Kiedy przyda się ekspresowa pożyczka pozabankowa? Wymieniamy zalety szybkich pożyczek online.

Opublikowano: 12 Marzec 2024 Agnieszka Kłak 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy jutro, czy pojutrze nie będziemy potrzebować pomocy ze strony firmy pożyczkowej. Jak to bywa w życiu, każdemu może podwinąć się noga. Duża konkurencja na rynku finansowym powoduje dostęp do sporej ilości szybkich pożyczek. Firmy oferują swoim klientom pomoc na każdym etapie procesowania o pożyczkę i nie wymagają od potencjalnego klienta podawania celu, na który chcemy przeznaczyć pieniądze. Dzięki wnioskowaniu przez internet stajemy się anonimowi, a o to chodzi każdej osobie, która stara się o szybką pożyczkę. Kiedy najbardziej potrzebujemy pieniędzy? Wtedy, gdy mamy trudności finaszybnsowe. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się szybka pożyczka,
  • jak można dostać szybką pożyczkę,
  • jakie są mocne strony ekspresowych pożyczek.
szybka pożyczka

Co to jest ekspresowa pożyczka?

Ekspresowa pożyczka to forma pożyczki, która jest udzielana przez firmy pozabankowe na dowolne cele konsumpcyjne. Jest to produkt krótkoterminowy i szybki, co oznacza, że wypełnianie dokumentów zostało ograniczone do minimum, a pieniądze wpływają na konto konsumenta w krótkim czasie.

Ta forma pożyczki jest udzielana bez poręczeń i zabezpieczeń w formie zaświadczeń o dochodach od pracodawcy. Oznacza to, że nie trzeba mieć udokumentowanego przychodu. Istnieje możliwość wzięcia pożyczki tylko na pisemne oświadczenie, w którym deklarujemy, że posiadamy wpływy na konto co miesiąc w określonej kwocie nie podając źródła dochodu. Firmy pożyczkowe pozabankowe mają uproszczony sposób weryfikowania danych pożyczkobiorcy.

Szybką pożyczkę mogą uzyskać osoby pełnoletnie legitymujące się aktualnym dowodem osobistym, polskim obywatelstwem, posiadaniem konta w banku i aktualnym numerem telefonu.

Ekspresowa pożyczka jest udzielana osobom fizycznym z przeznaczeniem na dowolny cel. Posiada cechy standardowej pożyczki. Ale od klasycznej pożyczki różni ją sposób i czas uruchomienia środków finansowych. Chętnie wybieraną pożyczką w miesiącu lipiec 2024 jest pożyczka 3 tys. 

Pożyczki online - kwota: 3 000 zł, okres: 36 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 3 000 zł
Ilość rat pożyczki: 36 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,46 % 0,36 % 3 945,60 zł 109,60 zł
Takto Finanse - Pożyczka online (zobacz) 20,50 % 44,94 % 25,00 % 5 051,52 zł 140,32 zł
AASA Polska - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 45,68 % 29,32 % 5 084,28 zł 141,23 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 46,28 % 30,00 % 5 110,92 zł 141,97 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 59,85 % 45,00 % 5 700,96 zł 158,36 zł

W jaki sposób uzyskać szybką pożyczkę?

Najszybszym sposobem na uzyskanie pożyczki jest internet. Tam znajdziemy rankingi firm pozabankowych. Warto z nich skorzystać, jeśli nie wiemy jaka pożyczka najbardziej by nam  odpowiadała i jakie firmy pożyczkowe prezentują oferty.

Możemy uwzględnić dane wpisane do kalkulatora pożyczek, który wyświetla nam oferty kilkudziesięciu firm pozabankowych. Dzięki temu klient nie musi wchodzić na strony wszystkich firm pozabankowych tylko wybiera najbardziej dopasowaną do swoich oczekiwań. Potem już pozostaje założenie konta na stronie wybranej firmy pożyczkowej i wnioskowanie o pożyczkę.

Jeśli jesteśmy niezorientowani w ofertach pożyczek i nie chcemy odwiedzać wielu stron firm pożyczkowych, a nie mamy zbyt wiele czasu to możemy skorzystać z platform pożyczkowych, na których wypisujemy jeden wniosek a po krótkiej chwili otrzymujemy informację o realnej ofercie przygotowanej na podstawie oceny zdolności kredytowej od wszystkich instytucji pożyczkowych współpracujących z tymi platformami. Dzięki takim platformom możemy liczyć na fachową obsługę i wsparcie specjalisty.

