Certyfikowany Agent wnioskomat.com. Na czym polega jego praca?

Opublikowano: 22 Lis 2023 Agnieszka Kłak 10 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytowy

Wnioskomat.com to połączenie dwóch sposobów wnioskowania o finansowanie zarówno na rynku bankowym i pozabankowym. Klient na stronie wnioskomat.com wypełnia wniosek podając podstawowe dane. Następnie loguje się do założonego automatycznie na wnioskomat.com profilu i widzi oferty, przygotowane przez Instytucje współpracujące na podstawie podanych przez Klienta danych. I tu do akcji wkracza jeden z 3000 certyfikowanych Agentów wnioskomat.com. Jak jest rola Agenta w procesie? Co należy do jego podstawowych obowiązków? Dlaczego z perspektywy Klienta warto porozmawiać z Agentem wnioskomat.com?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o współpracy agenta z klientem,
  • jakie realne oferty może Ci zaproponować agent wnioskomat.com,
  • jak agent w praktyce pomoże Ci się przygotować do złożenia wniosku kredytowego.
certyfikowany agent wnioskomat.com

Po co w procesie Agent?

Żyjemy w dobie Internetu i procesów automatycznych. Można by zatem zapytać – po co Agent, skoro Klient otrzymał już oferty? Przecież mógłby skończyć proces samodzielnie. Oczywiście, że tak. Pytanie tylko, czy Klient czuje się komfortowo w samodzielnym podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru oferty? Czy Klient sam uzyska pewność, że oferta, z której chce skorzystać jest najlepsza na rynku? Czy Klient jest w stanie zrozumieć wszystkie opłaty i pojęcia, które wiążą się z wybranym produktem? Czy Klient poradzi sobie z procesem podpisania umowy i czuje się komfortowo z potrzebą skorzystania z jednego z narzędzi weryfikacji tego tożsamości?

Oczywiście, wszystko zależy od konkretnego Klienta, ale w wielu przypadkach odpowiedź na powyższe pytania będzie brzmiała „nie”. Wnioskomat.com rozumie podstawowe obiekcje Klientów, którzy mierzą się z potrzebą wzięcia pożyczki przez Internet. Dlatego właśnie w proces on-line wszczepiliśmy elementy charakterystyczne dla procesu off-line – czyli kontakt Agenta kredytowego.

Sposoby weryfikacji tożsamości Klienta w procesie on-line

Pierwszy telefon Agenta

Pierwsze wątpliwości Klienta, co do wyboru oferty standardowo zaczynają pojawiać się na etapie oferty. Niezwłocznie zatem, po wyświetleniu oferty na panelu Klienta we wnioskomat.com system przydzieli do Klienta Agenta najbliższego jego miejscu zamieszkania. Certyfikowany Agent pracuje na systemie sprzedażowym, dlatego od razu zobaczy, że pojawił się nowy Klient. Agent zobaczy również oferty Klienta, tak, aby mógł wspólnie z nim dokonać ich analizy. Agent podejmie pierwszą próbę kontaktu z Klientem do 10 minut od otrzymania informacji o nim w systemie sprzedażowym. Jaki jest cel tego telefonu? Agent w kilku pytaniach będzie się starał poznać podstawowe oczekiwania Klienta, co do finansowania, o które wnioskuje. Oczywiście widzi kwotę i okres, który Klient wskazał we wniosku, ale informacje o celu, oczekiwanej racie i preferencjach co do harmonogramu spłat i rodzaju produktu będą kluczowe w wyborze finalnego rozwiązania. Następnie Agent przejdzie do analizy ofert, odpowie na wszystkie pytania Klienta i ustali kolejne kroki na drodze do otrzymania pieniędzy.

Certyfikowany Agent wnioskomat.com pracuje na systemie sprzedażowym, w którym ma dostęp do ponad 50 produktów bankowych i pozabankowych.

Jakie mogą być kolejne kroki?

