Jak dostać pożyczkę na już?

Opublikowano: 14 Marzec 2021 Dagmara Konik 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Wielu z nas zdarzyło się kiedyś, że pojawiła się w naszym życiu taka sytuacja w której nagle potrzebowaliśmy dodatkowych pieniędzy. Wiele jest takich osób którym od ręki potrzebny jest dodatkowy zastrzyk gotówki i nie wiedzą do kogo się zwrócić by nie czekać długo na pożyczenie niezbędnej im kwoty.

Jak dostać pożyczkę na już?

Gdzie szukać szybkiej pożyczki?

Rynek produktów pożyczkowych oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów finansowych. To właśnie tutaj znajdziemy potrzebną nam pomoc finansową. Mając wyraźnie określoną kwotę jaką chcemy pożyczyć najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z internetowej porównywarki kredytów i pożyczek.

Pozwoli nam to na ustalenie wysokości rat które będziemy musieli spłacać oraz wstępnie zapoznamy się z kosztami, które będą związane z zaciągniętym zobowiązaniem. Złożenie wniosku online znacznie przyspieszy czas oczekiwania na wydanie ostatecznej decyzji pożyczkowej. 

Szybka pożyczka w banku – czy to w ogóle możliwe?

Kredyt gotówkowy online w banku jest coraz bardziej dostępny i popularny. Można go otrzymać przy minimum formalności i po krótkim czasie oczekiwania. Jeśli jesteś posiadaczem konta w konkretnym banku od dłuższego czasu, możesz wnioskować o kredyt online bez konieczności dostarczania zaświadczenia o zarobkach ponieważ Twoją zdolność kredytową bank sprawdzi i zweryfikuje na podstawie historii rachunku osobistego. Bank mając szybszy dostęp do informacji potrzebnych do zweryfikowania osoby wnioskującej jest w stanie udzielić swojemu klientowi kredytu od ręki i wyłącznie na dowód.

Niektóre z banków oferują kredyty gotówkowe przyznawane w ciągu godziny, ale aby mieć pewność sprawdź najpierw ich ofertę na stronie internetowej wybranego banku bądź skontaktuj się poprzez infolinię.

Szybka pożyczka w instytucji pozabankowej 

Rynek pożyczek pozabankowych również ma w swojej ofercie pożyczki, które są przyznawane klientom „od ręki”. Wnioski online złożymy w prawie każdej z instytucji. Czas oczekiwania na decyzję ostateczną zależy tutaj od kwoty o którą będziemy wnioskować i zwykle wynosi od 15 minut do kilku godzin.

W tym sektorze wyróżniamy dwa rodzaje pożyczki gotówkowej online.

Po pierwsze, pożyczka chwilówka. Jest pożyczką przyznawaną na okres 30-90 dni z kwotą od kilkuset złoty do kilku tysięcy. Cały wniosek o pożyczkę wypełnimy online a czas oczekiwania na decyzję o przyznaniu nam finansowego wsparcia to zwykle około 15 minut. Instytucje udzielające takich pożyczek nie wymagają od nas potwierdzania otrzymywanych dochodów za pomocą dodatkowych dokumentów. Składając wniosek pożyczkowy wypełniamy oświadczenie o uzyskiwanym dochodzie co znacznie skraca czas procesowania wniosku. Proces weryfikacji jest uproszczony ponieważ wiele firm udzielających chwilówek nie weryfikują historii kredytowej klienta w bazach dłużników. Firmy udzielające chwilówek często weryfikują swoich klientów przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę co również ułatwia dostęp do oferowanych przez nie produktów.

Po drugie, pożyczka wieloratalna. Jest pożyczką której wysokość może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a jej spłata może zostać rozłożona nawet na 60 miesięcy. W wielu instytucjach wystarczy wypełnienie wniosku online i potwierdzenie tożsamości oraz otrzymywanych dochodów za pomocą kontomatik (lub innego narzędzia), co znacznie przyspiesza cały proces weryfikacji wniosku i sprawia że nie wymaga się od nas dostarczania dokumentów dochodowych.

Podsumowanie

Bez względu na to czy zdecydujemy się wnioskować w banku czy w instytucji pozabankowej wypełnienie wniosku online zajmie nam około 10 minut. Zwróćmy jednak uwagę na to, by wpisywane do formularza pożyczkowego dane były poprawne i nie zapomnijmy o wyrażeniu zgody na przetwarzanie naszych danych przez instytucję w której składamy wniosek. Jeżeli zdecydowaliśmy się na wnioskowanie jednocześnie w kilku instytucjach nasz czas pomoże zaoszczędzić narzędzie jakim jest strona wnioskomat.com.

Zaktualizowano: 14.09.2021

Dodano: 14.03.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top