Jakie są zalety szybkich pożyczek?

Każdy konsument zanim zdecyduje się na złożenie wniosku pożyczkowego w konkretnym oddziale firmy pozabankowej lub na stronie internetowej pożyczkodawcy, będzie analizował wszystkie wady i zalety takiego produktu. Typowe cechy ekspresowej pożyczki to:

  • ekspresowa pożyczka jest dostępna zdalnie, czyli proces wnioskowania można przeprowadzić w całości przez internet,
  • jest produktem krótkoterminowym wypłacanym natychmiastowym przelewem na konto klienta w parę minut po wydaniu pozytywnej decyzji pożyczkowej,
  • nie zawsze jest analizowana zdolność kredytowa, jeśli firma pożyczkowa będzie mieć jakieś wątpliwości co do danych klienta to może jedynie wymagać pisemnego oświadczenia, w którym klient oświadcza, że posiada przychody na konto bez podawania źródła przychodu,
  • ekspresowa pożyczka bez BIK oznacza to, że pożyczkodawca nie sprawdza naszej historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej lub KRD; nie jest wymagana historia kredytowa jak w przypadku kredytów bankowych, gdzie podstawą jest zdolność kredytowa i pozytywna historia kredytowa, czyli bez zadłużeń czy opóźnień w spłatach rat lub kart kredytowych,
  • darmowa pierwsza szybka pożyczka dla nowych klientów z RRSO%, spłacamy tylko to, co pożyczyliśmy bez ukrytych kosztów.

Ekspresowa pożyczka posiada wiele zalet, ale wady również, do nich najczęściej należą dodatkowe koszty. Wiadomo, jeśli szybka pożyczka jest dostępna dla większości osób, nawet bezrobotnych, które nie mają szans na kredyt w banku, to taki produkt będzie droższy i to też trzeba wziąć pod uwagę.

Gdzie można się starać o szybką pożyczkę?

Najprościej jest poszukać oferty szybkiej pożyczki w internecie, oczywiście jeśli jest dostęp do internetu. Często jednak mamy wątpliwości związane z ryzykiem uzyskania szybkiej pożyczki przez internet. Całkiem niesłusznie, ponieważ wiodące firmy pożyczkowe na rynku stosują zabezpieczenia, dzięki którym cała procedura wnioskowania o pożyczkę jest przeprowadzona w bezpieczny sposób. Możemy również udać się do stacjonarnego biura agenta reprezentującego firmę pożyczkową i tam złożyć wniosek o pożyczkę. Wiele firm pożyczkowych oferuje także pomoc przez infolinię, którą obsługują doświadczeni konsultanci.

Czy ekspresowa pożyczka rzeczywiście jest dla każdego?

Liczne reklamy szybkich pożyczek mogą spowodować, że bardziej sceptyczni odbiorcy pokiwają głowami z politowaniem, uznając hasło dostępności ekspresowej pożyczki dla każdego za zwykły chwyt marketingowy. Jednak w rzeczywistości naprawdę sporo grono klientów może skorzystać z produktu pozabankowego. Niezależnie od tego, czy będziesz wnioskować o swoją pierwszą pożyczkę czy kolejną, Twoje szanse są całkiem spore. Dotyczy to nawet osób, które żyją ze świadczeń socjalnych, a te ostatnio rosną (np. od 1 marca 2024 r. najniższa renta z tytułu niezdolności do pracy wynosi 1780,96 zł brutto). To znacznie poprawia zdolność kredytową tych klientów, którzy przez długi czas uważani byli za niewypłacalnych. 

Podsumowanie

Wiele sytuacji skłania nas do podjęcia decyzji o uzyskaniu ekspresowej pożyczki. Nie zawsze wiemy z czym mamy do czynienia, a trzeba uwzględnić wiele czynników. Z pewnością szybka pożyczka podratowała niejeden budżet domowy. Przemawia za nią więcej zalet niż wad, które też trzeba wziąć pod uwagę.

Dodano: 09.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top