Najkorzystniejsza pożyczka pozabankowa online – gdzie ją znaleźć?

Opublikowano: 11 Lis 2023 Agnieszka Kłak 10 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Pożyczka online w dzisiejszych czasach jest najlepszym wyjściem przy staraniach o dodatkową gotówkę i raczej tej kwestii nikogo nie trzeba już przekonywać. Łatwy dostęp, szybki proces wszystko to przekonuje klientów, aby zdecydować się właśnie na tą formę wnioskowania o pożyczkę gotówkową. Jednak po wpisaniu słów: „pożyczki online” w dowolnej przeglądarce wyskakuje nam mnóstwo stron. W takim razie gdzie znaleźć pożyczkę online najkorzystniejsza dla nas?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak wygląda udzielanie pożyczek online,
 • gdzie można porównać oferty pożyczek,
 • który pożyczkodawca udzieli najkorzystniejszej pożyczki.
najkorzystniejsza pożyczka gotówkowa

Jak działają porównywarki internetowe?

W poszukiwaniu pożyczki online warto skorzystać z  internetowych porównywarek produktów finansowych. Są to bezpłatne strony, które po wpisaniu przez nas kwoty i okresu pożyczki wyszukają nam proponowane produkty. Będą one dobrane pod względem danych, jakie zostały przez nas podane oraz najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Omijamy tym samym przeszukiwanie internetu i samodzielne zestawianie cech wielu produktów dostępnych na rynku.

Oczywiście musimy pamiętać, że wszystko to, co zostanie nam zaproponowane nie jest ostateczna ofertą. Realne parametry pożyczki otrzymamy dopiero po wpisaniu we wniosek wszystkich danych dotyczących zatrudnienia, naszej sytuacji finansowej oraz przeanalizowaniu naszej historii kredytowej przez instytucję pożyczkową (jeśli oczywiście dana  firma weryfikuje klienta w bazach). Warto pamiętać o tym, że dobra porównywarka finansowa to taka, która jest na bieżąco aktualizowana. Wynika to z faktu, że firmy pożyczkowe często zmieniają warunki, które proponują klientom.

Gdzie złożyć wniosek o pożyczkę pozabankową online?

Wydawać by się mogło, że w tym wypadku wybór nie będzie trudny: wpiszemy w wyszukiwarkę firmę, która nas interesuje, następnie na jej stronie złożymy wniosek i sprawa załatwiona. Warto jednak pamiętać, że jak już zostało wypomniane, wybór firmy która będzie dla nas najkorzystniejsza może nie być rzeczą, aż tak oczywistą. Porównywarki może i zwężą nam ilość firm, która w swojej ofercie posiada produkty dopasowane do nas, ale i tak wybór będzie spory. W takim wypadku warto korzystać z stron internetowych, gdzie składamy wniosek dla kilku instytucji. Taka strona to m.in. www.wnioskomat.com. Po wpisaniu danych i złożeniu wniosku zapytanie o pożyczkę zostanie wysłane nie do jednej, a do kliku firm. Tym samym „jak na tacy” dostajemy oferty kilku instytucji, a spośród nich możemy wybrać tą najlepsza dla nas.

Jak należy wnioskować online?

Decyzja o zaciągnięciu pożyczki nawet na niewielką kwotę jest decyzją która należy przeanalizować. Na samym początku  należy ocenić stan swojej sytuacji finansowej. Najlepiej zanim zdecydujemy się na pożyczkę gotówkowa jasno określić jej cel, następnie oszacować jaka kwota będzie nam potrzebna, a wtedy już będziemy wiedzieli czy stać nas na comiesięczna spłatę tego zobowiązania. Jeśli już zdecydujemy się na zaciągnięcie  pożyczki gotówkowej należy:

 • zapoznać się ofertami firm: jak już zostało wspomniane powyżej na pomoc przychodzą nam różne porównywarki internetowe. Dzięki temu narzędziu bez wychodzenia z domu można  w szybki sposób i według swoich preferencji znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy online. Oczywiście pamiętać należy, iż korzystanie z porównywarki jest tylko pierwszym krokiem do wyboru najlepszej dla nas oferty. Parametry na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru pożyczki online, dokładnie opisane zostały na naszej stronie w artykule: „Jak porównać pożyczki online" - serdecznie zachęcam do zapoznania się z nim, 
 • wnioskować o pożyczkę: jeśli już wiemy gdzie chcemy zawnioskować można przystąpić do złożenia wniosku. Warto zawsze skorzystać ze stron które umożliwia nam wnioskowanie na kilka produktów, żeby faktycznie wybrana przez nas oferta była dla nas najkorzystniejsza. Podczas wypełnienia wniosku zapytanie zostaniemy o kilka danych takich jak: dane osobowe i teleadresowe, dane dotyczące naszego  dochodu (będzie to na pewno rodzaj dochodu, ale firma może prosić również o szczegółowe dane takie jak: np. numer NIP zakładu pracy czy numer legitymacji emeryta), numer konta bankowego,
 • oczekiwać decyzji kredytowej: zazwyczaj czas oczekiwania  w produktach pozabankowych nie jest długi. Należy jednak sprawdzić na stronie na której wnioskowaliśmy, czy nie są wymagane od nas dodatkowe dokumenty w celu zweryfikowania danych. Pamiętać musimy, iż nawet jeśli wnioskuje się o pożyczkę na oświadczenie może się zdarzyć sytuacja, że firma w razie jakichkolwiek wątpliwości może poprosić nas o udokumentowanie dochodu, 
 • podpisać umowę online: po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, przychodzi czas na podpisanie umowy. Firmy mają różne ścieżki podpisania umowy. Musimy jednak wiedzieć, że większość instytucji uruchamiając kredyt online będzie wymagało od nas potwierdzenia tożsamości poprzez wykonanie przelewu złotówki, dlatego posiadanie przez nas dostępu do bankowości internetowej znacznie może ten proces przyspieszyć. Pamiętaj by przed podpisaniem dokumentów dokładnie zapoznać się z ich treścią, 
 • oczekiwać na uruchomienie kredytu: po podpisaniu umowy, należy już tylko czekać na wpływ środków na nasze konto. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze zgodnie z sloganami firm będziemy mieli je na naszym koncie za 15 minut zależy to od kilku czynników:
  • konto bankowe: jeśli firma pożyczkowa przelewa środki przelewem tradycyjnym to pieniądze będą u nas na koncie w tym samym dniu tylko jeśli posiadamy konto w tym samym banku co firma. W innym wypadku oczekiwać możemy nawet do 12 godzin. Jeśli przelew wychodzi szybkim przelewem, pamiętajmy aby upewnić się czy nasz bank takie akceptuje,
  • regulamin: w nim znajdziemy  indywidualne ustalenia firmy pożyczkowej  w kwestii terminu przelewania środków,
  • dzień uruchomienia kredytu – jeśli pożyczka została uruchomiona w piątek po południu musimy liczyć się z tym, że środki u nas na koncie mogą pojawić się dopiero po weekendzie.

Najkorzystniejsza pożyczka online - ranking listopad 2023

Z pożyczkami jest tak, że w różnym czasie inna z nich może być bardziej lub mniej korzystna dla klientów. Warto porównywać te oferty, które są najbardziej aktualne. Sprawdziliśmy nasz ranking pożyczek gotówkowych na listopad 2023 i wybraliśmy stamtąd najlepsze oferty:

 1. Opena - pożyczka online. Dlaczego ta pożyczka na raty jest korzystna? Otóż RRSO wynosi od 52,00 do 58,00%, zaś oprocentowanie to 20,50%. Całkowita kwota pożyczki możliwa do uzyskania to od 800 do 15 000 zł. Minimalny okres spłaty wynosi 1 rok, natomiast maksymalny 42 miesiące. Dodatkowym plusem jest to, że u tego pożyczkodawcy klient może zaciągnąć kolejną pożyczkę, jeszcze gdy nie spłacił pierwszej.
 2. Profi Credit - pożyczka gotówkowa. Tutaj możesz pożyczyć od 1000 do 25 000 zł na okres od 2 do 3 lat. RRSO to zaledwie 52,33%, a oprocentowanie 20,00%. Warto wiedzieć, że w Profi Credit można mieć równocześnie maksymalnie aż 3 pożyczki.
 3. AASA Polska - pożyczka gotówkowa. Korzystając z tej oferty pożyczki możesz otrzymać od 1000 do 25 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 24 do 36 miesięcy. Warto wiedzieć, że RRSO u tego pożyczkodawcy wynosi od 47,00 do 50,00%. Wartość oprocentowania to 20,50%. 

Pamiętaj, że najkorzystniejsza pożyczka online jest dostępna dla tego klienta, którego ocena zdolności kredytowej okazała się dostateczna oraz miał pozytywną historię w BIK-u. 

Podsumowanie

Ostateczna decyzja o wyborze firmy pożyczkowej zawsze należy do nas. Warto jednak zanim zawnioskujemy  porównać oferty. Trzeba także pamiętać, iż strony interentowe, gdzie wnioskujemy nie do jednej a do kilku firm zawsze dają nam większy wachlarz możliwości i dopasowanie oferty w 100% pod nas. Każda z firm pożyczkowych posiada bardzo indywidualną politykę akceptowania klientów i różnych źródeł dochodu. Możemy się więc miło zaskoczyć otrzymując ofertę wyższą niż oczekiwaliśmy.  

Tagi: wniosekpożyczka onlineporównywarka finansowa

Dodano: 04.11.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Jak porównać pożyczki online?

Jak porównać pożyczki online?

18 Sty 2023Autor: Agnieszka Kłak

W obecnych czasach na wszystkie nieoczekiwane wydatki mamy szybkie rozwiązanie – pożyczki online. Poszukując finansowania w internecie, znaleźć możemy ogromna ilość firm pożyczkowych, z których każda obiecuje nam jak najlepsze warunki. Jak w takim razie znaleźć pożyczkę online najkorzystniejsza dla (...)

Czytaj więcej
Top