Pożyczka online dla emerytów. Czy senior poradzi sobie z wnioskowaniem? Gdzie szukać oferty pożyczki dla emerytów bez ograniczeń wiekowych?

Opublikowano: 23 Marzec 2024 Agnieszka Kłak 12 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

W Polsce z roku na rok przybywa osób starszych. Nasze społeczeństwo powoli starzeje się. Obserwując starzenie się społeczeństw określa się je mianem ”srebrnego tsunami”. Zauważyły to również firmy finansowe, które patrząc przychylnie w stronę sporej grupy seniorów, wydłużyły wiek osób starających się o pożyczkę lub kredyt. W oczach kredytobiorców i pożyczkobiorców emeryci są wiarygodnym klientem, ponieważ mają ustabilizowaną sytuację finansową. Tylko czy są w stanie poradzić sobie z pozyskaniem pożyczki online? Nie myślmy stereotypowo o seniorach, że nie poradzą sobie z opanowaniem nowinek technologicznych. Seniorzy potrafią nas nierzadko zaskoczyć poruszając się energicznie i sprawnie po sieci.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się pożyczka dla seniorów,
  • jak emeryt może wziąć pożyczkę przez internet,
  • jak starać się o finansowanie. 
pożyczka dla emerytów

Co to jest pożyczka online dla emerytów?

Pożyczka online dla emerytów jest skierowana do konkretnej grupy osób, w tym przypadku emerytów. Starsze osoby będące już na emeryturze mają spore szanse na uzyskanie pożyczki zarówno w bankach, jak i firmach pozabankowych. Aktualnie stanowią już dość sporą frakcję pożyczkobiorców czy kredytobiorców.

Pożyczkę online dla Emerytów charakteryzuje wydłużony wiek pożyczkobiorcy umożliwiający spłatę zobowiązania, ponieważ wiele firm finansowych zniosło ograniczenia wiekowe pretendujące do ubiegania się o kredyt lub pożyczkę. Niektóre firmy pożyczkowe w ogóle zniosły górny pułap wiekowy. Oprócz wyznaczonych ograniczeń wiekowych cechuje ją minimum formalności, których sporo trzeba wypełniać w przypadku ubiegania się o kredyt w banku. Właściwie produkt ten niewiele się różni od standardowych pożyczek online. Jego zaletą jest z pewnością dostępność i możliwość uzyskania pożyczki z domu. Poza tym pożyczka dla seniora jest pożyczką z niższym ryzykiem. Ma na to wpływ stabilność finansowa seniora.

Banki zwracają uwagę na kwotę osiąganych dochodów, które pozwolą na spłatę kredytu, co może przekreślić szanse niektórych osób ze zbyt niską emeryturą. Natomiast w firmach pozabankowych jest już większa szansa na zdobycie pożyczki.

Patrząc na dane w miesiącu maj 2024 widzimy, że użytkownicy portalu wnioskomat.com w wieku 60+ chętnie wybierają pożyczki na kwotę 3,5 tys. złotych:

Pożyczki online - kwota: 3 500 zł, okres: 12 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 3 500 zł
Ilość rat pożyczki: 12 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Halvo 0,00 % 6,14 % 3,21 % 3 614,28 zł 301,19 zł
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,97 % 0,36 % 3 874,44 zł 322,87 zł
iCredit - Pożyczka gotówkowa (zobacz) 7,20 % 77,43 % 29,48 % 4 710,48 zł 392,54 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 101,98 % 30,00 % 5 018,76 zł 418,23 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 154,21 % 45,00 % 5 597,76 zł 466,48 zł

Czy senior ma szansę na pożyczkę przez Internet?

Osoby starsze dbają o swój własny komfort życia. Zmienia się ich dotychczasowa bierna postawa i zaczynają aktywniej włączać się do życia publicznego, kulturalnego i społecznego. Wynika również z tego większa chęć poprawy własnej kondycji zdrowotnej i bytowej. Niewątpliwie ma to również wpływ na większą świadomość o ich własnych prawach konsumenckich. Wiarygodny klient dla firm z sektora finansowego, to przede wszystkim osoba mająca ustabilizowane dochody, sytuację mieszkaniową i rodzinną. Idealnymi klientami w tym przypadku są właśnie emeryci, osoby starsze, które charakteryzuje powyższy opis. Z reguły takie osoby mają własne nieruchomości, posiadają stabilny, czyli stały dochód, a niejednokrotnie wyklarowaną sytuację rodzinną, w większości są samotne więc nie posiadają zbyt wysokich opłat miesięcznych. Zatem są wręcz idealnym kandydatem na pożyczkobiorcę.

W tej kwestii przewyższają osoby pracujące na umowy o pracę lub zlecenie starające się o kredyty czy pożyczki, ponieważ nie zachodzi obawa utraty pensji u tych osób. Wobec tak mocnych argumentów seniorzy mają przewagę w grupie świadomych pożyczkobiorców i mogą korzystać z usług firm finansowych. Pytanie, czy senior ma szansę na pożyczkę online? Jak najbardziej, ponieważ wzrasta liczba seniorów korzystających z dóbr technologii komputerowych. Poza tym osoby starsze są konsekwentne w terminowych spłatach, ponieważ nie mogą sobie pozwolić na zadłużenie, które w rezultacie może obciążyć znacząco ich budżet domowy.

Jakie ryzyko może wpływać na odmowną decyzję firm finansowych w sprawie pożyczki?

