Gdzie można wziąć pożyczkę na laptopa?

Opublikowano: 09 Maj 2023 Agnieszka Kłak 10 min. czytania

Kategoria: Poradnik PożyczkowyPoradnik Kredytowy

W dzisiejszych czasach komputer jest sprzętem niezbędnym w każdej branży. Z całą pewnością potrzebny jest on kadrom kierowniczym i zarządzającym w każdym przedsiębiorstwie. Natomiast w biurach i korporacjach większość szeregowych pracowników używa laptopów na co dzień. Laptop to także urządzenie, które gości już niemal w każdym domu, gdzie korzystają z niego wszyscy – od dzieci począwszy, poprzez młodzież i dorosłych, a na starszych osobach kończąc. Niestety, czasem jest tak, że potrzebujemy komputera, ale brakuje pieniędzy. Na szczęście na rynku nie brakuje pożyczek pozabankowych, które pomogą zrealizować ten zakup. Oprócz tego można skorzystać z niejednej oferty banku.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • co jest ważne przy wyborze produktu, który chcesz kupić,
 • kiedy bardziej opłaca się pożyczka na laptopa, a kiedy kredyt,
 • kto oferuje najlepsze oferty pożyczek i kredytów na laptopa.
laptop

Kto pożycza? Osoba fizyczna czy prawna?

Osoby fizyczne to inaczej mówiąc klienci indywidualni, nie prowadzący własnych biznesów. Osoby prawne to natomiast przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą albo spółkę (akcyjną, jawną, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytową, itd.). Można by zapytać: i po co o tym wspominać? Przecież każdy zapłaci gotówką, transakcją bezgotówkową czy przelewem. Czy to nie to samo?

Okazuje się, że wcale nie. Trzeba odróżnić takie produkty finansowe na rynku, które są skierowane do klientów indywidualnych od kredytów firmowych. Standardowe pożyczki czy kredyty będą się znacznie różniły od ofert tworzonych pod przedsiębiorców. W przypadku firm zakup laptopa można by zaliczyć do inwestycji realizowanej z finansowania kredytem inwestycyjnym albo kredytem technologicznym. Zanim więc zaczniesz wybierać ofertę, określ się – czy pożyczasz jako osoba fizyczna czy prawna?

Na jaki użytek potrzebny jest laptop?

Wbrew pozorom jest to bardzo istotne pytanie. Odpowiedź na nie będzie miała ogromny wpływ na to, o jaką kwotę finalnie będziemy wnioskować. Jeśli potrzebujemy narzędzia tylko do pisania, wówczas wystarczy najprostszy notebook. Mowa tu o kwocie już od 2000 zł. Sprzęt gamingowy dla dziecka czy dorosłego będzie już kosztował znacznie więcej: 5000-6000 zł. Prawdziwe mercedesy wśród laptopów, maszyny naprawdę imponujące potrafią oscylować w granicach kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast decydując się na kompromisowe rozwiązanie budżetowe, trzeba przygotować się na wydatek 3000-4000 zł.

Praktyka pokazuje, że klienci indywidualni najczęściej kupują naraz jednego laptopa. Jeśli zaś chodzi o przedsiębiorców, to niekiedy kupują oni kilka komputerów jednocześnie – co siłą rzeczy generuje spore wydatki, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pamiętać trzeba też o tym, że im więcej planujemy wydać na laptopa, tym potrzebna jest większa zdolność kredytowa.

Czy opłaca się brać pożyczkę na laptopa?

Pożyczki pozabankowe są produktami najłatwiej dostępnymi. Dużym udogodnieniem dla klienta jest to, że firma pożyczkowa najczęściej nie pyta, na jaki cel przeznaczone będą pieniądze. Spora przyznawalność tyczy się zarówno osób fizycznych jak i prawnych. Bardzo wygodne jest to, że w większości przypadków złożenie wniosku jest możliwe przez internet. Zawarcie umowy pożyczki dokonuje się w 100% online, a pieniądze trafiają na konto bankowe klienta już po 15 minutach od złożenia wniosku. Trzeba jednak liczyć się z kosztami. Zwłaszcza w przypadku dużych kwot może się okazać, że finalnie klient spłaci o wiele więcej niż początkowo pożyczył.

Oferty najlepszych pożyczek na laptopa

Najlepsze oferty pożyczek pozabankowych na laptopa znajdziesz na wnioskomat.com, gdzie można składać wniosek do jednej ze współpracujących z nami instytucji. Oto jak się prezentują:

