Jak uzyskać kredyt dla zadłużonych? Czym jest pożyczka dla zadłużonych, czy kredyt oddłużeniowy pomaga w kłopotach finansowych?

Opublikowano: 18 Lut 2024 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Konsolidacji

Kredyt dla zadłużonych w banku możemy uzyskać do czasu, kiedy nie mamy zaraportowanych opóźnień w BIK. Jeśli już je mamy uzyskanie kredytu w banku staje się dla nas niemalże niemożliwe. Wtedy z pomocą mogę przyjść nam firmy pozabankowe. Pożyczka dla zadłużonych czy też pozabankowy kredyt oddłużeniowy to realne wsparcie, które często daje też klientowi dodatkową gotówkę. Często jest to najlepszy możliwy ratunek dla klienta, który ma ciężką sytuację finansową, a na pewno lepiej sięgnąć po takie zobowiązanie, niż czekać na wizytę komornika.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak można znaleźć kredyt dla zadłużonych,
  • czy można wziąć pożyczkę oddłużeniową tylko na dowód,
  • jak przygotować się do kredytu oddłużeniowego.
Jak uzyskać kredyt dla zadłużonych? Gdzie wypełnić wniosek, jakie dokumenty złożyć?

Gdzie szukać kredytu dla zadłużonych?

Kiedy zauważamy, że nasza suma miesięcznych zobowiązań zaczyna przekraczać nasz miesięczny budżet, to najwyższy czas przemyśleć co możemy zrobić, aby nie popaść w długi. Jeżeli nie mamy poważnych długów typu opóźnienia w spłatach rat, wpisy do BIK lub KRD, możemy starać się o kredyt w banku.

Dla osób nieradzących sobie ze spłatą aktualnych zobowiązań dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z propozycji kredytu konsolidacyjnego. Łącząc bieżące kredyty w jeden możemy uzyskać niższą ratę w nowym kredycie, ale czasami kosztem wydłużenia okresu kredytowania. Na otrzymanie kredytu ma wpływ nasza zdolność kredytowa. Jeżeli bank uzna, że nie posiadamy zdolności kredytowej nie otrzymamy kredytu w banku. Wtedy musimy zastanowić się nam innym rozwiązaniem sytuacji w której jesteśmy.

Kredyty pozabankowe dla zadłużonych

Gdy nie mamy zdolności kredytowej lub posiadamy opóźnienia w spłatach uzyskanie finansowania w banku staje się praktycznie niemożliwe. Z pomocą przychodzą nam firmy pozabankowe. Niektóre z tych firm mają w swojej ofercie pożyczki dla osób, które posiadają negatywne wpisy w bazach. Każdy firma pożyczkowa udziela pożyczek na innych zasadach. W jednej możemy otrzymać propozycje udzielenia pożyczki, a w innej nie koniecznie.

Pożyczki pozabankowe dla osób zadłużonych są udzielane w niewielkich kwotach. Trzeba mieć na uwadze, że firmy pożyczkowe udzielając pożyczki osobą ze złą historią kredytową mogą mieć wysokie koszty. W ten sposób kalkulowane jest ryzyko udzielenia pożyczki dla osoby, która posiada już zadłużenie. Przed podpisaniem umowy zapoznajmy się z jej treścią i przeanalizujmy wszystkie koszy, jakie poniesiemy w związku ze skorzystaniem z pożyczki.

Pożyczka na dowód dla zadłużonych czy to możliwe?

Pożyczka na dowód charakteryzuje się tym. że nie potrzebujemy przedstawiać dokumentów potwierdzających dochodu. Bardzo popularne na dowód są tzw. „chwilówki”. Mają krótki okres spłaty, ale dzięki niej możemy uregulować nasze zaległe zobowiązania. O taką pożyczkę można ubiegać się ze wpisami do baz, ponieważ niektóre z tych firm ich nie sprawdzają.

Duże grono z nas woli korzystać z kredytów przez internet. Jest to wygodnie, nie musimy wychodzić z domu, a wypełnienie wniosku zajmuje kilka minut. Ale czy kredyt dla zadłużonych jest dostępny online? Tak, jest dostępny. Musimy złożyć wniosek (formularz online), uzupełnić wszystkie potrzebne informacje i dostaniemy odpowiedź czy pożyczka jest nam przyznana i na jakich zasadach odbywa się podpisanie umowy.

Gdzie wypełnić wniosek, jakie dokumenty złożyć?

Mamy dostępne dwa kanały ubiegania się o pożyczkę: stacjonarnie (w oddziale) lub online (przez stronę internetową). Gdy wybierzemy opcję skorzystanie z kanału stacjonarnego wypełniamy wniosek na miejscu w oddziale lub u agenta w biurze pośrednictwa kredytowego. Dla kanału online wniosek wypełniamy elektronicznie, na stronie internetowej. Od nas zależy jaki kanał wybierzemy, najlepiej wybrać taki który nam najbardziej odpowiada.

Dokumenty, które należy przedstawić starając się o pożyczkę

Tutaj mamy podobną sytuację, jak w przypadku wypełniania wniosku. Jeżeli korzystamy z pożyczki na oświadczenie potrzebujemy tylko złożyć wniosek i przedstawić dowód osobisty. Jeżeli nie mamy oferty na oświadczenie będziemy musieli przedstawić dokumenty dochodowe np. zaświadczenie o osiąganych miesięcznych dochodach z zakładu pracy, potwierdzenie wpływów itp. Dla ofert z opcją skonsolidowania innych aktywnych zobowiązań konieczna będzie np. umowa kredytowa, harmonogram spłat czy powiedzenie przelewu raty.

Kredyt oddłużeniowy może być coraz popularniejszy

Nie sposób nie zauważyć, że od 2021 r. coraz więcej Polek i Polaków popada w długi. Mówią o tym niemal wszystkie, publicznie dostępne statystyki. Częściowo jest to oczywiście pokłosie pandemii COVID-19, ale też kryzysu, który wyraźnie odcisnął swoje piętno na gospodarce. Również dzisiaj inflacja, która w swojej skumulowanej wartości niszczy kieszeń przeciętnego Kowalskiego powoduje, że często sięgamy po produkty finansowe. Im więcej osób zadłużonych, tym więcej też tych, którzy nie wywiążą się z obowiązku spłaty i w związku z tym będą potrzebowali pożyczki oddłużeniowej. Produkt ten może więc zyskać sporo na popularności.

Warto wiedzieć, że…  

Przed złożeniem wniosku do konkretnej firmy zapoznajmy się z jej wymogami, opiniami na jej temat i na jakie oferty możemy liczyć. Dobrze jest przejrzeć rankingi na stronach internetowych, porównać firmy pod względem kwoty i kosztów pożyczki. Jeśli zależy nam na szybkim załatwieniu formalności zorientujmy się, jakie dokumenty mamy przygotować. Pozwoli nam to w krótszym czasie przejść przez formalności i w szybciej będziemy mogli się cieszyć z przyznanych środków.

Tagi: pożyczka pozabankowakredytwniosek

Dodano: 23.12.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top