Pożyczka na prezent na Dzień Dziecka

Opublikowano: 28 Maj 2024 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Dzień Dziecka tuż tuż, wobec czego każdy kochający rodzic myśli o tym, jak godnie świętować ze swoją pociechą oraz jaką przyjemność sprawić swojej córce bądź synowi. Jeżeli jeszcze nie masz gotowego prezentu na Dzień Dziecka, a zaglądając do portfela i na konto obawiasz się, że może zabraknąć Ci budżetu, to pożyczka pozabankowa może okazać się dla Ciebie ratunkiem z tej niekomfortowej sytuacji.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • kiedy można pożyczyć pieniądze na Dzień Dziecka,
 • czy musisz określać konkretny prezent dla dziecka, aby dostać środki,
 • jak skutecznie starać się o finansowanie. 
pożyczka na dzień dziecka

Czy istnieje pożyczka na Dzień Dziecka?

Wprawdzie na rynku próżno szukać takiego produktu, który funkcjonowałby oddzielnie jako pożyczka na Dzień Dziecka i był udzielany tylko w okolicach 1 czerwca, ale jest coś takiego jak pożyczka pozabankowa. Charakteryzuje ją to, że jest o wiele łatwiej dostępna niż kredyt bankowy. Ponadto pieniądze mogą znaleźć się na Twoim rachunku bankowym już w ciągu 15 minut od momentu złożenia wniosku. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli zostało Ci zaledwie parę dni na to, aby sprawić, by tegoroczny Dzień Dziecka był dla Twojej pociechy naprawdę czymś wyjątkowym. 

Co można sfinansować pożyczką pozabankową?

Cel finansowania pożyczką pozabankową jest dowolny. W związku z tym możesz zafundować swojemu dziecku takie prezenty i atrakcje jak:

 1. Aktywność na świeżym powietrzu. Do wyboru, do koloru - mogą to być gokarty, dmuchańce, trampoliny, zabawy w parku linowym, zjeżdżalnie, a nawet jazda konna. Oczywiście wybór atrakcji będzie także uzależniony od wieku Twojej pociechy.
 2. Zabawki. Tutaj także nie można narzekać na brak możliwości. Niemowlakowi możesz kupić liczne grzechotki, pluszaki grające czy książki wspomagające rozwój. Dla dziecka w wieku 2-7 lat niezawodne będą lalki, samochodziki, puzzle czy piłki do rzucania i kopania. Nieco starszym latoroślom warto zafundować klocki LEGO, gry wideo czy voucher na skok na bungee. 
 3. Wspólny posiłek na mieście. McDonlad's, Pizza Hut, a może elegancka, wytworna restauracja? Dla dziecka najważniejsze będzie to, że spędzisz z nim czas i zjesz wspólnie posiłek. Warto więc wydać trochę więcej pieniędzy, tak aby ta atrakcja była bardziej interesująca od domowego obiadu. 

Niejeden rodzic łączy ze sobą różne rodzaje atrakcji i prezentów, dzięki czemu 1 czerwca staje się dla dziecka niezapomnianym i przecudownym dniem. 

Ile można pożyczyć na prezent na Dzień Dziecka?

Nie bez znaczenia jest to, czy starasz się o pożyczkę ratalną czy zwykłą chwilówkę. W przypadku tego pierwszego produktu możesz się starać nawet o 10 000 - 20 000 zł, choć większości rodziców nie będzie potrzeba aż tyle gotówki, by godnie przeżyć święto ich dziecka. Natomiast przy pożyczkach krótkoterminowych dostępne kwoty zazwyczaj będą się wahać od 100 do 5000 zł. 

Pamiętaj, że istotna jest także Twoja zdolność kredytowa. Im więcej zarabiasz i im bardziej stabilne źródło dochodu posiadasz, tym większa kwota będzie dla Ciebie dostępna. Nie można też pominąć faktu, że ogromne znaczenie ma również historia kredytowa klienta. 

Kto udzieli pożyczki na prezent na Dzień Dziecka?

Pożyczki na prezent na Dzień Dziecka udzielą podmioty współpracujące z wnioskomat.com, czyli sprawdzone instytucje pozabankowe. Poniżej prezentujemy wybrane oferty pożyczek i chwilówek online:

Możesz także skontaktować się z naszym doradcą kredytowym, który pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze zobowiązanie. 

Jak wnioskować o pożyczkę na Dzień Dziecka?

Wnioskowanie o pożyczkę można rozpocząć na stronie wnioskomat.com, gdzie w wygodnym procesie online możesz rozpocząć wypełnianie formularza. Krok po kroku będzie to wyglądało następująco:

 • wpisz swoje dane osobowe, adresowe i kontaktowe,
 • podaj deklarowaną wysokość zarobków,
 • wpisz, jakie comiesięczne wydatki ponosisz,
 • zaznacz wszelkie niezbędne zgody,
 • przejdź weryfikację tożsamości,
 • poczekaj na decyzję kredytową.

Pieniądze na koncie możesz mieć bardzo szybko, ale zależne jest to od danego pożyczkodawcy. 

Kiedy pożyczka na Dzień Dziecka to dobry pomysł?

Pożyczką możesz ufundować swojemu dziecko niezapomniane atrakcje. Jest więc to idealne rozwiązanie wówczas, kiedy brakuje środków, a nie chcesz zawieść swojej pociechy. Jednakże nie wolno zapominać o tym, że każda pożyczka niesie ze sobą koszty. Jeżeli Twoje zarobki na to nie pozwalają, to wówczas możesz wpędzić się w kłopoty. Warto więc pomyśleć o jakimś prezencie niskobudżetowym, nawet takim wykonanym ręcznie. Bo liczy się przede wszystkim gest oraz to, co dla dzieci jest najważniejsze - czyli wspólnie spędzony czas. 

Dodano: 28.05.2024

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top