Co to znaczy, że Agent wnioskomat.com pomoże zakończyć proces wnioskowania o pożyczkę?

Opublikowano: 02 Marzec 2023 Agnieszka Kłak 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Poziom zaawansowania i złożoności procesu kredytowego zależy od instytucji, która dany produkt oferuje oraz od konkretnego produktu. Istnieją procesy, w których w kilka minut od wypełnienia wniosku możemy otrzymać pieniądze na koncie, a są takie, które mogą się ciągnąc, nawet ponad miesiąc czasu. To oczywiście dwie skrajności, a najwięcej jest takich gdzie w okresie kilku/kilkunastu godzin możemy liczyć na przelew gotówki od instytucji finansującej. We wnioskomat.com mówimy, że Klient może rozpocząć proces w Internecie, a skończyć u Agenta, który da mu realne wsparcie, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • w jaki sposób może się skończyć proces wnioskowania,
  • co klient zyskuje w trakcie wnioskowania dzięki pomocy agenta,
  • na czym polega praktyczna pomoc agenta.
agent kredytowy

Metody finalizacji umowy

W zależności od procesu wyróżnia się trzy podstawowe metody finalizacji procesu kredytowego lub pożyczkowego. Możemy zakończyć proces on-line i podpisać umowę z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi internetowych, stworzonych do tych celów. Niektóre instytucje dopuszczają możliwość finalizacji umowy przez telefon – w tym celu Agent wykorzystuje specjalny, dedykowany do tego moduł w swoim systemie sprzedażowym. No i wreszcie, możemy się spotkać ze ścieżką klasyczną, czyli finalizacją bezpośrednią, która wiąże się ze spotkaniem z Agentem kredytowym. W wielu procesach otrzymujemy alternatywę w postaci możliwości skorzystania z dwóch lub nawet trzech ścieżek.

Po co zatem jest Agent kredytowy?

Klient wypełnia wniosek o kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy czy pożyczkę na wnioskomat.com i otrzymuje realne oferty. W tle informacja o Kliencie jest przesyłana do systemu sprzedażowego Agenta kredytowego. Agent kredytowy wykonuje telefon do Klienta i oferuje pomoc w wyborze produktu oraz ścieżki podpisania umowy. Pyta o Klienta preferencje i oczekiwania oraz określa możliwości. Co to oznacza? Może się okazać, że najlepszy dla Klienta produkt można sfinalizować tylko on-line, a do podpisania umowy Klient potrzebuje rachunku internetowego. Tylko że Klient nie korzysta z bankowości elektronicznej.

W trakcie rozmowy z Klientem Agent wychwyci takie niuanse, dzięki czemu będzie w stanie zaoferować produkt dopasowany do możliwości Klienta. Klient może się też bać, zakończyć proces przez Internet. Woli się spotkać z Agentem kredytowym, poznać go, odwiedzić placówkę Agenta lub zaprosić go o siebie. Takiemu oczekiwaniu Agent będzie oczywiście w stanie sprostać.

Po pierwsze, oszczędność czasu!

Współpraca z Agentem wnioskomat.com to przede wszystkim oszczędność czasu. Konsultacja Agenta daje pewność, że Klient podpisze umowę w najbardziej efektywny dla niego sposób. Co więcej Agent zadba również, aby pieniądze pochodzące z kredytu lub pożyczki zostały wypłacone zgodnie z oczekiwaniami Klienta. Nie każdy bowiem może chcieć wypłaty na konto. Niewielu jednak wie, że istnieją inne metody, np. czek GIRO. To usługa Banku Pocztowego, w ramach której Klient po podpisaniu umowy pożyczki otrzymuje indywidualny kod. Z tym kodem oraz z dowodem osobistym udaje się do najbliższej placówki pocztowej. Tam następuje identyfikacja Klienta oraz wypłata w gotówce środków finansowych.

Ciężko sobie wyobrazić, aby szukając najlepszego finansowania Klient spędzał godzina na porównywanie ofert. Po pierwsze trzeba posiadać wiedzę, po drugie doświadczenie, po trzecie kompetencje, a po czwarte czas. Wszystko to posiada Agent kredytowy.

Po drugie, pewność dobrego wyboru!

Agent kredytowy wnioskomat.com nie jest osobą przypadkową. Został wybrany, jako jednostka posiadająca kompetencje i udokumentowane doświadczenie w zakresie wykonywania czynności pośrednictwa finansowego. Posiada niezbędne wpisy do rejestrów Komisji Nadzoru Finansowego. Z Agentem wnioskomat.com Klient może mieć pewność co do przygotowania najlepiej dopasowanego do oczekiwań, możliwości i profilu kredytowego rozwiązania.

proces wnioskomat.com

Agent to także pośrednik i doradca

Rola agenta nie zaczyna się jedynie w finalnym etapie finansowania. Pośrednicy finansowi są tak wykwalifikowani, że w praktyce służą klientowi profesjonalnym doradztwem. Na podstawie finansowych danych klienta są w stanie określić poziom zdolności kredytowej, ich wiedza na temat produktów sprzedawanych przez instytucje finansowe pozwala wybrać najkorzystniejszą ofertę.

W przypadku pożyczek pozabankowych i kredytów gotówkowych agent szeroko opowie o tym, jak wygląda wnioskowanie u poszczególnych instytucji finansowych, w którym przypadku wymagane jest minimum formalności, a kiedy trzeba przygotować obszerniejszą dokumentację.

Proces wnioskowania jest łatwiejszy z agentem

W trakcie wnioskowania mogą wydarzyć się nieprzewidziane sytuacje, które skomplikują całą procedurę. Dobrze wówczas korzystać z pomocy agenta. Przykładowo doradca pomoże dopasować kwotę pożyczki do realnych możliwości finansowej klienta. Zaproponuje także alternatywne oferty. Pamiętajmy, że agent pomoże znaleźć zobowiązanie nie tylko dla klienta indywidualnego, ale też dla firm. Ponadto pomoże w wyjątkowo trudnych sytuacjach - gdy wnioskodawca jest zadłużony albo zdążył już naraz złożyć kilka wniosków.

Tagi: agent kredytowy

Dodano: 08.08.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Certyfikowany Agent wnioskomat.com. Na czym polega jego praca?

Certyfikowany Agent wnioskomat.com. Na czym polega jego praca?

22 Lis 2023Autor: Agnieszka Kłak

Wnioskomat.com to połączenie dwóch sposobów wnioskowania o finansowanie zarówno na rynku bankowym i pozabankowym. Klient na stronie wnioskomat.com wypełnia wniosek podając podstawowe dane. Następnie loguje się do założonego automatycznie na wnioskomat.com profilu i widzi oferty, przygotowane przez I(...)

Czytaj więcej
Top