Curve - jedna karta zamiast kilku?

Opublikowano: 27 Wrz 2022 Agnieszka Kłak 9 min. czytania

Kategoria: Domowe finanse

Z kart płatniczych każdy z nas korzysta na co dzień. Bardzo wielu klientów posiada więcej niż jedną kartę debetową czy kredytową. Dzięki nim dokonujemy transakcji w sposób zarówno stacjonarny, jak i wirtualny. Metoda działa funkcjonuje na całym świecie od kilkudziesięciu lat, ale nawet tutaj pojawiły się innowacje. Jest nią karta Curve, która wprowadziła dla klientów znaczne ulepszenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • dlaczego warto korzystać z karty Curve,
 • jak zacząć korzystać z karty Curve,
 • jakich transakcji dokonasz kartą Curve,
 • czy karta Curve jest bezpieczna.
Curve - jedna karta zamiast kilku?

Curve to jedna karta zamiast kilku!

Czym w ogóle jest Curve? Jest to przedsiębiorstwo z branży fintech, które pochodzi z Wielkiej Brytanii. Rozwiązanie, o którym dzisiaj będziemy opowiadać zostało przez tę firmę wprowadzone na rynek w 2016 roku. Mowa tu o mobilnej aplikacji Curve, która pozwala jej użytkownikom podpięcie kilku kart płatniczych, a następnie korzystanie z nich. Dzięki temu wszystkie nasze karty znajdują się w jednym miejscu, a skorzystać w danym momencie możemy z tej, z której akurat potrzebujemy.

Curve – znaczne ułatwienie w zarządzaniu finansami

W praktyce możemy wykorzystywać kartę Curve w zarządzaniu naszymi finansami, zwiększając efektywność, a także podnosząc poziom bezpieczeństwa. Jeśli posiadamy liczne karty płatnicze, to znacznie łatwiej będzie nam sprawować nad nimi kontrolę, jeśli znajdą się w jednym miejscu. To także zabezpieczenie przed kradzieżą. Jeżeli weźmiesz kredyt gotówkowy, a wkrótce potem ktoś skradnie Ci kartę płatniczą i opróżni Twoje konto bankowe, to wówczas zostaniesz bez pieniędzy, za to z zobowiązaniem do spłacenia. Karta Curve pozwala uniknąć takich przykrych sytuacji.

Pamiętaj – Curve to nie Revolut!

Niektórzy mogą błędnie utożsamiać kartę Curve z kartą Revoulut. Nic bardziej mylnego! Korzystając z Curve używamy wirtualnego portfela, nie zaś osobnej, samodzielnej karty, jak w przypadku Revolut. To właśnie do tego portfela Curve podpinamy karty płatnicze, o czym już zdążyliśmy sobie wspomnieć. Co jeszcze warto wiedzieć o karcie Curve? Na pewno to, że nie musisz jej doładowywać żadną kwotą pieniędzy, aby móc z niej korzystać. Aplikacja nie służy także do kupowania walut, choć środki, które masz na podpiętych kartach możesz przewalutować.

Korzystanie z karty Curve krok po kroku

Przypatrzmy się teraz, jak krok po kroku zacząć korzystać z karty Curve. W rzeczywistość jest to bardzo łatwe, a przebiega to w sposób następujący:

 1. Zainstaluj aplikację Curve, Jest ona dostępna tylko dla użytkowników smartfonów, które mają zainstalowany system Android albo iOS. Aplikacji mobilnej musimy poszukać w Google Play bądź App Store. Wszystko odbywa się w języku angielskim i nie ma możliwości skorzystania z polskiej wersji językowej.
 2. Zarejestruj się. Aplikacja Curve poprosi Cię o podanie danych osobowych, niezbędnych do zarejestrowania nowego użytkownika. Będą to: imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, telefon oraz e-mail. Jeżeli skorzystasz z kodu promocyjnego, to zarówno Ty jak i osoba promująca otrzymacie po 5 funtów jako podarunek na dobry początek.
 3. Wybór rodzaju karty. Możemy wybrać jeden z dwóch rodzajów karty: Curve Blue albo Curve Black. Wybór będzie uzależniony od tego, ile funkcji na karcie potrzebujemy.
 4. Podanie dodatkowych danych. W tym etapie będziemy podawać dane dotyczące naszego zatrudnienia. Decydujemy także jak będzie wyglądał kod PIN, za pomocą którego będziemy korzystać z Curve. Musimy podać także adres, na jaki zostanie wysłana karta.
 5. Odebranie karty Curve. Kiedy karta dotrze do nas przesyłką pocztową możemy zacząć z niej skorzystać.
 6. Obsługa karty Curve za pomocą aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwala nam na dodawanie kart płatniczych i wybieranie z której karty będą pobierane środki przy dokonywaniu transakcji przy pomocy Curve.
 7. Zbliżeniowa płatność kartą Curve. Mamy możliwość dokonania zbliżeniowej płatności kartą Curve. Za to nie mamy możliwość podpięcia tej karty do portfela Apple Pay oraz Google Pay.

Curve Blue to karta z minimalną opcją dostępnych funkcji i korzystanie z niej jest darmowe. Polski klient może zamiast tego wybrać Cartę Black, która posiada zdecydowanie więcej opcji, ale za korzystanie z niej jest pobierana opłata.

Limity karty Curve

Czy karta Curve posiada jakieś limity? Niestety, nawet przy tak innowacyjnym rozwiązaniu występują pewne ograniczenia. Otóż, jeśli korzystać z darmowej Curve Blue, to obowiązuje Cię limit dziennych transakcji w wysokości 500 funtów. Jeśli więc więcej środków ubędzie z Twojego rachunku karty kredytowej, to wówczas Curve naliczy prowizję, wynoszącą 2% kwoty transakcji.

Curve Cash – bardzo korzystna funkcja

Karta posiada także bardzo korzystną dla użytkownika funkcję, jaką jest Curve Cash. Otrzymuje ją każdy klient. Curve Cash służy do uzyskiwania moneybacku. Posiadacz karty Curve Blue otrzyma 1% zwrotu kwoty transakcji, którą wykonał od jednego sprzedawcy w ciągu 30 dni od aktywacji karty. Każdy zwrot daje określoną liczbę punktów. Maksymalnie można zdobyć 2000 pkt, które równają się 20 funtom. Posiadacze Curve Black i Curve Metal mogą otrzymywać moneyback przy zakupach od 3 do 6 sprzedawców, bez ograniczeń czasowych.

Curve Cash możemy ustawić także jako naszą domyślną formę płatności, o ile znajdują się tam środki pozyskane z moneybacku. Wówczas środki te zostaną wykorzystane w transakcji, nawet jeśli wskazaliśmy inną podpiętą kartę płatniczą jako główny środek płatności.

Do czego jeszcze służy Curve?

Karty Curve użyjemy z pełnym powodzeniem do wypłat z bankomatów. Pamiętajmy, że tutaj obowiązuje także wspomniany już limit. Co bardzo ważne to fakt, że przy użyciu Curve możemy dokonywać zakupów w innej walucie. Przykładowo jeżeli chcemy kupić coś w brytyjskim sklepie za 100 funtów, to wówczas Curve przeliczy funty na złotówki po aktualnym kursie, a dopiero potem obciąży nasze konto. Nie musimy więc wcześniej kłopotać się z wymianą waluty.

Curve a bezpieczeństwo

Curve jako taki nie gromadzi środków finansowych, a jedynie znajdują się tam dane Twoich kart płatniczych. Nie ma więc możliwości, żeby potencjalny złodziej ukradł Twoje środki z Curve. Curve zapewnia ponadto pełną ochronę danych. Pamiętaj, że zabezpieczasz się PIN-em, który należy samodzielnie stworzyć przy rejestracji. Ponadto – o czym już zdążyliśmy wspomnieć – Curve gromadzi w jednym miejscu kilka kart, więc nie musimy się obawiać, że którąś z nich zgubimy.

Tagi: karta płatniczacurve

Dodano: 19.08.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top