Ustaliliśmy już, że nie każdy czuje się komfortowo w procesie podpisywania umowy przez Internet. Dlatego też Agent, który dzwoni do Klienta nie jest pracownikiem scentralizowanej infolinii, a Agentem z najbliższej okolicy Klienta prowadzącym biuro kredytowe. Agent może zatem zaprosić Klienta do siebie lub umówić się z Klientem w innym dogodnym dla niego miejscu. Podpisanie umowy odbędzie się w warunkach komfortowych i bezpiecznych dla Klienta. Agent będzie mógł na spokojnie, jeszcze raz, wyjaśnić Klientowi wszystkie postanowienia umowy, opłaty w produkcie oraz podstawowe pojęcia i odpowiedzieć na wszystkie pytania. Klient otrzyma harmonogram wraz informacją o sposobie spłaty pożyczki lub kredytu. Klient będzie mógł również wybrać dogodny dla siebie sposób wypłaty pożyczki.

Popularne formy wypłaty pożyczki - przelew i czek GIRO

agent w procesie wnioskomat.com

Agent ma szeroki dostęp do produktów finansowych

Po wypełnieniu wniosku na wnioskomat.com, Klient otrzymuje oferty tylko tych instytucji, do których w danym momencie wnioskomat.com wysyła wniosek. Wnioskomat.com współpracuje jednak ze znacznie szerszy spektrum firm, niż te, z których Klient otrzymuje oferty. Ciężko sobie bowiem wyobrazić, aby Klient otrzymał nagle 60 różnych ofert. Nie zmienia to jednak faktu, że Agent w swoim systemie sprzedażowym posiada dostęp do wszystkich produktów. I tu dochodzimy do kolejnej roli Agenta w procesie. Może się bowiem okazać, że Agent w rozmowie z Klientem uzna, że jest w stanie zaproponować mu lepsze rozwiązanie, niż to, które pojawiło mu się w panelu wnioskomat.com. W takiej sytuacji oczywiście przedstawi Klientowi możliwości. Współpraca z Agentem to dla Klienta gwarancja otrzymania najlepszego finansowania na rynku dopasowanego do profilu ryzyka i indywidualnych oczekiwań.

Agent wnioskomat.com to przede wszystkim odpowiedzialność. Na każdym etapie procesu czuwa, aby Klient otrzymał najlepszą ofertę, czyli najlepiej dopasowaną do jego potrzeb i możliwości.

 

O jaki kredyt bądź pożyczkę można spytać Agenta wnioskomat.com?

Naszego Agenta możesz zapytać o wszystkie produkty, które oferujemy na platformie wnioskomat.com, czyli:

  1. Kredyt gotówkowy. Oferowany przez banki na dowolny cel. Możesz zaciągnąć nawet do 200 000 zł na maksymalnie 12 lat. Pieniędzmi pozyskanymi w ten sposób możesz sfinansować np. remont łazienki lub kuchni albo wakacje wraz z rodziną.
  2. Kredyt hipoteczny. Dzięki temu produktowi sfinansujesz zakup mieszkania lub budowę domu albo remont Twojej nieruchomości. Możesz liczyć na zobowiązanie, którego kwoty osiągają aż do 90% wartości inwestycji, zaś okres kredytowania wynieść może nawet 30 lat. Sprawdź też, w jakich bankach otrzymasz Bezpieczny kredyt 2%.
  3. Kredyt konsolidacyjny. Jest to rozwiązanie dla zadłużonych. Pośrednik kredytowy podpowie Ci, która oferta jest najlepsza, najefektywniej obniży Twoje raty oraz czy możesz liczyć na dodatkową gotówkę.
  4. Pożyczka ratalna. Agent, którego zatrudnia wnioskomat pomoże Ci także wybrać najlepszą pożyczkę pozabankową na raty. Sfinansujesz nią takie potrzeby finansowe jak zakup sprzętu RTV lub AGD. Wiedz o tym, że możesz złożyć wniosek w 100% na drodze online.
  5. Chwilówka. Takie zobowiązanie trwa najczęściej przez miesiąc czasu, czasami jest to wydłużane. Dobra informacja jest taka, że w tym przypadku proces kredytowy odbywa się bez zbędnych formalności, a pieniądze na koncie mogą się znaleźć już w ciągu 15 minut od złożenia wniosku.
  6. Kredyt samochodowy. Jak sama nazwa wskazuje pieniądze z tego produktu możesz przeznaczyć na zakup auta. Pamiętaj, że możesz zakupić całkiem nowy model jak i połasić się na auto używane. Samochód może być Twoim prywatnym środkiem transportu albo służyć Twojej firmie w prowadzeniu interesów. 

