korzystać z Visa Mobile?

Metody dokonywania transakcji, które przez lata zdążyły się już spopularyzować są dostępne praktycznie wszędzie. Natomiast w przypadku Visa Mobile musimy mówić o usłudze wciąż bardzo młodej. Obecnie na polskim rynku z Visa Mobile korzystać mogą klienci dwóch banków:

 • Nest Banku – wystarczy posiadać aplikację Nest Banku, którą można pobrać na smartfona,
 • ING Banku Śląskiego – należy pobrać aplikację banku Moje ING Mobile.

Visa Mobile wciąż się rozwija i zyskuje na popularności. Całkiem możliwe, że już niedługo o wiele więcej polskich banków zdecyduje się na udostępnienie tej metody płatności dla swoich klientów.

Visa Mobile – czy jest to bezpieczne?

Metoda płatności Visa Mobile jest tak samo bezpieczna jak tradycyjna metoda płatności kartą za zakupy internetowe. Klient w trakcie dokonywania transakcji jest chroniony – chociażby poprzez nadanie indywidualnego PIN-u, o czym już zdążyliśmy wspomnieć – przed wyciekiem danych. Dodatkowo metoda posiada funkcję chargeback, która umożliwia zwrot pieniędzy, w przypadku kiedy sprzedawca nie wywiąże się z dostarczenia nam towaru. Nie ma tutaj żadnych obaw. Zainstaluj aplikację, zarejestruj się i płać Visa Mobile bez żadnych obaw!

Tagi: kod cvvkarta visa

Dodano: 19.08.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top