Jak otworzyć rachunek w ING Bank Śląski?

Opublikowano: 13 Marzec 2023 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Konta bankowe

Gromadzenie wpływów z wynagrodzenia i innych należności, wykonywanie przelewów i opłacanie rachunków, korzystanie z karty płatniczej, oszczędzanie – to wszystko nie byłoby możliwe bez rachunku bankowego. Bez tego młodzi ludzie nie mogą wejść w dorosły świat finansów. W innych przypadkach długoletni klienci stają przed potrzebą otworzenia drugiego rachunku – i to niekoniecznie tam, gdzie otwierali pierwszy. Wobec tego warto się dowiedzieć jak założyć konto w ING Banku Śląskim.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie konta oferuje ING Bank Sląski,
 • jak otworzyć rachunek krok po kroku,
 • co dla klienta oznacza prowadzenie rachunku w ING Banku Śląskim.
ING Bank Śląski

Jakie rachunki można otworzyć w ING Banku Śląskim?

ING Bank Śląski oferuje podstawowe, acz bardzo praktyczne rachunki. W podstawowej ofercie znajdziemy:

 1. Konto Direct. Jest to podstawowe konto osobiste. Dzięki niemu można gromadzić różne wpływy, dokonywać przelewów czy transakcji kartą. Taki rachunek pozwala na skuteczne zarządzanie domowym budżetem. Posiadacz może bardzo łatwo wydzielić część wpływów na niezbędne wydatki – zakup żywności, opłaty rachunków, itd. - a pozostałą część wpływów, już po odjęciu kwoty na wydatki może zaoszczędzić. W tym na pewno pomoże poniższy produkt.
 2. Otwarte Konto Oszczędnościowe. Jak każdy produkt tego typu również ten rachunek służy do gromadzenia kapitału. Cele oszczędzania mogą być różnorodne. Raz będzie to oszczędzanie na przyszłość dla dzieci. Kiedy indziej zechcemy zaoszczędzić po prostu na czarną godzinę. Można też gromadzić kapitał na realizację marzeń, na przykład na wyjazd wakacyjny.

Dobra wiadomość jest taka, że zakładanie konta w ING Banku Śląskim przebiega bardzo sprawie i nie stawia przed klientem żadnych trudnych warunków do spełnienia.

Zakładanie konta w ING Banku Śląskim przez internet

Konto osobiste w ING Banku Śląskim możesz założyć bardzo wygodnie, bez wychodzenia z domu. Dotychczasowi klienci mogą tego dokonać za pomocą konta Moje ING. Nowi klienci zrobią to na stronie internetowej banku albo po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji mobilnej Moje ING Mobile. Najprościej rzecz biorąc cały proces zamyka się w następujących krokach:

 • wpisanie w formularzu danych osobowych,
 • wybór płatności do konta – karta lub telefon,
 • weryfikacja tożsamości klienta,
 • aktywacja konta.

Tak to wygląda w ujęciu ogólnym, ale warto przyjrzeć się też tej procedurze w szczegółach. Jeśli chodzi o dane osobowe, które są niezbędne do założenia konta, to musimy podać:

 • informacje z dokumentu tożsamości – seria, numer oraz termin ważności dowodu osobistego,
 • imię oraz nazwisko,
 • adres zamieszkania,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail.

Jeżeli chodzi o wybór płatności, to karta zostanie dostarczona na adres klienta, natomiast można aktywować do niej płatność za pomocą telefonu. Następny krok to weryfikacja tożsamości klienta, którą można przeprowadzić wykonując:

Umowa założenia konta zostanie przesłana e-mailem. Po pomyślnym przejściu przez całą procedurę praktycznie od razu można zacząć korzystać ze swojego rachunku w ING.

Zakładanie konta w placówce banku

Istnieje także możliwość założenia konta osobistego bezpośrednio w oddziale ING Banku Śląskiego. Z dokumentów, które należy ze sobą zabrać wystarczy dowód osobisty. Na miejscu można uzyskać formularz od pracownika banku. Następnie trzeba uzupełnić wszystkie dane i złożyć wniosek. W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności w wypełnieniu wniosku pracownik banku służy pomocą. Umowa jest podpisywana na miejscu i po zakończeniu procesu klient może korzystać w pełni ze swojego rachunku.

Zakładanie konta dla nastolatka w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski oferuje także rachunki dla niepełnoletnich klientów w wieku 13-17 lat. Mają oni ograniczoną zdolność do czynności prawnych, mogą więc praktycznie uczyć się zarządzania finansami pod okiem rodziców. Przy zakładaniu konta dla nastolatka w ING trzeba wziąć nie tylko swój dowód osobisty, ale też dokument potwierdzający tożsamość dziecka.

Zakładanie Konta Mobi dla młodych

Konto Mobi dla młodych jest skierowane do młodych dorosłych w wieku 18-26 lat. Zakłada je się identycznie tak jak Konto Direct – opisaliśmy to powyżej. Warto jednak dodać w tym miejscu, że Konto Mobi dla Młodych niesie ze sobą wiele bonusów dla klienta. Mowa tu choćby o 250 zł na start, zniżkach na produkty ADIDAS i PUMA oraz zniżkach do 50% na kursy i szkolenia.

Czy można założyć konto w ING Banku Śląskim w inny sposób?

Rachunek w ING można otworzyć nie tylko drogą internetową czy w trakcie osobistej wizyty w oddziale banku. Można na przykład rozpocząć wnioskowanie online i w trakcie wybrać opcję weryfikacji tożsamości przez kuriera. W takim przypadku kurier przyjedzie pod wskazany adres i sprawdzi czy zastana osoba faktycznie jest wnioskodawcą. Jeśli weryfikacja przejdzie pomyślnie, wówczas nastąpi podpisanie umowy założenia konta przy kurierze.

Następstwa założenia konta w ING Banku Śląskim

Po aktywacji konta dostępna będzie dla klienta bankowość elektroniczna Moje ING. Jest to internetowy serwis transakcyjny banku oraz platforma do zarządzania finansami i wykonywania operacji. Bezpośrednio z karty płatniczej będzie można skorzystać, gdy dotrze ona do klienta drogą kurierską. Możliwe będzie także dokonywanie płatności BLIK.

Prowadzenie konta w ING Banku Śląskim – ile to kosztuje?

Po spełnieniu warunków miesięczna opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zł. Wyjątkiem są transakcje w punkcie obsługi kasowej oraz przelewy zlecane w placówce bankowej – miejscu spotkań. Klient ma także bezpłatne przelewy zwykłe. Wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash także są darmowe. Korzystanie z karty płatniczej będzie bezpłatne wówczas, gdy transakcje wykonywane z jej użyciem będą miesięcznie opiewać na kwotę minimum 300 zł.

Dodano: 13.03.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top