 1. Pożyczka gotówkowa TakTo Finanse. Maksymalna całkowita kwota pożyczki wynosi 20 000 zł, natomiast okres kredytowania do 40 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 20,5%, natomiast Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 58-60%.
 2. Pożyczka gotówkowa AASA Polska. Dzięki temu produktowi z powodzeniem sfinansujesz zakup laptopa. Kwota, którą możesz pożyczyć to max. 25 000 zł. Spłatę możesz rozłożyć nawet na 36 rat. Umowę pożyczki podpiszesz w 100% online. RRSO: 47-50%, zaś oprocentowanie to 20,5%.
 3. Pożyczka gotówkowa Supergrosz. Przy RRSO wynoszącym 47-48% oraz oprocentowaniu 20% możesz zaciągnąć zobowiązanie na kwotę do 15 000 zł. Maksymalny okres spłaty wynosi zaś 50 miesięcy.
 4. Pożyczka gotówkowa KredytOK. Jeżeli chcesz kupić tańszego laptopa, to możesz zdecydować się na tę ofertę. Pożyczasz do 10 000 zł na okres 36 miesięcy. Produkt posiada oprocentowanie w wysokości 20% oraz RRSO 56-60%.
 5. Pożyczka gotówkowa Lonit. Jest to kolejna oferta pożyczki ratalnej, dzięki której zrealizujesz większe lub mniejsze potrzeby – na zakup jednego lub więcej laptopów. Najwięcej możesz pożyczyć 25 000 zł. Rozłożenie spłaty zobowiązania przewiduje maksymalnie 42 raty. RRSO wynosi 58%, natomiast oprocentowanie 20,5%.
 6. Pożyczka online Profi Credit. Można pożyczyć do 25 000 zł na okres do 36 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 20%, zaś RRSO 58-59%.
 7. Pożyczka gotówkowa Hapi Pożyczka. Umożliwi ci realizację marzeń do kwoty 15 000 zł. Zobowiązanie spłaca się maksymalnie przez 2 lata. RRSO waha się od 9 do 19%, natomiast oprocentowanie wynosi 0%.
 8. Pożyczka gotówkowa iCredit. W tym przypadku maksymalnie możesz rozłożyć spłatę na 13 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 7,2%, a RSSO 99,89%. Jeśli chodzi o kwotę, to możesz pożyczyć do 11 500 zł. Klienci, którzy zdecydowali się na ten właśnie produkt, nie muszą posiadać konta osobistego w banku.
 9. Wonga – pożyczka gotówkowa. Przy RRSO wynoszącym 22,99% i oprocentowaniu równym 20,5% klienci mogą wnioskować o maksymalnie 20 000 zł. Spłaty można dokonać najwięcej w 48 ratach.

UWAGA! Powyższe oferty są aktualne na maj 2023 roku.

Czy opłaca się wziąć kredyt gotówkowy na laptopa?

Wiele banków oferuje kredyt gotówkowy na dowolny cel. Jak sama nazwa wskazuje, tym zobowiązaniem można sfinansować praktycznie każdą potrzebę. Przewagą bankowego kredytu gotówkowego nad pożyczką pozabankową jest to, że kredyt bankowy będzie zobowiązaniem tańszym. Niestety, banki nie są skłonne ponosić takiego ryzyka jak firmy pożyczkowe, toteż samo uzyskanie takiego zobowiązania może okazać się znacznie trudniejsze.

Oferta kredytu gotówkowego na laptopa

Spośród wielu różnych produktów, można wyróżnić kredyt PKO BP. Jak najbardziej można nim sfinansować zakup zarówno jednego jak i więcej laptopów. Wybierając to zobowiązanie trzeba koniecznie wiedzieć, że:

 • kwota kredytu wynosi od 1500 zł do 300 000 zł,
 • spłaty kredytu można dokonać maksymalnie w 24 ratach,
 • RRSO wynosi 9,82%,
 • klienci banku mogą składać wniosek za pośrednictwem bankowości elektronicznej albo aplikacji mobilnej,
 • można wnioskować także w oddziale banku albo poprzez infolinię.

W trakcie procesu wnioskowania nastąpi potwierdzenie tożsamości klienta za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Kto może ubiegać się o pożyczkę na laptopa?

Niezależnie do tego, czy chcesz starać się o zobowiązanie z banku czy firmy pożyczkowej musisz posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Bardzo wiele zależy więc od tego, ile zarabiasz i czy źródło Twoich dochodów jest stabilne. Na pozytywną decyzję kredytową będzie miało wpływ także to, czy w przeszłości klient terminowo wywiązywał się ze spłaty zobowiązań. Będzie to weryfikowane w Biurze Informacji Kredytowej.

A może zakupy na raty?

Ciekawą opcją mogą być także zakupy na raty. Standardem jest to, że sklepy zarówno stacjonarne jak i internetowe od razu zrealizują sprzedaż laptopa, a klient potem spłaca raty do banku. Warto jednak wiedzieć, że w tym przypadku działa to tak, że najczęściej zakupujesz jeden produkt i to za dokładnie tę kwotę, którą jest on wart. Nie możesz więc liczyć na dodatkową gotówkę na inne potrzeby. Rozwiązanie to nie jest także zbyt efektywne jeśli jest potrzeba zakupienia większej liczby sprzętu elektronicznego. W takim przypadku znacznie lepiej sprawdzają się pożyczki ratalne czy kredyty gotówkowe na dowolny cel.

Dodano: 09.05.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top