Jak otworzyć rachunek w Santander Bank Polska?

Opublikowano: 12 Marzec 2023 Agnieszka Kłak 8 min. czytania

Kategoria: Konta bankowe

Prowadzenie rachunku w banku jest w dzisiejszych czasach koniecznością, zwłaszcza z perspektywy ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem finansów. Wśród wielu różnych ofert dostępnych na rynku warto przyjrzeć się temu jaki rachunek płatniczy i jakie konto oszczędnościowe można założyć w Santander Bank Polska.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jakie rodzaje rachunków można założyć w Santander Bank Polska,
 • w jaki sposób można założyć konto w Santander Bank Polska,
 • jakie są koszty związanie z prowadzeniem konta w Santander Bank Polska.
santander bank polska

O rodzajach rachunków w Santander Bank Polska – jakie są, dla kogo są przeznaczone?

W Santander Bank Polska masz do wyboru wszystkie podstawowe rodzaje kont. Dzięki nim możesz dokonywać codziennie transakcji, regulować rachunki i inne zobowiązania, a także otrzymywać wpływy z należnych Ci wynagrodzeń i płatności. Poza tym masz możliwość gromadzenia kapitału poprzez oszczędzanie. Możesz także otworzyć konto dla członka rodziny. Dużym atutem jest tutaj fakt, że przy zakładaniu konta masz możliwość wygodnego korzystania ze swojej bankowości internetowej. Rachunek w Santander Bank Polska może założyć zarówno nowy jak i obecny klient banku.

Konto Jakie Chcę – jak założyć?

Konto Jakie Chcę to podstawowe konto osobiste dostępne w Santander Bank Polska. Założenie Konta Jakiego Chcę odbywa się bardzo prosto dzięki bankowości elektronicznej lub poprzez aplikację Santander Mobile. Aby dokonać wystarczy:

 • odwiedzić stronę internetową Santander Bank Polska,
 • kliknąć na ofertę Konto Jakie Chcę,
 • wypełnić wniosek – niezbędny będzie tutaj dowód osobisty,
 • przejść weryfikację tożsamości – bank poinstruuje Cię co robić krok po kroku,
 • poczekać na aktywację konta – zazwyczaj trwa to kilka chwil, ale bank poinformuje Cię, kiedy już możesz zacząć korzystać z konta.

Umowa z bankiem zostanie przesłana na Twój adres e-mail. Jest ona zawierana w formie elektronicznej.

Konto dla studenta – jak założyć?

Santander Bank Polska oferuje także Konto Jakie Chcę dla studenta. Jest ono przeznaczone dla klientów w wieku 18-25 lat. Jeśli mieścisz się w tym przedziale wiekowym, to ten produkt jest dla Ciebie jak najbardziej dostępny. Tutaj także należy przygotować dowód osobisty w celu wprowadzenia danych osobowych. Procedura przebiega bardzo podobnie jak w standardowej ofercie Konto Jakie Chcę. Korzystając z aplikacji mobilnej banku Santander można założyć konto bardzo wygodnie, w ciągu kilku chwil.

Konto dla nastolatka lub dla dziecka – jak założyć?

We współczesnym, zinformatyzowanym już powszechnie świecie edukacja finansowa od najmłodszych lat jest niezwykle ważna. Istnieją różne programy i atrakcyjne zajęcia dla dzieci w celu nauczenia ich na czym polega zarabianie, rozsądne wydawanie oraz oszczędzanie pieniędzy. Jednakże teoria jest nic nie warta, jeśli nie ma poparcia w praktyce. Dlatego też dzieci i młodzież powinny uczyć się samodzielnie zarządzać swoim kieszonkowym.

W związku z powyższym możesz zdecydować się na otworzenie w Santander Bank Polska konta osobistego dla swojego dziecka w wieku do 12 lat. Ważne jest przygotowanie zarówno swojego dowodu osobistego jak dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka – np. legitymacja szkolna. Mona także założyć konto dla nastolatka w wieku 13-17 lat. Tutaj także wymagane są dokumenty osobowe. W obu przypadkach rachunek można otworzyć w tracie wizyty placówce banku, jak i w Santander Internet.

Konto walutowe – jak założyć?

