Ile się czeka na pożyczkę dla zadłużonych? Jak długo trwa weryfikacja wniosku o pożyczkę? Kiedy dojdzie przelew?

Opublikowano: 16 Kwi 2024 Dagmara Konik 8 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Kiedy mamy długi i staramy się o pożyczkę to bardzo ważny jest dla nas czas. Ale czy mając długi możemy liczyć na finansowanie? Istnieje taka możliwość choć jest kilka warunków, które trzeba spełnić. Co równie ważne, osoby potrzebujące dodatkowych środków na pewno będą się zastanawiać, jak długo trwa wydanie decyzji pożyczkowej i kiedy przelew zostanie zrealizowany.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy nie mając zdolności kredytowej można wziąć pożyczkę,
  • w jakim czasie można spodziewać się decyzji firmy pożyczkowej,
  • kiedy pieniądze pojawią się na koncie.
czas oczekiwania na pożyczkę

Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online?

Pożyczki online są coraz bardziej popularne i chętnie z nich korzystamy. Wielkim ich atutem jest szybki czas w wydawaniu decyzji i wypełnianie formalności. Dodatkowo możemy liczyć że czas od wypisania wniosku do wypłaty środków może liczyć jeden dzień. Dla osób które nie mają zdolności kredytowej nie będą takie proste i szybkie. Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej będą miały inne wymagania, jednym z nich może być przedstawienie zabezpieczenia udzielającej pożyczki, czyli posiadać poręczyciela czyli osobę która potwierdzi terminową spłatę pożyczki.

Ile czeka się na pożyczkę dla zadłużonych?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ponieważ czas od złożenia wniosku do wypłaty środków jest bardzo różna, może być to od nawet kilku godzin do kilku dni. Każdy z nas ma inną sytuację finansową jak i życiową, te aspekty firma pożyczkowa musi przeanalizować i wydać decyzje. Prostsze jest to w przypadkach osób, które nie posiadają długów wtedy decyzja może być w kilka minut i całe proces jest szybszy. W przypadku osób zadłużonych wydanie decyzji może trwać dłuższy czas, ponieważ analityk musi rozważyć czy udzielając pożyczki klient będzie w stanie spłacać swoje nowe zadłużenie terminowo. Dodatkowo może wystąpić weryfikacja klienta czy źródła dochodu.

Warto jednak wiedzieć, że wybór pożyczki online skróci czas całego procesu. Wnioskować możemy w dowolnym miejscu i porze bez konieczności udania się do placówki stacjonarnej. Po złożeniu wniosku online wstępnie będziemy wiedzieć, czy mamy szanse na pożyczkę online. Poniżej przedstawiamy przegląd popularnych w miesiącu czerwiec 2024 pożyczek na kwotę 4,5 tys. złotych:

Pożyczki online - kwota: 4 500 zł, okres: 20 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 4 500 zł
Ilość rat pożyczki: 20 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Wonga - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 20,67 % 0,36 % 5 282,60 zł 264,13 zł
Kredyt Ok - Pożyczka Online (zobacz) 18,50 % 67,13 % 30,00 % 6 842,80 zł 342,14 zł
Supergrosz - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 93,64 % 45,00 % 7 632,40 zł 381,62 zł
Lonit - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 93,64 % 45,00 % 7 632,40 zł 381,62 zł
Opena - Pożyczka online (zobacz) 18,50 % 93,64 % 45,00 % 7 632,40 zł 381,62 zł

Pożyczka dla zadłużonych online czy stacjonarnie?

Kiedy potrzebujemy pilnie pożyczki mamy do wyboru dwa główne kanały gdzie możemy składać wnioski online i stacjonarnie w biurze Agenta.

Składanie wniosku online jest bardzo proste. Wchodzimy na stronę internetową portalu pożyczkowego, składamy wniosek uzupełniamy wszystkie niezbędne informacje. Po wypełnieniu formularza wysyłamy go do firmy i dostajemy informację o decyzji nadanej do naszego wniosku. Jeżeli będzie to decyzja pozytywna podpisujemy umowę online potwierdzając kodem SMS i następuje wypłata środków z pożyczki na wskazany przez nas rachunek.

