Gdzie szukać pożyczki w 2021?

Opublikowano: 09 Lut 2021 Dagmara Konik 6 min. czytania

Kategoria: Słownik pojęć finansowych

Rok 2020 upłynął nam pod dyktando nakazów, zakazów i ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Tarcza antykryzysowa, która wprowadziła obniżenie limitu pozaodsetkowych kosztów kredytu konsumenckiego zmusiła część firm pozabankowych do ograniczenia sprzedaży swoich produktów. Rynek tego typu produktów finansowych jest jednak nadal bardzo obszerny, a sprzedawane na nim produkty skierowane są do silnie zróżnicowanego grona odbiorców. Jak i gdzie najlepiej szukać pomocy finansowej w roku 2021? To pytanie, które zadajemy sobie nie tylko na początku roku. Wszak w każdej chwili może się w naszym życiu trafić sytuacja w której będziemy potrzebować pilnie dodatkowych środków.

Gdzie szukać pożyczki w 2021?

Jak szukać pożyczki online w 2021 roku?

To doskonałe rozwiązanie dla osób które nie mają czasu na wizytę w banku lub biurze kredytowym a dość swobodnie poruszają się w świecie internetu. Poszukiwania odpowiedniej dla nas pożyczki powinniśmy zacząć od skorzystania z internetowych porównywarek kredytów i pożyczek. Pozwoli nam to poznać oferty firm pozabankowych oraz banków udzielających takiego rodzaju kredytowania.

Decydując się na złożenie wniosku w instytucji pozabankowej mamy możliwość wyboru pożyczki krótkoterminowej (tzw. chwilówki) na niższą kwotę z okresem spłaty do 30 dni lub pożyczki wieloratalnej na kwotę nawet kilkudziesięciu tysięcy z dłuższym okresem kredytowania.

Zawarcie umowy pożyczkowej online w przypadku instytucji pozabankowej zwykle nie wymaga od nas podpisywania dokumentu w formie papierowej. Wystarczy potwierdzić zawarcie umowy za pomocą kodu sms wysłanego na nasz numer telefonu podany podczas składania wniosku o pożyczkę a umowa zostaje do nas wysłana mailem lub możemy zalogować się do swojego profilu na stronie internetowej instytucji by pobrać ten dokument.

Umowa kredytowa z bankiem zwykle podpisywana jest w formie papierowej dlatego bank zaprosi nas na podpisanie umowy do swojego oddziału lub wyśle umowę przesyłką kurierską a środki zostaną nam wypłacone dopiero kiedy bank otrzyma zwrot podpisanej umowy.

Pożyczki online - kwota: 4 500 zł, okres: 12 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 4 500 zł
Ilość rat pożyczki: 12 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Halvo 0,00 % 6,14 % 3,21 % 4 647,00 zł 387,25 zł
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,98 % 0,36 % 4 981,44 zł 415,12 zł
iCredit - Pożyczka gotówkowa (zobacz) 7,20 % 77,43 % 29,48 % 6 056,28 zł 504,69 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 101,97 % 30,00 % 6 452,64 zł 537,72 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 154,21 % 45,00 % 7 197,24 zł 599,77 zł

Wizyta w biurze kredytowym sposobem na proste uzyskanie pożyczki

Jeżeli masz  wątpliwości związane z wnioskowaniem online możesz skorzystać z pomocy doradcy finansowego. To właśnie on przedstawi Ci ofertę instytucji pożyczkowej, pomoże wypełnić niezbędne do procesu dokumenty i przejdzie z Tobą cały proces wnioskowania.

Jest to też opcja dla osób które słabo poruszają się w internetowej rzeczywistości lub po prostu nie mają dostępu do internetu lub komputera, a nie chcą w cały proces angażować osób trzecich. Wiele osób wybierając taki rodzaj wnioskowania korzysta zwykle z wizyty w biurze u zaufanego agenta, jednak decydując się na taki sposób złożenia wniosku o pożyczkę musimy zarezerwować sobie czas na wizytę w biurze pośrednika kredytowego.

Aby znaleźć zaufanego agenta w swojej okolicy warto skontaktować się z działem obsługi klienta firmy Helikon Sp. z o.o. (32 428 23 23). Jest to ogólnopolska sieć pośrednictwa kredytowego która działa na rynku od 2002 roku i współpracuje z wieloma instytucjami zarówno sektora pozabankowego jak i bankowego. Spółka jest właścicielem portalu wnioskomat.com. Dodatkowo za pośrednictwem portalu można złożyć wniosek kredytowy, a chcąc spotkać się z agentem, aby porozmawiać o wybranej ofercie i w celu podpisania umowy można wybrać produkt, gdzie finalizacja umowy następuje w biurze agenta.

O czym należy pamiętać wnioskując o kredyt w banku?

Decydując się kredyt bankowy możesz udać się też bezpośrednio do placówki banku z którego oferty chcesz skorzystać. Można również złożyć wniosek na stronie internetowej zarówno banku, jak i portalu oferującego oferty wielu banków. Oczekiwanie na decyzję ostateczną w banku zwykle jest dłuższe niż w instytucjach pozabankowych ponieważ procedura banku wymaga od nas potwierdzenia naszych dochodów.

Ponieważ bank dokładnie sprawdza zdolność kredytową swoich klientów potrzebny jest czas na przeanalizowanie dostarczonych przez nas dokumentów dochodowych.  Decyzję o przyznaniu kredytu przez bank znacznie przyspieszy złożenie wniosku w banku w którym posiadamy konto osobiste – bank ma wtedy wgląd do historii naszego rachunku więc nie będzie od nas wymagał dostarczania dokumentów dochodowych i potwierdzania tożsamości czy numeru konta co będzie miało znaczny wpływ na szybkość wydania decyzji.

Zaktualizowano: 13.09.2021

Dodano: 09.02.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top