Kto udzieli pożyczki zadłużonym z zajęciem komorniczym? Gdzie po pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem?

Opublikowano: 26 Marzec 2024 Dagmara Konik 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

W sytuacji, gdy nie spłacamy naszych zobowiązań, mamy kłopoty finansowe. Często zdarzają się sytuacje, że wierzyciele nie potrafiąc uzyskać od nas pieniędzy na poczet naszego zobowiązania o pomoc proszą komornika. Ma on za zadanie ściągnąć od nas dług w imieniu firmy, która udzielała nam pożyczki. Gdy mamy zajęcie komornicze będziemy mieć trudności z otrzymaniem szybkiego finansowania. Jeśli chodzi o banki, to kredyt z komornikiem absolutnie nie jest możliwy. Na ratunek przychodzą więc firmy pozabankowe. 

Z tego artykułu dowiesz się:

 • czym jest pożyczka dla zadłużonych,
 • gdzie szukać finansowania, jeśli ma się zajęcie komornicze,
 • co jest ważne przy wyborze korzystnej pożyczki bez BIK. 
pożyczka

Co to jest zajęcie komornicze?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia zajęcie komornicze. Jest to nadanie uprawnień komornikowi, które ma za zadanie pomóc odzyskać długi. Z komornikami można ustalić termin spłaty zobowiązania. Jednak gdy unikamy kontaktu z  nim nie chcemy ustalić planu spłaty komornik może dokonać zajęcie komorniczego np. rachunek bankowy, nieruchomość czy samochód.

Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem jest możliwa do uzyskania w firmach pozabankowych. Nie każda firma udostępni możliwość finansowania dla osób posiadające zajęcie komornicze, ale istnieją takie dla których to nie problem. Pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym może mieć wyższe koszty, co za tym idzie większą sumę do spłaty. Na rynku produktów finansowych oferowane są też kredyty oddłużeniowe z zajęciami komorniczymi, ale nie istnieje coś takiego jak gwarantowana pożyczka dla zadłużonych. 

Gdy szukamy pożyczki dla zadłużonych i wiemy że jesteśmy wpisani do baz np. BIK (Biuro Informacji Kredytowej) czy KRD (Krajowy Rejestr Dłużników) to warto szukać pożyczki w której te bazy nie są sprawdzane. Zamiast składać wnioski kredytowe do każdej firmy pożyczkowej zapoznajmy się z wymaganiami każdej z nich. Jeśli wiemy że nie spełniamy ich warunków nie ma sensu składać wniosku - szkoda tracić na to czas. Dobrym pomysłem jest odwiedzić strony internetowe, które zajmują się rankingami firm pożyczkowych, dowiemy się gdzie warto składać wnioski i w której z nich mamy szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. 

Jeśli firma pożyczkowa zdecyduje się na udzielanie pożyczki w kategorii "pożyczki z bikiem i komornikiem", co nie stanowi standardowej i docelowej grupy klientów możemy, mówić, że zdolność kredytowa będzie badana w indywidualny sposób. Narzędzia wykorzystywne przez firmy pożyczkowe pozwalają również sprawdzić, jak będzie wyglądała kwestia zdolności kredytowej online. 

Przykłady firmy bez sprawdzania bazy BIK:

Przykłady firmy bez sprawdzania bazy KRD:

 • Supergrosz,
 • Nexxo,
 • LoanMe,
 • Aasa,
 • Art Cash. 

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Podczas pospisywania każdej umowy powinnyśmy uważnie przeczytać tekst w niej zawarty. Przy umowie pożyczki powinnyśmy szczególnie zwrócić uwagę na:   

 • koszty związane z pożyczką np. wysokość prowizji, koszty ubezpieczenia,
 • RRSO,
 • odsetki kare w razie nie spłacenia w terminie raty,
 • ogólne warunki umowy. 

Pożyczka prywatna dla zadłużonych?

Jeśli ktoś jest w bazach BIK (Biurze Informacji Kredytowej), BIG, ERIF ma szanse na otrzymanie takiej pożyczki. Pożyczki prywatne są najczęściej udzielane na małe kwoty i krótki okres. Należy zadawać sobie sprawę, że skorzystanie z tego typu pożyczki wiążą się z wysokimi kosztami pożyczki. Często pożyczka prywatna wymaga zabezpieczeń np. zastaw samochodu, mieszkania, sprzętu AGD. Jeśli mamy do wyboru innego typu pożyczki np. z firmy pozabankowej to korzystajmy z nich, a pożyczka prywatna traktujmy jako ostateczność jeśli nigdzie indziej nie otrzymamy finansowania.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda pismo do komornika o spłacie zadłużenia przeczytaj ten artykuł. 

A może pożyczka pod zastaw?

Pożyczki pod zastaw to taki rodzaj finansowania, który jest kojarzony najczęściej z lombardami - i słusznie. Ale również instytucje pozabankowe są skłonne do sprzedaży takiego produktu. Kluczem do sukcesu jest oszacowanie, czy przedmiot będący zabezpieczeniem, czyli de facto idący pod zastaw ma wartość adekwatną do zaciąganego długu. Trzeba się też liczyć, z tym, że w takim przypadku, jeśli masz na głowie komornika, to cała procedura może potrwać trochę dłużej. Wprawdzie pożyczki pozabankowe reklamowane są w ten sposób, że udziela się ich przy minimum formalności, jednakże w przypadku sprawdzenia wartości zabezpieczenia oraz poważnych długów klienta wszystko może potrwać zwyczajnie dłużej.

Podsumowanie

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych to czasem jedyne rozwiązanie, osoby z zajęciami komorniczymi mają ograniczone możliwości z otrzymaniem pożyczki. Przed podpisaniem umowy należy starannie ją przeczytać i w razie wątpliwości wyjaśnić wszystkie niezrozumiałe kwestie. Upewnijmy się, że jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie, aby nie popaść w większe długi. Zwracajmy uwagę na sposób wypłaty środków z pożyczki. Firm pożyczkowych, które mogą udzielić nam pożyczki możemy szukać online lub w biurach doradztwa kredytowego. Wybierzmy kanał, jaki dla nas będzie najwygodniejszy.

Tagi: zajęcie komornicze

Dodano: 20.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top