Nest Bank wraca z super korzystnym kredytem dla przedsiębiorców!

Opublikowano: 21 Gru 2023 Agnieszka Kłak 13 min. czytania

Kategoria: Kredyty dla firm

Nest Bank w kredytach skierowanych dla osób prowadzących własną działalność jest bardzo mocny, co już po raz kolejny udowodnił, wróciwszy z mega atrakcyjną ofertą, skierowaną właśnie do Ciebie! Dzięki współpracy z marką wnioskomat Nest Bank jest teraz w stanie dotrzeć z korzystnym finansowaniem do szerszej grupy odbiorców. Stanowi to znakomitą wręcz okazję dla sporej części przedsiębiorców na pozyskanie dodatkowych środków, które nie tylko przedłużą działalność firmy na rynku, ale też przyczynią się do zwiększenia zarówno efektywności tej działalności jak i poziomu konkurencyjności.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • z jakich propozycji Nest Banku możesz skorzystać,
 • jakie korzyści da Ci kredyt dla firm od Nest Banku,
 • jakie masz szanse na uzyskanie kredytu firmowego,
 • w jaki sposób skutecznie pozyskać finansowanie z Nest Banku.
nest bank kredyt dla przedsiębiorców

Działalność banku w Polsce na przestrzeni lat

Historia Nest Banku w Polsce sięga swoimi początkami do 1995 roku, kiedy to instytucja rozpoczęła swoją działalność jako Westdeutsche Landesbank Polska SA, który już wtedy postanowił tworzyć oferty skierowane zarówno do klientów indywidualnych jak i firmowych. Można więc śmiało powiedzieć, że był to jeden z pierwszych banków komercyjnych po upadku PRL, działający już na wolnym rynku. W chwili obecnej jedynym akcjonariuszem Nest Banku, posiadającym 100% udziałów jest AnaCap Financial Partners LLP - fundusz private equity z Wielkiej Brytanii. 

Przez kilkanaście lat Westdeutsche LB Polska skupiał się na finansowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz dużych jak i średnich przedsiębiorstw. Od 2010 roku instytucja była znana jako Polski Bank Przedsiębiorczości S.A. Trzy lata później doszło do fuzji z FM Bank S.A., w wyniku czego znów zmieniła się nazwa - tym razem na FM Bank PBP S.A. Od tej pory możemy mówić o zmianie profilu banku - marka BiZ Bank została wypracowana na potrzeby klientów biznesowych, natomiast oferty Bank Smart były przeznaczone dla osób fizycznych.

Współczesna nazwa, Nest Bank S.A. funkcjonuje od 2016 roku, kiedy to instytucja dokonała rebrandingu. Dzięki temu zabiegowi bank zaczął dysponować całkiem nowymi produktami dla swoich klientów. Obecnie z kredytów w Nest Banku korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i ci, którzy postanowili działać na własną rękę. My skupimy się przede wszystkim na produktach skierowanych do firm.

Nest Bank wraca na wnioskomat

Na platformie wnioskomat.com już w przeszłości prezentowaliśmy naszym klientom produktu od Nest Banku. Jeśli jesteś z nami od początku istnienia bloga albo śledzisz nasze wpisy od ładnych paru lat, to na pewno nie uszło to Twojej uwadze. Jednakże, niezależnie od tego, czy zaglądasz tu regularnie, czy może jesteś pierwszy raz, mamy dla Ciebie znakomitą wiadomość - jest dla nasz prawdziwą przyjemnością przedstawić Ci aktualne, bardzo korzystne kredyty firmowe w Nest Banku. 

Co Nest Bank jest w stanie zaoferować przedsiębiorcom?

Kredyt dla firm jako ogólnie pojęty, nieraz i nie dwa pomógł przedsiębiorcom z rozmaitych sytuacjach. Po bankowe rozwiązanie sięgają ci właściciele firm, którzy szukają sposobu na utrzymanie płynności oraz chcą się rozwijać. Generalnie możemy mówić o dwóch podstawowych produktach z Nest Banku, które są godne uwagi. Będą to: kredyt w ratach - przedsiębiorca oraz kredyt w ratach – profesjonalista. Poniżej omówiliśmy w szczegółach oba te kredyty. 

