Kto udzieli pożyczki zadłużonym z zajęciem komorniczym? Gdzie po pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem?

Opublikowano: 20 Sty 2021 Dagmara Konik 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

W sytuacji, gdy nie spłacamy naszych zobowiązań, mamy kłopoty finansowe. Często zdarzają się sytuacje, że wierzyciele nie potrafiąc uzyskać od nas pieniędzy na poczet naszego zobowiązania o pomoc proszą komornika. Ma on za zadanie ściągnąć od nas dług w imieniu firmy, która udzielała nam pożyczki. Gdy mamy zajęcie komornicze będziemy mieć trudności z otrzymaniem pożyczki. Sytuacja jest o wiele trudniejsza w przypadku pożyczki z komornikiem i złym BIKiem. Jest to trudne, ale nie niemożliwe - istnieją pożyczki dla zadłużonych.

Kto udzieli pożyczki zadłużonym z zajęciem komorniczym? Gdzie po pożyczkę dla zadłużonych z komornikiem?

Co to jest zajęcie komornicze?

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia zajęcie komornicze. Jest to nadanie uprawnień komornikowi, które ma za zadanie pomóc odzyskać długi. Z komornikami można ustalić termin spłaty zobowiązania. Jednak gdy unikamy kontaktu z  nim nie chcemy ustalić planu spłaty komornik może dokonać zajęcie komorniczego np. rachunek bankowy, nieruchomość czy samochód.

Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem jest możliwa do uzyskania w firmach pozabankowych. Nie każda firma udostępni możliwość finansowania dla osób posiadające zajęcie komornicze, ale istnieją takie dla których to nie problem. Pożyczka dla zadłużonych z zajęciem komorniczym może mieć wyższe koszty, co za tym idzie większą sumę do spłaty. Na rynku produktów finansowych oferowane są też kredyty oddłużeniowe z zajęciami komorniczymi, ale nie istnieje coś takiego jak gwarantowana pożyczka dla zadłużonych. 

Gdy szukamy pożyczki dla zadłużonych i wiemy że jesteśmy wpisani do baz np. BIK (Biuro Informacji Kredytowej) czy KRD (Krajowy Rejestr Dłużników) to warto szukać pożyczki w której te bazy nie są sprawdzane. Zamiast składać wnioski kredytowe do każdej firmy pożyczkowej zapoznajmy się z wymaganiami każdej z nich. Jeśli wiemy że nie spełniamy ich warunków nie ma sensu składać wniosku - szkoda tracić na to czas. Dobrym pomysłem jest odwiedzić strony internetowe, które zajmują się rankingami firm pożyczkowych, dowiemy się gdzie warto składać wnioski i w której z nich mamy szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej. 

Jeśli firma pożyczkowa zdecyduje się na udzielanie pożyczki w kategorii "pożyczki z bikiem i komornikiem", co nie stanowi standardowej i docelowej grupy klientów możemy, mówić, że zdolność kredytowa będzie badana w indywidualny sposób. Narzędzia wykorzystywne przez firmy pożyczkowe pozwalają również sprawdzić, jak będzie wyglądała kwestia zdolności kredytowej online. 

Przykłady firmy bez sprawdzania bazy BIK:

Przykłady firmy bez sprawdzania bazy KRD:

  • Supergrosz,
  • Nexxo,
  • LoanMe,
  • Aasa,
  • Art Cash. 

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Podczas pospisywania każdej umowy powinnyśmy uważnie przeczytać tekst w niej zawarty. Przy umowie pożyczki powinnyśmy szczególnie zwrócić uwagę na:   

  • koszty związane z pożyczką np. wysokość prowizji, koszty ubezpieczenia,
  • RRSO,
  • odsetki kare w razie nie spłacenia w terminie raty,
  • ogólne warunki umowy. 

Pożyczka prywatna dla zadłużonych?

Jeśli ktoś jest w bazach BIK (Biurze Informacji Kredytowej), BIG, ERIF ma szanse na otrzymanie takiej pożyczki. Pożyczki prywatne są najczęściej udzielane na małe kwoty i krótki okres. Należy zadawać sobie sprawę, że skorzystanie z tego typu pożyczki wiążą się z wysokimi kosztami pożyczki. Często pożyczka prywatna wymaga zabezpieczeń np. zastaw samochodu, mieszkania, sprzętu AGD. Jeśli mamy do wyboru innego typu pożyczki np. z firmy pozabankowej to korzystajmy z nich, a pożyczka prywatna traktujmy jako ostateczność jeśli nigdzie indziej nie otrzymamy finansowania.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda pismo do komornika o spłacie zadłużenia przeczytaj ten artykuł. 

Podsumowanie

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych to czasem jedyne rozwiązanie, osoby z zajęciami komorniczymi mają ograniczone możliwości z otrzymaniem pożyczki. Przed podpisaniem umowy należy starannie ją przeczytać i w razie wątpliwości wyjaśnić wszystkie niezrozumiałe kwestie. Upewnijmy się, że jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie, aby nie popaść w większe długi. Zwracajmy uwagę na sposób wypłaty środków z pożyczki. Firm pożyczkowych, które mogą udzielić nam pożyczki możemy szukać online lub w biurach doradztwa kredytowego. Wybierzmy kanał, jaki dla nas będzie najwygodniejszy.

Tagi: zajęcie komornicze

Zaktualizowano: 07.11.2022

Dodano: 20.01.2021

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top