Składanie wniosku stacjonarnie też nie należy do trudnych. Wystarczy udać się do biura pośrednika kredytowego. Agent wprowadza dane do systemu i informuje nas o decyzji firmy pożyczkowej, przy jednej wizycie u Agenta możemy sprawdzić dostępność też wiele ofert w kilku firmach jednocześnie.

Mam pozytywną decyzję. Kiedy pieniądze pojawią się na koncie?

W momencie, kiedy pożyczkodawca podejmie pozytywną decyzję - zarówno, jeśli zapadła ona w ciągu 15 minut jak i w parę dni - powinien niezwłocznie przelać środki finansowe na nr rachunku bankowego, wskazanego przez klienta. Jeżeli rachunek z którego wyszedł przelew jest w tym samym banku, co rachunek odbiorcy przelewu, to wówczas będzie to zajmować dosłownie chwilę. Gotówkę otrzymasz od razu. Jednakże, jeśli przelew wędruje między różnymi bankami, to środki wpłyną do Ciebie zgodnie z sesjami Elixir. Przykładowo, jeśli pożyczkodawca zrobił Ci przelew w piątek po swojej ostatniej sesji wychodzącej, to wypłata pieniędzy na Twoje konto nastąpi w poniedziałek w ramach pierwszej tego dnia sesji Twojego banku.

Na co powinien uważać dłużnik, biorąc pożyczkę pozabankową?

Z długami nie ma żartów, więc zanim złożysz wniosek do firmy pożyczkowej o finansowanie lepiej wszystko przemyśl dokładnie. Fakt, że produkt pozabankowy jest łatwo dostępny nie może usprawiedliwiać braku rozwagi i nie uwzględniania dodatkowego wydatku, zwłaszcza, że masz już aktualne obciążenia. Brak kalkulacji i wnioskowanie na żywioł może przyczynić się do tego, że zabraknie Ci pieniędzy na życie. A to dopiero początek potencjalnych kłopotów. Jeśli nie będziesz mieć pieniędzy, to spłata rat będzie niemożliwa, a co za tym idzie - może dojść do egzekucji komorniczej. 

Szybka pożyczka dla zadłużonych

W firmach pozabankowych możemy znaleźć oferty szybkich pożyczek dla osób zadłużonych, takie pożyczki są rozpatrywane indywidualnie. Przed podpisaniem umowy upewnijmy się że rata którą będziemy musieli spłacać miesięcznie nie przekroczy naszego budżetu i będziemy w stanie ją regulować na czas, w przeciwnym razie zamiast pomóc nam w uporządkowaniu naszych spraw finansowych bardziej nas zadłuży i popadniemy w jeszcze większe długi finansowe.

Chwilówka - kwota: 1 700 zł, okres: 2 mies
Firmy pożyczkowe
Kwota pożyczki: 1 700 zł
Ilość rat pożyczki: 2 mies
Oprocentowanie RRSO Prowizja Łączna kwota do spłaty Wysokość raty Akcja
Szybka Gotówka 19,00 % 639,78 % 25,00 % 2 175,60 zł 1 087,80 zł

Jeśli mamy zadłużenie przemyślmy dokładnie, czy korzystać z kolejnej pożyczki. Jeśli stwierdzimy, że pomoże nam o uregulować długi  to warto skorzystać z takiego rozwiązania. Przed podpisaniem umowy rozważmy wszelkie za i przeciw, ponieważ po fakcie może być za późno na rozważania (choć zawsze jest opcja odstąpienia).

Skorzystajmy z pomocy profesjonalistów - doradców finansowych, oni pomogą dobrać odpowiednią ofertę do naszych potrzeb ale też możliwości by spłacać to zobowiązanie terminowo i rzetelnie.

Jeśli chcesz wiedzieć, kto udzieli pożyczki zadłużonym z zająciem komorniczym przeczytaj ten artykuł. 

Dodano: 15.02.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top