Kredyt dla przedsiębiorców w Nest Banku

Kredyt w ratach - przedsiębiorca figuruje także jako kredyt z gwarancją niższej marży. Bank obiecuje, że jeśli jako klient znajdziesz tańszy kredyt firmowy, to Twoja marża zostanie obniżona, nawet o połowę. Oprócz tego, aby uzyskać zobowiązanie nie musisz wcale wybierać się do placówki Nest Banku. Na Twoje życzenie pracownicy przyjadą w dogodne miejsce w celu podpisania umowy - oczywiście po wydaniu przez bank pozytywnej decyzji. 

Najważniejsze parametry

A jakie są najważniejsze informacje na temat tego kredytu? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na takie aspekty jak:

 • kwota kredytu: od 10 000 do 650 000 zł,
 • okres spłaty: od 6 do 120 mies.,
 • sposób spłaty: raty równe,
 • wydłużenie okresu kredytowania nawet o pół roku,
 • zawieszenie spłaty do 3 mies.,
 • zmiana dnia spłaty raty.

Kredyt firmowy z Nest Banku jest zabezpieczony gwarancją de minimis. Polega to na zabezpieczeniu spłaty kredytu, na wypadek, gdyby przedsiębiorca przestał regulować raty. Gwarancja de minimis udzielana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki temu rozwiązaniu koszty kredytu obniżają się, a bank chętniej udziela zobowiązania. 

Kto może wziąć?

Kredyt dla przedsiębiorców jest dostępny dla każdego, kto:

 • jest nowym albo stałym klientem Nest Banku,
 • działa na rynku od co najmniej 2 lat,
 • rozlicza się poprzez KPiR, ryczałtem albo kartą podatkową,
 • jest obywatelem Polski,
 • w dniu całkowitej spłaty kredytu, o który wnioskuje będzie miał nie więcej niż 70 lat.

Ważne jest to, w jakiej dziedzinie gospodarki Twoja firma działa. Nest Bank ma listę branż wykluczonych - firmy w nich działające nie mogą uzyskać zobowiązania. 

Kredyt dla profesjonalistów w Nest Banku

Kredyt dla profesjonalistów można inaczej nazwać kredytem dla wolnych zawodów. Jest to de facto spora grupa odbiorców. Finansowanie jest adresowane dla Ciebie, jeśli jesteś związany - głównie lub pobocznie - z szeroko pojętą branżą medyczną lub prawną. Tutaj także skorzystasz z gwarancji de minimis, a oprócz tego nie musisz fatygować się osobiście do placówki banku. 

Najważniejsze parametry

W szczegółach kredyt dla profesjonalistów prezentuje się następująco:

 • kwota kredytu: od 10 000 do 1 000 000 zł,
 • okres kredytowania: od 6 do 120 mies.,
 • sposób spłaty: raty równe,
 • niższa marża,
 • możliwość wydłużenia spłaty o 6 miesięcy,
 • możliwość zawieszenia spłaty 3 rat,
 • możliwość zmiany daty płatności pracy.

Uzyskanie konkretnej kwoty jest uzależnione od tego, jaki zawód wykonujesz oraz ile zarabiasz.

Dla kogo?

A jakie są warunki udzielenia kredytu dla klientów? Otóż, prezentują się one w sposób następujący:

 • indywidualna działalność gospodarcza,
 • wymagane PKD - lekarz, stomatolog, fizjoterapeuta, lekarz weterynarii, adwokat, notariusz, radca prawny,
 • co najmniej 12 miesięcy działalności na rynku,
 • rozliczanie się poprzez KPiR albo ryczałt,
 • wiek w dniu spłaty kredytu nie wyższy niż 70 lat,
 • obywatelstwo polskie,
 • brak działalności w tzw. branżach wykluczonych.

Oczywiście Twoja działalność musi być cały czas aktywna, a nie zawieszona czy zakończona.

Jak krok po kroku uzyskać kredyt dla przedsiębiorców w Nest Banku?

