Gdzie można wziąć pożyczkę na Xboxa lub PlayStation?

Opublikowano: 05 Maj 2024 Agnieszka Kłak 5 min. czytania

Kategoria: KredytyPożyczki

Fifa, Red Dead Redemption, Elden King, God of War, Legacy of Hogwarts, Ghost of Tsushima - to tytuły, które wiele mówią zapalonym graczom, którzy spędzają czas wolny zasiadając przed konsolą. Jednak, aby poznać te gry i zagłębić się w ich fantastyczny świat, należy najpierw dysponować odpowiednim urządzeniem. Sprzęty mają to do siebie, że z czasem tracą swą świetność i trzeba dokonać nowego zakupu. Kupnem Xboxa lub PlayStation zainteresowani będą także wszyscy ci, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z wirtualną rozrywką.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • w jakich okolicznościach można wziąć konsolę na raty,
 • ile trzeba pożyczyć, żeby kupić Xboxa lub PlayStation,
 • kto udzieli zobowiązania na zakup konsoli do gier. 
kredyt na konsolę

Zakup konsoli na raty - kiedy jest to możliwe?

W dzisiejszych czasach zakup konsoli na raty oferują niemal wszystkie sklepy z produktami RTV i AGD. Płatność najczęściej jest rozłożona na kilka lub kilkanaście miesięcy. Jednak nie polega to na tym, że klient wpłaca do sklepu co miesiąc określoną należność. Działa to tak, że bank udziela klientowi kredytu konsumenckiego, którym w całości reguluje należność za zakup urządzenia. Następnie nabywca wpłaca raty z kredytu na rzecz banku.

Nieco inaczej będzie w przypadku firm pozabankowych. Tutaj klient zaciąga w instytucji pożyczkę na dowolny cel, za te pieniądze kupuje Xboxa albo Playstaton, a następnie, zgodnie z umową pożyczkową spłaca zobowiązanie. Może także udać się do banku i tam zaciągnąć kredyt na dowolny cel, co jest innym sposobem finansowania, niż wyżej opisane zakupy na raty. Tutaj bowiem klient pozyskuje środki samodzielnie, bez pośrednictwa sklepu.

Można wyróżnić trzy drogi do nabycia sprzętu do gier na raty:

Jednak to nie wszystko. Klient, który w ten sposób chce sfinansować swoje zakupy, musi:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • otrzymać pozytywną ocenę zdolności kredytowej,
 • wykazywać się dobrą historią kredytową,
 • posiadać ważny dowód osobisty.

Pamiętaj, że w procedurach bankowych i pozabankowych czeka Cię weryfikacja Twoich danych osobowych. 

Ile trzeba mieć pieniędzy, aby kupić Xboxa lub PlayStation?

Podstawowe, często zadawane pytanie, które słyszymy od klientów lubiących grać jest takie: ile tak naprawdę muszę mieć kapitału, aby kupić Xboxa lub PlayStation? Zależy to oczywiście od aktualnych cen rynkowych. Dużo zależy też, czy kupujesz sprzęt nowy, czy używany. Oto aktualne na dzień pisania artykułu ceny wybranych konsol:

 • Xbox Series X nowy - 2300 zł,
 • Xbox Series S nowy - 1300 zł,
 • Xbox One S używany - 750 zł,
 • PlayStation 5 Slim nowa - 2700 zł,
 • PlayStation 4 Slim używana - 650 zł,
 • PlayStation 3 Slim używana - 300 zł.

Jak więc widać używana konsola jest dużo tańsza od nowszych egzemplarzy. Nie mamy jednak na nią gwarancji i istniej ryzyko, że może szybko się zepsuć. 

Gdzie można wziąć pożyczkę ratalną na konsolę do gier?

Dzięki ofercie firm pożyczkowych możesz zakupić zarówno konsolę nową jak i używaną. Poniżej znajduje się lista wybranych firm pożyczkowych, u których możesz wnioskować o pożyczkę ratalną:

Aby rozpocząć wnioskowania wystarczy, że klikniesz na nazwę wybranej firmy i nasza strona przekieruje Cię do odpowiedniego formularza. 

Kredyt gotówkowy z banku na konsolę - jakie są opcje?

Xboxa i PlayStation możesz nabyć składając wniosek w sklepie, który sprzeda Ci to urządzenie. To, który bank udzieli finansowania jest uzależnione od tego, czy sklep ma podpisaną z nim umowę. Generalnie na rynku polskim finansowaniem zakupów na raty zajmują się takie banki, jak:

Warto w tym miejscu wspomnieć, że banki podchodzą bardziej restrykcyjnie do kwestii udzielania finansowania niż firmy pożyczkowe. 

Czy bardziej opłaca się wziąć pożyczkę czy kredyt na Xboxa lub PlayStation?

Jeżeli chodzi o koszty, które poniesiesz w związku z finansowaniem, to zdecydowanie najlepiej jest wnioskować o kredyt z banku. Jednak instytucje bankowe podchodzą ostrożniej do klientów. W przypadku małych dochodów, niestabilnego źródła zarobkowania albo już posiadanych pożyczek decyzja może być odmowna. Znacznie łatwiej jest uzyskać pożyczkę z firmy pozabankowej, które podchodzą liberalnie do klientów, jednak tutaj koszty będą zdecydowanie wyższe. 

Dodano: 05.05.2024

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Gdzie można wziąć pożyczkę na laptopa?

Gdzie można wziąć pożyczkę na laptopa?

09 Maj 2023Autor: Agnieszka Kłak

W dzisiejszych czasach komputer jest sprzętem niezbędnym w każdej branży. Z całą pewnością potrzebny jest on kadrom kierowniczym i zarządzającym w każdym przedsiębiorstwie. Natomiast w biurach i korporacjach większość szeregowych pracowników używa laptopów na co dzień. Laptop to także urządzenie, kt(...)

Czytaj więcej
Top