Aion Bank – innowacyjny bank w Polsce

Opublikowano: 08 Paź 2021 Aleksandra Jakubowska 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Aion Bank to najnowszy bank w Polsce, który oficjalnie rozpoczął swoją działalność na naszym rynku w sierpniu tego roku. Jego funkcjonowanie jest całkowicie nowatorskie, oparte na cyfrowej technologii osadzonej w modelu subskrypcyjnym. Brzmi bardzo tajemniczo, ale postaram się opisać o co tu tak właściwie chodzi.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • o specyfice działalności AION Bank, 
 • jakie produktu AION Bank posiada w swojej ofercie, 
 • czy warto skorzystać z oferty pożyczkowej w AION Bank. 
Aion Bank – innowacyjny bank w Polsce

Kilka słów o Aion Bank

Aion Bank został założony przez Wojciecha Sobieraja, byłego prezesa banku Alior Bank. Swoją działalność w Polsce opiera na licencji belgijskiego nadzoru finansowego, co oznacza, że nie podlega Komisji Nadzoru Finansowego.  Aion to finansowa instytucja unijna objęta gwarancjami depozytów do wysokości 100 tys. euro, dlatego możemy stwierdzić, ze funkcjonowanie banku oraz korzystanie z jego usług jest całkowicie bezpieczne oraz pozbawione ryzyka strat finansowych w przypadku ewentualnego bankructwa (co jest na ten moment bardzo mało prawdopodobne).

Główna cechą banku Aion jest oparcie na nowoczesnej technologii bankowej, bank nie posiada placówek stacjonarnych. Wszelkie usługi dostępne są zdalnie, przez aplikację. Nawet kontakt z bankiem odbywa się za pomocą: chatu, skrzynki mejlowej czy też skrzynki głosowej,

Nowatorskim rozwiązaniem jest również  tzw. model subskrypcyjny, na którym oparty jest fundament działania.

Na czym polega model subskrypcyjny w AION Bank?

Tak jak w przypadku abonamentów w usłudze telefonii komórkowej, czy też telewizji cyfrowej, gdzie za wszystkie usługi płacimy raz i możemy z nich dowolnie korzystać, tak również tutaj w banku AION wprowadzono takie rozwiązanie. Klienci płacą jedną miesięczną opłatę i w tej cenie korzystają z wachlarzu dostępnych usług.

Co oferuje bank AION?

Na ten moment w banku AION są dostępne trzy plany taryfowe:  

 • Plan Light – który jest całkowicie darmowy,
 • Plan Smart (w cenie 29,99 zł),
 • Plan ALL-inclusive (49,99 zł), które udostępniają korzystanie z różnych opcji (w zależności od zawartości usług).

Klienci banku AION mogą między innymi korzystać z:

 • Codziennej bankowości  czyli np. prowadzenie rachunku, wymiana walut, wypłata z bankomatów, wykonanie przelewów krajowych i zagranicznych, posiadanie wirtualnej oraz fizycznej karty debetowej. 
 • Zakładać rachunki oszczędnościowe. 
 • ze specjalnej platformy do inwestowania. 
 • Skorzystać z ubezpieczenia samochodowego. 
 • Zaciągać pożyczki gotówkowe. 

Ognivo – co to jest takiego i czy AION tez jest jego częścią?

Na to pytanie szukają odpowiedzi zapewne wszyscy Ci, którzy są objęci nadzorem komorniczym. Ognivo bowiem jest to system naszej Krajowej Izby Rozliczeniowej, dzięki któremu można się wymieniać informacjami objętymi tajemniczą bankową. Mają do niej dostęp:urzędnicy z ZUSu, Urzędów Skarbowych, czy też właśnie komornicy. Ognivo umożliwia znalezienie np. pieniędzy posiadanych na rachunkach bankowych. Czy AION należy do systemu? Odpowiedź jest twierdząca. Instytucja jest zarejestrowana do systemu Ognivo.

Pożyczka gotówkowa w AION – czy warto z niej skorzystać?

Odpowiadając na to zapytanie przyjrzyjmy się bliżej jakie są warunki i koszty oferty kredytowej AION. W zależności od zdolności kredytowej bank udziela pożyczki w kwocie od 500 zł do 90000 zł, można ją przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Co więcej na stronie jest informacja, że w przypadku potrzeby większej gotówki, zachęcają do kontaktu - tak wiec możliwość indywidualnego podejścia do Klienta. Czas spłaty to okres pomiędzy 3-96 miesięcy.

Dużym atutem jest fakt stałego oprocentowania, które w momencie utworzenia artykułu wynosi zaledwie 6,7%. Oznacza to, że przez cały czas korzystania z finansowania nasza rata się nie zmieni, nawet po podwyżce stóp procentowych NBP. Prowizja wynosi 0%, oraz zgodnie z informacją na stronie banku AION, nie ma ukrytych kosztów. Co jest jeszcze ważne, to fakt, że ubiegając się o pożyczkę w AION, nie trzeba być klientem banku. Wnioski są procesowane automatycznie, a weryfikacja dochodów oraz tożsamości przebiega poprzez bankowość elektroniczną, potwierdzenie SMS. A teraz przyjrzyjmy się jakie koszty poniesiemy, zaciągając pożyczkę na kwotę: 2000 zł, 10 000 zł, 20 000 zł, 90 000 zł.

 

Kwota pożyczki Okres spłaty Wysokość raty RRSO Całkowity koszt
2000 zł 12 miesięcy 172,78 zł 6,46% 68,47 zł
10000 zł 36 miesięcy 307,40 zł 6,75% 1039,01 zł
20000 zł 60 miesięcy 393,20 zł 6,81% 3530,86 zł
90 000 zł 96 miesięcy 1213,64 zł 6,85% 26 182,57 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie kalkulatora banku dostępnego na stronie internetowej 

Z załączonej tabeli wynika, że ceny oraz raty kształtują się bardzo korzystnie oraz konkurencyjnie do pozostałych ofert na rynku. Zwłaszcza oferty do kwoty 5500 zł, które są całkowicie pozbawione prowizji bankowej oraz mogą być przyznane bez sprawdzenia dochodów wnioskodawcy.

Podsumowanie 

Podsumowując temat. Oferta banku AION jest bardzo ciekawą propozycją na polskim rynku nie tylko ze względu na innowacyjne metody i systemy, które nam proponuje, ale również ze względu na korzystne rozwiązania, ciekawe oferty kredytowe oraz możliwości zastosowania w codziennym życiu. Jestem przekonana, że oferta wirtualnego banku AION na pewno będzie rozważana przez wielu Klientów, zwłaszcza młodych, którzy nie boją się Internetu oraz nowatorskich rozwiązań.

Tagi: banki w polsce

Zaktualizowano: 08.10.2021

Dodano: 08.10.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top