Procedurę udzielenia kredytu firmowego w Nest Banku można streścić w kilku prostych krokach:

 1. Wypełnienie nowego wniosku kredytowego. Klient powinien podać swoje dane oraz dane firmy, jako wnioskodawca. Odbywa się to za pośrednictwem formularza online, do którego możesz od razu uzyskać dostęp.
 2. Wybór sposobu procedowania. Jasnym jest, że bank w drodze po kredytu zapyta Cię o szereg dokumentów. W tym kroku wybierasz, czy dostarczysz pełną dokumentację, czy też skorzystasz z wygodnego sposobu, jakim jest Nestomat.
 3. Wyrażenie zgód i oświadczeń. Przedsiębiorca musi zadeklarować, że wszystkie dane, które podał są prawdziwe. Trzeba też wyrazić zgodę na przetwarzanie danych, podanych we formularzu.
 4. Uzyskanie wstępnej decyzji. Na podstawie uzupełnionego wniosku, przekazanych informacji oraz wyrażonych zgód Nest Bank wstępnie ocenia, czy dana firma będzie podmiotem, któremu zostanie udzielone finansowanie. Od tej decyzji zależy dalsza procedura. Z multioferty banku wyłaniana jest oferta, skierowana do konkretnego klienta.
 5. Weryfikacja wniosku. Bank dokładnie weryfikuje wszystkie dane, jak i klienta. Weryfikacja może przebiec w sposób automatyczny albo manualny - przez analityka.
 6. Podpisanie umowy. Jeśli wszystko dotychczas przebiegnie pomyślnie, to Nest Bank wygeneruje nową umowę dla klienta. Teraz wystarczy złożyć swój podpis na dokumencie.

Już po podpisaniu umowy bank zweryfikuje ją i sprawdzi, czy wszystko się zgadza. Jeśli tak, to wówczas nastąpi uruchomienie kredytu. 

Na jaki cel można przeznaczyć kredyt firmowy z Nest Banku?

Kredyt firmowy z Nest Banku można przeznaczyć na praktycznie dowolny cel w ramach działalności gospodarczej, np. na:

Możesz zainwestować w nowe pojazdy dla firmy, remont gabinetu, nową technologię czy zakupić materiał albo wypłacić pracownikom zalegle wynagrodzenie.

Czy Nest Bank sprawdza BIK przedsiębiorcy?

Jeżeli chodzi o historię kredytową przedsiębiorcy, to Nest Bank każdorazowo ją sprawdza - zarówno w BIK, jak i w innych bazach dłużników. Mimo to można się spotkać z adnotacją przy produktach firmowych, iż możliwy jest "kredyt bez BIK". Co to oznacza w praktyce? Chodzi o przedsiębiorców, którzy nie uzyskali żadnego pozytywnego wpisu do BIK przez ostatnie pół roku, ale nie mają tam negatywnych wpisów. W takiej sytuacji maksymalna dostępna kwota kredytu dla firmy może być ograniczona. 

Kredyt w Nest Banku - czy to się opłaca?

Praktycznie każdy przedsiębiorca, który chce dbać o swoją firmę i spełnia warunki stawiane przez Nest Bank, może z pożytkiem ubiegać się o finansowanie. Zwracamy uwagę, że zachowanie płynności finansowej firmy jest w dzisiejszych czasach warunkiem sine qua non, jeśli traktujemy biznes poważnie. Oprócz tego koniecznością jest interesowanie się nowinkami technicznymi oraz trendami inwestycyjnymi, które nie tylko są "w modzie", ale też dają wymierne efekty finansowe. Bez tego nie można nawet myśleć o skutecznym konkurowaniu na rynku. Na szczęście nie trzeba się kłopotać brakiem środków finansowych - dzięki kredytom dla przedsiębiorców z Nest Banku to wszystko jest możliwe już dzisiaj!

Dane kontaktowe

Jeśli chcesz się skonsultować z naszym doradcą kredytowym w sprawie wniosku albo chcesz zadać pytanie dotyczące kredytów firmowych, to serdecznie zapraszamy do kontaktu:

 • tel. 32 428 23 23
 • e-mail: [email protected]
 • adres biura: ul. Nowy Świat 3, 41-706 Ruda Śląska

A jeśli chcesz zapytać w Nest Banku o ofertę, to możesz skorzystać z poniższych danych kontaktowych:

Czekamy na Ciebie!

Zaktualizowano: 26.12.2023

Dodano: 21.12.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top