Karta Revolut

Opublikowano: 12 Cze 2021 Dagmara Konik 7 min. czytania

Kategoria: Słownik pojęć finansowych

Podróże, zwłaszcza te dalekie, zawsze nas fascynowały. Lubimy zwiedzać świat, poznawać kultury innych narodowości, odwiedzać fascynujące miejsca. Turystyka zagraniczna to w wielu krajach znacząca gałęź gospodarki. Pandemia koronawirusa nieco przyhamowała ten rozwój. Wszyscy mamy jednak nadzieję, że tylko na chwilę, wszak już snujemy kolejne plany wyjazdowe. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ Karta Revolut, o której dziś wam opowiemy, jest narzędziem służącym do transakcji zagranicznych w obcych walutach.

Kiedy przydatna jest karta Revolut?

Wyjeżdżając za granicę przeważnie musimy pamiętać o wymianie waluty.  Przyzwyczajani do transakcji bezgotówkowych, często zamiast wymiany gotówki w kantorze, za nasze zakupy za granicą płacimy kartą.  Musimy jednak zmierzyć się wtedy z wysokimi prowizjami za przewalutowanie oraz mało atrakcyjnymi kursami wymiany. Wydajemy wówczas w wielu przypadkach więcej, niż to konieczne. I tutaj z pomocą przychodzi nam właśnie karta Revolut, która oferuje korzystne kursy, brak prowizji przy płatnościach w obcych walutach oraz darmową wypłatę gotówki z bankomatów.

Mimo, że powtarzamy tutaj ciągle słowo karta, to Revolut jest tak naprawdę aplikacją, którą instalujemy na naszym telefonie i dopiero do niej wydawana jest fizyczna karta, która działa tak samo jak karta wydawana przez tradycyjny bank.

Jak więc uzyskać dostęp do aplikacji i otrzymać kartę?

Aby założyć konto musimy wejść na stronę internetową firmy Revolut i tam wypełnić formularz informacyjny. Następnie na nasz numer telefonu, który podawaliśmy w trakcie rejestracji, przychodzi link do pobrania aplikacji, instalujemy ją na swoim telefonie i tam kończymy zakładanie konta. Firma, aby potwierdzić naszą tożsamość, wymaga od nas zeskanowani dowodu osobistego lub paszportu, a następnie zrobienia selfie, które potwierdzi, że jesteśmy właścicielami dokumentu. W celu dokończenia rejestracji wykonujemy przelew w wysokości 20 zł. Środki te możemy później wykorzystać.

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami plastikowych kart, tak naprawdę nie musimy wnioskować o jej wydanie, ponieważ do naszej aplikacji przypisana będzie wirtualna karta płatnicza, z której możemy bez problemu korzystać np. przy płatnościach internetowych i dodać ją do Google Pay czy Apple Pay.

Jeśli jednak nie przekonują nas wirtualne rzeczy, możesz zamówić kartę Revolut bezpośrednio w aplikacji, przechodząc do zakładki karty i wybierając opcję wydania plastiku. Karta jest darmowa jednak ponieść musimy koszt jej wysyłki, wynosi on 24,99 zł. Po uiszczeniu przez nas tej opłaty karta zostaje wysłana na nasz adres.

Ważna kwestia o jakiej należy jeszcze wspomnieć, to fakt, iż karta nie jest przypisana do żadnego konta, działa na zasadzie doładowań (pre-paid). Z poziomu aplikacji zasilamy kartę dowolną kwotą, w Polsce minimum 20 zł, a później korzystamy z niej w dowolny sposób.

Jakie możliwości daje nam karta Revolut?

Co możemy zyskać dzięki posiadaniu karty? Karta daje nam wiele możliwości, przede wszystkim  wymiany złotówek na obce waluty bez prowizji i dodatkowych opłat. Co więcej aplikacja pozawala nam utworzyć aż 29 subkont, na których możemy trzymać wymienioną walutę. Revolut daje możliwość zakupu, aż 150 różnych walut.

Karta może być oczywiście używana do płatności bezgotówkowych, jeśli mamy na karcie tylko złotówki wtedy przeliczenie odbywa się automatycznie po kursie międzybankowym, również bez dodatkowych opłat. Kartą możemy także wypłacać środki z bankomatów bez prowizji do kwoty 800 złotych. Warto tu dodać, że najlepiej środki wypłacać od poniedziałku do piątku, ponieważ w weekend, mogą zostać naliczone drobne prowizje w wysokości 0,5%.

Z karty Revolut korzystać możemy za darmo, jednak jeśli chcemy poszerzyć jej możliwości, wykupić możemy 2 dodatkowe plany, które dadzą nam dostęp do wyższych limitów przy wypłatach z bankomatów, czy nawet pakietów ubezpieczeń np. medycznych albo od opóźnienia lotu.

Jak doładować kartę?

Jak wspomnieliśmy wcześniej karta nie jest przypisana do żadnego konta, najprościej więc kartę doładować poprzez podpięcie do naszego konta w Revolut  jednej z naszych tradycyjnych kart debetowych wydanych przez bank, podajemy wtedy numer karty, CVV2 i jednym kliknięciem doładowujemy kartę Revolut.

Dla zwolenników bardziej konwencjonalnych rozwiązań dostępne jest również doładowanie standardowym przelewem z innego banku na nasz indywidualny numer konta Revolut, a numer ten można znaleźć w aplikacji.

Podsumowanie

Karta Revolut kojarzy się z rewolucją. I w pewnym sensie tak jest. To iście rewolucyjne rozwiązanie, a jednocześnie bardzo przydatne i funkcjonalne narzędzie w dzisiejszym zmiennym świecie. Nie jest to usługa promowana przez bank.  Jest to produkt, wprowadzony przez branżę fintech, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie.

Podczas podróżowania po świecie karta Revolut wydaje się być idealnym rozwiązaniem, które ułatwi nam zarządzanie naszymi finansami. Ale czy tylko wykorzystać ją możemy podczas zagranicznych wojaży?  Z dzisiejszego wpisu dowiedzieliście się, że nie tylko.

Dodać można, że osoby mieszkające na terenach przygranicznych i będące w posiadaniu takiej karty nie muszą się martwić, kiedy chcą zrobić zakupy w zagranicznych supermarketach.

Tagi: karta revolutjak doładować kartę revolutkarta debetowa

Zaktualizowano: 08.08.2022

Dodano: 12.06.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top