Kredyt pod zastaw domu – kalkulator, ranking. Co jeszcze przyda się, gdy szukasz taniego kredytu pod zastaw domu?

Opublikowano: 02 Gru 2020 Ewelina Grzegorczyk 5 min. czytania

Kategoria: Poradnik Hipoteczny

W ostatnim czasie nastąpiło wiele zmian w naszym kraju jak również na świecie. A to za sprawą aktualnie szalejącej pandemii koronawirusa. Zmiany zaszły także na rynku finansowym. Na dzień publikacji tego artykułu można powiedzieć, że zostały zmienione niektóre czynniki wpływające na możliwość uzyskania kredytu pod zastaw domu. Nastąpiło obniżenie oprocentowania kredytów bankowych. W praktyce oznacza to niższą ratę spłaty kredytu. Można powiedzieć, że jest to dobry czas, aby starać się o kredyt hipoteczny. Tym bardziej, że wiele osób pragnie mieszkać w „swoim” wymarzonym domu.

Kredyt pod zastaw domu – kalkulator, ranking. Co jeszcze przyda się, gdy szukasz taniego kredytu pod zastaw domu?

Co to jest kredyt pod zastaw domu?

Zacznijmy od sformułowania odpowiedzi na pytanie: co to jest kredyt pod zastaw domu i z jakim produktem mamy do czynienia. Kredyt pod zastaw domu polega na zabezpieczeniu kredytu przez osobę starającą się o niego poprzez zastawienie domu lub mieszkania. Wierzyciel (np. bank) ustanawia hipotekę na naszej własności i jest to wpisane do księgi wieczystej. Sytuacja się zmienia po spłaceniu całej kwoty kredytu. Wówczas nasz wierzyciel jest wykreślany z naszej hipoteki, a my znowu stajemy się jedynymi właścicielami nieruchomości.

Kredyt pod zastaw domu to zwykle oferta długoterminowa rozkładana na wiele lat. Musimy wziąć pod uwagę to, że będzie długoterminowym zobowiązaniem dla naszego domowego  budżetu. Dla banku ważna jest nasza zdolność kredytowa, ponieważ musimy mieć zapewnione środki na spłatę kredytu. Poza tym powinniśmy budować swoją pozytywną historię kredytową.

Kredyt pod zastaw domu jest kredytem z przeznaczeniem środków na określony cel. Wyróżniamy również kredyt hipoteczny i pożyczkę pod zastaw domu. Oba kredyty są udzielane przez bank natomiast pożyczka pod zastaw domu jest udzielana zarówno przez bank, jak i instytucje pozabankowe. Kredyty jako produkty bankowe są przeznaczane na konkretny cel opisany w umowie, a przy pożyczce pod zastaw domu nie musimy określać celu.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytu hipotecznego pasującą do moich potrzeb?

Zanim złożymy wniosek o kredyt czy pożyczkę pod zastaw nieruchomości należy zdobyć podstawowe informacje o oprocentowaniu, wysokości rat i RRSO. Samodzielne nie jesteśmy w stanie przygotować takich zestawień, które byłyby nam odpowiadające. Przydałaby się fachowa porada, ponieważ kredyt bierzemy na wiele lat. Z pomocą przychodzą nam różne narzędzia do wyliczeń. Warto z korzystać z porównywarki ofert bankowych. Ważne są kalkulatory i rankingi. Wystarczy wpisać odpowiednie parametry, czyli wysokość kwoty kredytu hipotecznego i ilość rat, a otrzymamy najbardziej miarodajne wyniki.

Pozostanie nam już tylko wybranie odpowiedniej oferty, skierowanie swoich kroków do banku lub doradcy kredytowego. Jeśli wszystko będzie się zgadzało to możemy wnioskować o kredyt. Potem już zostaje podpisanie umowy, dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów i oczekiwanie na korzystną dla nas odpowiedź. Po pozytywnej ocenie ze strony banku następuje uruchomienie kredytu hipotecznego.

Co to jest kalkulator kredytu pod zastaw domu?

Kalkulator to narzędzie, które pomaga nam wyliczyć wstępne parametry kredytu pod zastaw domu. Wystarczy wpisać je w wyszukiwarkę i w kilka chwil otrzymujemy realne dane na temat wysokości rat, oprocentowania i RRSO. Dowiemy się, ile faktycznie oddamy do banku, czyli ile wyniesie kwota rzeczywista kredytu. Może nam to pomóc w dopasowaniu oferty bankowej do naszych indywidualnych potrzeb finansowych. Pomoże nam podjąć ostateczną decyzję przy pozyskaniu kredytu pod zastaw domu.

Na czym polega ranking kredytów hipotecznych?

Jest to zestawienie klasyfikujące najlepsze oferty kredytów hipotecznych w internecie. Portale internetowe wskazują nam, jakie pożyczki lub kredyty warto wybrać pod kątem ocen klientów albo kosztów związanych z kredytem. Jeśli nie jesteśmy pewni, co do produktu jaki mamy wybrać, warto jest skorzystać z porad specjalistów – doświadczonych doradców kredytowych.

Podsumowanie

Wybierając spośród wielu ofert kredytu pod zastaw na rynku musimy wziąć pod uwagę różnorodność produktów finansowych proponowanych w różnych bankach lub firmach pożyczkowych. Mnogość tych ofert powoduje, że w pierwszej chwili nie jesteśmy w stanie od razu wybrać odpowiedniego produktu. Na szczęście są kalkulatory i rankingi, które pomagają nam w wyborze odpowiedniego produktu dla nas. Warto korzystać z tych narzędzi, aby znaleźć najlepszy dla siebie kredyt pod zastaw domu.

Zaktualizowano: 16.11.2021

Dodano: 02.12.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top