Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa za darmo – na czym to polega?

Opublikowano: 06 Paź 2020 Anna Krzysteczko 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Czy w dzisiejszych czasach możemy otrzymać kredyt lub pożyczkę za darmo? Na jaki okres pożyczy nam bank czy firma pożyczkowa, żeby nie ponosić żadnych kosztów? Jakie warunki musimy spełniać? Pojawia się wiele pytań, a ja postaram się na nie odpowiedzieć i co zrobić, aby takie finansowanie za darmo otrzymać.

Kredyt gotówkowy, pożyczka gotówkowa za darmo – na czym to polega?

Co to jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to forma finansowania, którą oferuje nam bank. Jest to najchętniej wybierany produkt kredytowy w naszym kraju. Wyróżnia go przede wszystkim elastyczność oraz duża swoboda wyboru – to od nas zależy, na jaki cel przeznaczymy gotówkę. Dużym plusem jest mniejsza liczba formalności, a co za tym idzie zdecydowanie uproszczone wnioskowanie. Banki oferujące kredyty gotówkowe dzielą je na spory zbiór produktów m.in. na konsolidacyjne, hipoteczne, mieszkaniowe, czy krótkoterminowe. Decyzja o wyborze kredytu ma wpływ na wymogi formalne, jak i warunki spłaty zobowiązania.

Czy istnieje darmowy kredyt gotówkowy?

Banki starają się być konkurencyjne na rynku, dlatego też proponują klientom darmowe kredyty. Przeważnie są to akcje promocyjne na określony czas, nie jest to stała oferta bankowa. Kwoty kredytów, które oferują banki, z reguły są bardzo niskie, a okres kredytowania krótki. Akcje promocyjne organizowane przez banki skierowane są z reguły dla klientów nowych, którzy nie mają historii związanej z bankiem.

Ponadto banki dają możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy przez internet – online. Potencjalny klient zainteresowany finansowaniem, może bez wychodzenia z domu porównać, wybrać najlepszą i najtańszą ofertę, a nawet znaleźć darmową, bez kosztów ofertę kredytu. To również bardzo bezpieczne rozwiązanie (zarówno dla klientów, jak i pracowników banku), do którego zachęca się podczas pandemii.

Darmowe kredyty gotówkowe to oferta promocyjna banków pojawiająca się tylko w określonych promocją okresach czasu. Zwykle banki stosują oferty z obniżoną prowizją lub oprocentowaniem. Są to jednak kilku lub kilkudziesięcio procentowe obniżki w stosunku do standardowej tabeli cenowej. Bieżący przegląd promocyjnych ofert kredytu gotówkowego w miesiącu przedstawia poniższa tabela:

Kredyt gotówkowy - kwota: 30 000 zł, okres: 96 mies
Banki
Kwota kredytu: 30 000 zł
Ilość rat kredytu: 96 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Kasa Stefczyka - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,00 % 11,57 % 0,00 % 45 240,00 zł 471,25 zł Złóż wniosek
Raiffeisen Digital Bank - kredyt gotówkowy (zobacz) 12,27 % 12,98 % 0,00 % 47 236,80 zł 492,05 zł Złóż wniosek
VeloBank kredyt gotówkowy - Kredyt dla aktywnych (zobacz) 12,49 % 13,23 % 0,00 % 47 587,20 zł 495,70 zł Złóż wniosek
Bank Pocztowy - kredyt gotówkowy (zobacz) 11,99 % 14,31 % 5,00 % 49 131,84 zł 511,79 zł Złóż wniosek
Santander Bank Polska kredyt gotówkowy - Oferta A (zobacz) 12,48 % 15,53 % 6,99 % 50 896,32 zł 530,17 zł Złóż wniosek

Co się kryje pod pojęciem pożyczki gotówkowej?

Pożyczka gotówkowa to forma finansowania, którą oferuje nam instytucja pozabankowa. Firmy pożyczkowe z powodzeniem zastępują nam wiele tradycyjnych produktów bankowych. Jedną z najważniejszych zalet sektora pozabankowego są elastyczne warunki przyznawania pożyczek, łatwość wnioskowania i przede wszystkim zdecydowanie mniejsza ilość formalności. Bardzo często firmy pożyczkowe nie badają zdolności pożyczkowej, dzięki czemu osoby z zadłużeniem mogą otrzymać pożyczkę.

Firmy pożyczkowe bardzo chętnie pożyczają klientem przez internet. Pożyczkobiorca składając wniosek online może szybko i sprawnie otrzymać pożyczkę na dowolny cel. Firmy starając się przyciągnąć klientów do siebie proponują pożyczki za 0zł. Kwoty pożyczek nie są wysokie, a okres kredytowania to przeważnie 31 dni, to mimo wszystko cieszy się wśród klientów dużym zainteresowaniem. Na rynku istnieją obecnie różne produkty finansowania, aby ułatwić nam dopasowanie idealnej oferty pomocna jest porównywarka pożyczek online.

Jak uzyskać darmową pożyczkę gotówkową?

Firmy pożyczkowe starając się przyciągnąć klientów do siebie proponują pożyczki za 0zł. Powinniśmy pamiętać, że darmowa pożyczka dotyczy tylko nowych klientów. Przy każdej kolejnej umowie należy liczyć z opłatami. Najbardziej typowym produktem za 0zł w sektorze instytucji pozabankowym to chwilówka. Kwota wtedy nie jest wysoka, a okres kredytowania to przeważnie 31 dni, to mimo wszystko cieszy się wśród klientów dużym zainteresowaniem. Również w ofercie pożyczek ratalnych spotkamy propozycje pożyczek bez odsetek. Charakteryzują się nie tylko brakiem kosztów, ale i możliwością pożyczenia większej kwoty na dłuższy okres kredytowania. Pożyczki, te można załatwić online bez wychodzenia w domu, a gotówka może być już na koncie nawet w 15 minut. Jednym koniecznym dokumentem to aktualny dowód osobisty. Warto przemyśleć, czy kwota pożyczki za 0zł, która oferuje nam firma pożyczka spełnia nasze oczekiwania i spełnia możliwości finansowania.

Podsumowanie

Pamiętajmy, aby pożyczka czy kredyt były darmowe, to należy spełnić następujące warunki, przede wszystkim spłata zobowiązania w terminie oraz pieniądze muszą zostać zwrócone w całości. Jeżeli nie spełnimy tych warunków to mogą nam zostać naliczone koszty wg standardowej umowy pożyczki czy kredytu. W obecnej sytuacji epidemii COVID-19, która znaczenie ukróciła działalność firm pożyczkowych i zrezygnowały one z pożyczek 0% RRSO. Mimo wszystko warto sprawdzać oferty banków oraz instytucji pozabankowych szukając finansowania, ponieważ rynek finansowy jest dynamiczny i może zmieniać swoją ofertę lub przygotować ofertę promocyjną. Mamy możliwość korzystania z serwisów online co w łatwy i szybki sposób pozwoli nam wybrać najlepszą ofertę dla siebie.

Zaktualizowano: 12.10.2021

Dodano: 06.10.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top