Szybka pożyczka bez sprawdzania zdolności kredytowej – kto może ją dostać? Dla kogo szybkie pożyczki bez BIK?

Opublikowano: 25 Gru 2020 Ewelina Grzegorczyk 5 min. czytania

Kategoria: Pożyczki onlineBlog pożyczkowy

Wielokrotnie zdarzało nam się wziąć coś na raty lub zaciągnąć kredyt w banku. Nie udawało nam się spłacać czegoś w terminie, bo rachunki przekraczały nasze możliwości finansowe, co skutkowało zadłużeniem. Chcieliśmy wziąć na raty lodówkę, bo stara się zepsuła. W sklepie okazało się, że nasza zdolność kredytowa jest niewystarczająca. Lodówka zepsuta, możliwości kredytowych brak, co zrobić w takiej sytuacji, kiedy potrzebujemy pieniędzy na już? Czy są firmy, które udzielają takich pożyczek bez BIK? Gdzie szukać takich ofert? Okazuje się, że w sektorze instytucji pozabankowych można otrzymać szybką pożyczkę bez BIK (czyli bez sprawdzania zdolności kredytowej).

Co to jest szybka pożyczka?

Szybka pożyczka daje możliwość otrzymania natychmiastowej pomocy wsparcia finansowego w nagłych sytuacjach, które dotykają wielu z nas. Charakteryzuje ją minimum formalności, szybka decyzja, przystępność i krótki czas oczekiwania na gotówkę.

W większości firm, które udostępniają szybką pożyczkę bez weryfikacji zdolności kredytowej to firmy pozabankowe. W bankach nie ma takiej możliwości, by otrzymać kredyt bez udokumentowanej zdolności kredytowej. Banki mają większe restrykcje wobec potencjalnego klienta. W takich placówkach bezrobotny czy osoba bez stałych dochodów nie miałaby szans na pożyczkę. Natomiast firmy pożyczkowe łagodniej podchodzą do takich osób oferując im szybkie pożyczki bez weryfikacji zdolności kredytowej oraz wpisów BIK lub KRD.

Dla kogo są przeznaczone szybkie pożyczki bez sprawdzania zdolności kredytowej?

Mogą z niej skorzystać wszystkie osoby, które:

 • są pełnoletnie,
 • posiadają aktualny dowód osobisty,
 • mieszkają w Polsce,
 • osoby bezrobotne bez udokumentowanych dochodów lub zadłużone, które nie mają krystalicznej historii kredytowej w BIK,
 • posiadają konto w banku - niektóre firmy w celu weryfikacji danych mogą nas poprosić o wysłanie przelewu weryfikacyjnego lub poprzez Kontomatik,
 • mają zbyt niską zdolność kredytową.

Jednak najczęściej po takie ekspresowe pożyczki sięgają osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej, mają już na swoim koncie niespłacone kredyty lub mają trudności w zdobyciu kredytu bankowego. Firmy pożyczkowe akceptują także świadczenia socjalne jak zasiłki dla bezrobotnych, a także 500+ jako nasz dochód.

Gdzie można uzyskać pożyczkę bez sprawdzania baz?

Ten rodzaj usługi pożyczkowej jest dostępny tylko w instytucjach pozabankowych. Dobrym sposobem na uzyskanie informacji na temat firm, które udzielają szybkiej pożyczki bez sprawdzania baz danych o zadłużonych, jest zaczerpnięcie informacji w biurze agenta lub przez internet. Możemy również skorzystać z porównywarki internetowej jaką jest wnioskomat.com. Wówczas mamy możliwość sprawdzenia wielu ofert pożyczkowych w jednym miejscu, wpisując tylko raz dane do formularza.

Część firm pożyczkowych nie sprawdza naszych zaświadczeń o dochodach, ale może oczekiwać od nas pisemnego oświadczenia o wysokości miesięcznych zarobków. Wystarczy wyliczyć średnią z comiesięcznych wpływów na konto i wpisać do formularza. Dla firmy pozabankowej to w zupełności wystarczy, chodzi bowiem o dowód, że będziemy w stanie spłacić pożyczkę.

Podsumowanie

Chwilówka bez sprawdzania zdolności kredytowej to brak weryfikacji w BIK. Jako przyszli pożyczkobiorcy powinniśmy dobrze przemyśleć ofertę szybkich pożyczek. Przed podjęciem decyzji o uzyskaniu pożyczki warto wcześniej zastanowić się, czy będziemy mieli możliwości spłacić pożyczone pieniądze.

Wiadomo, że nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, bo wierzyciel wymaga od nas tylko oświadczenia o dochodach. Sami określamy, ile zarabiamy nie podając źródła naszych przychodów. Jeśli coś się nie będzie zgadzało z prawdą to firma pozabankowa ma obowiązek sprawdzić nasze dane w BIK lub KRD. Weźmy również pod uwagę koszty. Wiadomo, że szybka pożyczka jest bardzo przystępna, ale trzeba się liczyć, że więcej zapłacimy. Dobra oferta jest dla nowych klientów: czasami spłacają pożyczkę tylko w tej kwocie, którą pożyczyli. Zastanówmy się dobrze nad wyborem oferty. Internet daje nam wiele możliwości, wystarczy dobrze poszukać.

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (6)


 • Avatar JoAnna

  JoAnna
  11.01.2021 07:05:55

  a czy te porównywarki ofert dobrze działają, bo jak zmieniałam kwotę to mi się coś innego pokazało???

  {Avatar Ewelina Grzegorczyk

  Ewelina Grzegorczyk Autor
  11.01.2021 11:15:57

  Oferta pożyczek jest uzależniona również od kwoty o jaką Klient składa wniosek. Stąd zmiana listy firm pożyczkowych na liście.

 • Avatar jasiu

  jasiu
  06.01.2021 14:06:38

  fajnie ze som oferty dla bezrobotnych kasa się przyda :))

  Odpowiedź
 • Avatar Zbycho

  Zbycho
  30.12.2020 22:39:20

  dawniej te oferty były lepsze :/

  Odpowiedź
 • Avatar Olga01

  Olga01
  25.12.2020 09:47:41

  zastanawiam się nad ofertą, możecie coś doradzić?

  {Avatar Ewelina Grzegorczyk

  Ewelina Grzegorczyk Autor
  25.12.2020 19:38:41

  Zachęcamy do złożenia wniosku kredytowego. Udzielenie pożyczki zależy od wielu cech. Z pewnością znajdzie Pani tutaj odpowiednią ofertę dla siebie!

Top