Alior Bank dołącza do grona dostawców sprawdzających tożsamość w ramach usługi mojeID

Opublikowano: 2022-08-09 12:00 Dagmara Konik 2 min. czytania

Alior Bank dołącza do grona dostawców sprawdzających tożsamość w ramach usługi mojeID

Alior Bank dołącza do grona dostawców sprawdzających tożsamość w ramach usługi mojeID

Klienci Alior Banku mogą już skorzystać z mojeID – narzędzia zdalnego uwierzytelnienia dostarczanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową. MojeID umożliwia osobom fizycznym całkowicie zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą bankowości elektronicznej. Usługa mojeID funkcjonuje na rynku od 2019 roku i jest dziś dostępna dla ok. 85% wszystkich aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej czyli dla ponad 18 mln klientów banków.

Za pomocą tego narzędzia klienci banku korzystający z bankowości elektronicznej, mogą potwierdzać swoją tożsamość i tym samym uzyskać zdalny dostęp do wielu cyfrowych usług.

Tożsamość swoich klientów, za pomocą mojeID potwierdzają m.in. komercyjni dostawcy usług reprezentujący różne branże, np.:

  • ochronę zdrowia,
  • energetykę,
  • ubezpieczenia,
  • finanse,
  • telekomunikację,
  • kulturę,
  • gry losowe.

Oprócz klientów Alior Banku z mojeID mogą już korzystać klienci 10 banków komercyjnych oraz ponad 500 banków spółdzielczych, wśród nich są m.in. PKO Bank Polski (i Inteligo), mBank, BNP Paribas Bank Polska, Santander Bank Polska,Bank Pekao, ING Bank Śląski, Credit Agricole Bank Polska, Getin Noble Bank, BOŚ Bank, Bank Spółdzielczy w Brodnicy i wiele innych.

Aby potwierdzić tożsamość przez mojeID użytkownik na stronie dostawcy danej usługi wybiera sprawę, którą chce załatwić. Następnie wskazuje mojeID jako metodę potwierdzenia swojej tożsamości oraz wybiera bank, który potwierdzi jego tożsamość. W następnym kroku loguje się do bankowości elektronicznej wybranego wcześniej banku, gdzie przeprowadzany jest proces jego uwierzytelnienia. W ostatnim kroku klient potwierdza swoje dane i akceptuje ich przekazanie do wskazanego dostawcy usług. Po akceptacji wraca na stronę dostawcy usług i kontynuuje proces, który wymagał od niego potwierdzenia jego tożsamości.

Przypomnijmy, że Alior Bank jest jednym z wiodących na rynku banków ofertujących m.in.: kredyty gotówkowe i kredyty hipoteczne

Zaktualizowano: 07.09.2022

Dodano: 09.08.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top