Z pewnością będzie to podeszły wiek klienta, prawdopodobna choroba lub nawet śmierć. Wtedy zachodzi obawa, że zobowiązanie nie zostanie spłacone. W tej sytuacji, jeśli wiek klienta jest dość zaawansowany to instytucja finansowa może żądać dodatkowego zabezpieczenia pożyczki, czyli poręczenia lub zastawu nieruchomości. Dostęp do pożyczki może również przekreślić negatywna historia finansowa, czyli brak spłaty zobowiązania w odpowiednim terminie lub zajęcia komornicze.

W jaki sposób uzyskać pożyczkę online dla emeryta?

Pożyczkę online dla emeryta można pozyskać w ten sam sposób jak standardowe produkty finansowe. Większość osób starszych jest mobilna i korzysta ze smartfonów lub komputerów, a więc ma dostęp do oferowanych usług pożyczkowych przez firmy pozabankowe lub banki. Wówczas wystarczy poszukać odpowiedniej oferty pożyczkowej, wpisać parametry pożyczki do kalkulatora, który obliczy nam realne koszty, które poniesiemy przy spłacie. Następnie na stronie internetowej wypełniamy prosty formularz – wniosek i czekamy na decyzje w sprawie przyznania pożyczki. Pozytywna decyzja skutkuje podpisaniem umowy z pożyczkodawcą.

W przypadku ofert internetowych pożyczek firmy pozabankowe nie wymagają przedstawiania decyzji emerytalnej w przypadku ubiegania się o szybką pożyczkę online, ale banki stawiają takie wymagania.

Gdzie szukać ofert pożyczek online dla seniora?

Osoby starsze starające się o dodatkowe finansowanie w postaci pożyczki mogą szukać ofert w lokalnych biurach agentów lub skorzystać z Internetu. W przypadku starszych osób, które nie posiadają Internetu, jest możliwość skorzystania z infolinii firmy, która oferuje nam pożyczkę.

Jeśli senior korzysta z internetu bez problemu wypełni prosty formularz ubiegania się o pożyczkę, jak na stronie wnioskomat.com. Ponadto zawsze ma wsparcie fachowych konsultantów, którym może zadać dowolne pytanie, które rozwieje ewentualne wątpliwości w sprawie procesu uzyskania pożyczki. Dla seniorów, którzy wolą bezpośredni kontakt uruchomiona jest także infolinia. Proces uzyskania pożyczki przez wnioskomat.com przewiduje także możliwość spotkania się z agentem.

Pożyczka dla emerytów - czyli do jakiego wieku?

W internecie niejedna firma reklamuje swój produkt jako pożyczkę dla emerytów bez ograniczeń wiekowych. Niestety, zdarzają się przypadki, kiedy nie do końca jest to całkiem zgodne z rzeczywistością. Wielu pożyczkodawców wprowadza ograniczenia, np. do 75 albo 80 roku życia. Ale czasami można natrafić na ofertę, gdzie maksymalny wiek określany jest na 99 lat. Wprawdzie to wciąż jest jakieś ograniczenie, ale de facto nie wyklucza to z procesu wnioskowania tych seniorów, którzy mieliby 75-80 lat i więcej. 

Jaką kwotę może uzyskać senior?

To wszystko zależy tak naprawdę od indywidualnego przypadku klienta. To, ile tak naprawdę w praktyce pożyczają emeryci uwarunkowane jest nie tylko od wysokości świadczenia, które otrzymują z ZUS-u, ale też od potrzeb, jakie się w ich życiu pojawiły. Prawdą jest, że niejednokrotnie osoba starsza nie ma dużych wymagań, toteż wówczas w kręgu zainteresowań znajdzie się niższa kwota, która będzie jak najbardziej dostępna. Ale nie można zapominać też, że czasami emeryt stanie przed nie lada wyzwaniem. Zaawansowany wiek, to niestety także często problemy ze zdrowiem. Jeśli na nieszczęście klienta przydarzy mu się poważne schorzenie, a leczenie będzie kosztowne, to wówczas konieczne może być wnioskowanie o większe sumy. Czy takie są możliwe? Rzeczywiście - na rynku działają firmy, które oferują nawet do 30 000 zł. Tyle, że przy takich wartościach senior musi mieć dość wysoką emeryturę oraz nienaganną historię kredytową.

Jaka pożyczka na wnioskomat.com jest najkorzystniejsza dla emerytów?

Korzystna pożyczka to taka, które przede wszystkim zaspokoi potrzeby seniora, ale też jest jak najtańsza. Aby porównać kwoty, okresy spłaty, a także koszty konkretnych ofert, zapraszamy do skorzystania z naszego narzędzia, jakim jest:

Ranking pożyczek dla emerytów

Korzystanie z rankingu jest bezpłatne, a może pozwolić na rzeczywisty przegląd jak najlepszych ofert. Ponadto klient może od razu złożyć wniosek, jeżeli któraś z pożyczek przypadnie mu do gustu. 

Podsumowanie

Wobec emerytów firmy z sektora finansowego nie wysuwają zbyt wielu żądań. Jest to podyktowane faktem, że seniorzy przekraczając wiek emerytalny w większości mają ustabilizowane wiele kategorii życia. Czasy, jakie nastały zwiększyły apetyt na wydłużenie życia, więc również osoby starsze bardziej zaczęły o siebie dbać, korzystać z biur podróży, gdzie wcześniej nie mogli sobie na to pozwolić, bo ciężko pracowali. Emeryci zaczęli spełniać swoje niezrealizowane marzenia. Zmieniło się ich postrzeganie świata. Są bardziej świadomi i obyci w świecie nowinek informatycznych, ciągle się dokształcają. Często jednak wypracowane świadczenia emerytalne nie starczają im na tzw. „życie” i realizację wszystkich planów i marzeń. Jako stabilny klient mają szansę na szybkie i dostępne pożyczki, więc korzystają z usług firm finansowych.

Tagi: kredyt online

Dodano: 19.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top