Niezależnie od tego, jaki kredyt lub pożyczkę chcesz zaciągnąć, nasz doradca będzie Ci służył profesjonalną pomocą. 

Proces wnioskowania o pożyczkę lub kredyt wraz z Agentem w praktyce

Dzięki agentowi wnioskomat.com możesz w zaledwie kilku prostych krokach uzyskać wymarzone finansowanie. Na początku doradca zbada Twoją sytuację finansową. Poprzez to będzie mógł rozpoznać naturę Twoich realnych potrzeb finansowych oraz oszacować jaka będzie Twoja ocena zdolności kredytowej w instytucji finansowej. Następnie przeprowadzi wywiad, na podstawie którego będzie mógł stwierdzić, czy Twoja historia kredytowa w BIK jest pozytywna czy negatywna. Jeśli będzie pozytywna, to agent przygotuje dla Ciebie kilka propozycji, przedstawiając szczegóły oraz omawiając dokładnie co konkretnie dany produkt oferuje. Kiedy będziesz zdecydowany, doradca pomoże Ci prawidłowo uzupełnić formularz pożyczkowy lub kredytowy. Oprócz tego będzie Ci asystował przy gromadzeniu wymaganej dokumentacji. Wszystko po to, aby móc zakończyć proces rezultatem najbardziej dla Ciebie pomyślnym.

Certyfikowany Agent wnioskomat.com

Rola Agenta wnioskomat.com wiąże się z odpowiedzialnością. Agent musi mieć wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do tego, aby doradzić Klientowi. Zły wybór może mieć dla Klienta spore konsekwencje finansowe. Dlatego też nie każdy Agent może zostać certyfikowanym Agentem wnioskomat.com. Staranny proces selekcji umożliwia współpracę tylko tym Agentom, którzy spełnią szereg wymogów. A wszystko po to, aby dostarczać Klientowi najlepsze rozwiązania finansowe w jednym z najbardziej efektywnych procesów na rynku.

Kim jest doradca kredytowy?

Dodano: 04.09.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Rola agenta kredytowego w wyborze kredytu hipotecznego. Jak pracuje doradca kredytowy i co potrafi taki pośrednik?

Rola agenta kredytowego w wyborze kredytu hipotecznego. Jak pracuje doradca kredytowy i co potrafi taki pośrednik?

02 Cze 2024Autor: Dagmara Konik

Zakup własnego mieszkania czy domu to poważna sprawa. Osoba, która decyduje się na wybór własnego lokum, musi podjąć ważną życiową decyzję. Często wybór wymarzonej nieruchomości to początek tej ścieżki. Pojawiają się pytania nie tylko o aranżacje wnętrza, ale też o finansowanie całej tej operacji. Z(...)

Czytaj więcej
Co to znaczy, że Agent wnioskomat.com pomoże zakończyć proces wnioskowania o pożyczkę?

Co to znaczy, że Agent wnioskomat.com pomoże zakończyć proces wnioskowania o pożyczkę?

02 Marzec 2023Autor: Agnieszka Kłak

Poziom zaawansowania i złożoności procesu kredytowego zależy od instytucji, która dany produkt oferuje oraz od konkretnego produktu. Istnieją procesy, w których w kilka minut od wypełnienia wniosku możemy otrzymać pieniądze na koncie, a są takie, które mogą się ciągnąc, nawet ponad miesiąc czasu. To(...)

Czytaj więcej
Top