W Santander Bank Polska możesz założyć także konto walutowe, które będzie obsługiwało operacje dokonywane w euro, dolarach amerykańskich albo funtach szterlingach. Rachunek można otworzyć poprzez zrobienie zdjęcia dowodu osobistego oraz selfie. Założenie konta walutowego jest możliwe w 100% online.

Konto oszczędnościowe – jak założyć?

Jeśli posiadasz już konto osobiste w Santander Bank Polska, możesz także otworzyć konto oszczędnościowe. Jest to możliwe również w Santander Internet. Wystarczy jedynie:

 • otworzyć zakładkę „Twoje produkty”,
 • wybrać opcję „Oszczędności i inwestycje”,
 • wybrać opcję „Otwarcie konta”.

Niemalże natychmiast rachunek oszczędnościowy pojawi się w „Twoich produktach”. Od razu też możesz przelać ze swojego rachunku płatniczego pierwszą dowolną kwotę na poczet swoich oszczędności.

Jak krok po kroku założyć konto w oddziale banku?

Klienci Santander Bank Polska mają także możliwość założenia konta w trakcie osobistego stawiennictwa w placówce banku. Można tego dokonać w następujący sposób:

 • odwiedzić najbliższy oddział banku Santander, zabrawszy ze sobą dowód osobisty,
 • wypełnić wniosek na miejscu,
 • w razie pytań zwrócić się do pracownika banku – pomoże on spełnić kwestie formalne,
 • złożyć wypełniony formularz i czekać na decyzję.

Zazwyczaj jeszcze tego samego dnia klienci Santander Bank Polska mogą się cieszyć z nowo założonego konta.

Założenie konta przez internet w banku Santander – czy zawsze jest to możliwe?

Generalnie to zależy od klienta czy otwarcie rachunku w Santander Bank Polska nastąpi za pośrednictwem bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej czy podczas wizyty w oddziale albo przez kuriera. Kluczowa jest weryfikacja tożsamości klienta. Można dokonać przelewu weryfikacyjnego z innego banku (potem środki zostaną nam zwrócone). Istnieje też możliwość zrobienia zdjęć dowodu osobistego i swojej twarzy. Ewentualnie konsultant banku może zweryfikować naszą tożsamość w trakcie wideorozmowy.

Jeśli natomiast ktoś nie ma swojej miejscowości placówki banku Santander, nie posiada rachunku w innym banku, nie może lub nie chce połączyć się z konsultantem czy nie może pozytywnie przejść weryfikacji na zdjęcie to pozostaje mu weryfikacja w trakcie wizyty kuriera. Wystarczy wybrać tę opcję w trakcie wnioskowania. Kurier przybędzie pod wskazany adres. Potwierdzi on na miejscu tożsamość wnioskodawcy oraz nastąpi przy nim podpisanie umowy z bankiem.

Zmiana banku na Santander Bank Polska

Jeśli oferta banku Santander jest dla Ciebie korzystniejsza, to wówczas możesz przenieść konto z dotychczasowego banku. Na stronie Santander Bank Polska znajdziesz informację oraz konkretną instrukcję krok po kroku jak przenieść rachunek. Dzięki temu możesz się cieszyć korzystniejszym produktem i od razu otrzymywać na konto wynagrodzenie za pracę bądź emeryturę.

Ile trzeba zapłacić za prowadzenie konta w banku Santander?

Prowadzenie konta w Santander Bank Polska może kosztować 0 zł. Będzie to możliwe po spełnieniu przez klienta warunków, takich jak minimalna suma comiesięcznych wpływów na rachunek czy dokonywanie określonej liczby płatności BLIKIEM lub kartą płatniczą w miesiącu. Warto wiedzieć, że bankomaty Santander Bank również będą bezpłatne dla klientów pod kątem wypłaty gotówki.

Dodano: 12.03.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Oferta kredytów gotówkowych w Santander Bank Polska

Oferta kredytów gotówkowych w Santander Bank Polska

21 Paź 2022Autor: Dagmara Konik

Wielu z nas w bliższej lub dalszej przyszłości będzie zainteresowanych wzięciem kredytu gotówkowego. Jeżeli chodzi o ten produkt, to polski rynek finansowy obfituje zarówno w oferty jak i w przedstawiających je kredytodawców. Jednym z takich podmiotów jest Santander Bank Polska. Warto wiedzieć, jaki(...)

Czytaj więcej
Top