Jak wygląda kredyt konsolidacyjny w Banku Pekao S.A.?

Opublikowano: 24 Lis 2023 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny pozwala wybrnąć klientowi z nawet najbardziej opłakanej sytuacji. Dzięki temu rozwiązaniu można realnie uniknąć przykrości związanych z windykacją, a w skrajnych przypadkach - wizytą komornika. Osoby zadłużone mają do wyboru wiele różnych konsolidacji w rozmaitych instytucjach finansowych. Jedną z nich, mającą ciekawą propozycję jest Bank Pekao S.A.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • na jakich warunkach następuje konsolidacja w Banku Pekao S.A.,
 • czy masz szansę na otrzymanie kredytu konsolidacyjnego z Banku Pekao S.A,
 • jak przygotować się do wnioskowania o konsolidcję,
 • co możesz zyskać decydując się na kredyt konsolidacyjny.
kredyt konsolidacyjny bank pekao sa

Co trzeba wiedzieć o konsolidacji w Banku Pekao S.A.?

Omawianym produktem jest pożyczka konsolidacyjna z Banku Pekao S.A. Jest to nowy kredyt dla osób zadłużonych, które posiadają do spłaty dwa albo więcej zobowiązań. Kwota kredytu wynosi do 1000 do nawet 250 000 zł. Okres spłaty to od 12 do 120 miesięcy. Dzięki temu rozwiązaniu, z kilku rat, które aktualnie spłacasz zrobi się jedna, niższa rata, co z całą pewnością odciąży Twój budżet domowy. Możesz wydłużyć okres kredytowania w porównaniu do okresu, w którym masz spłacić obecne długi. Warto też dodać, że kredyt konsolidacyjny z Banku Pekao S.A. może zapewnić Ci dodatkową gotówkę na dowolny cel. 

Dla kogo jest kredyt konsolidacyjny w Banku Pekao S.A.?

Kredyt konsolidacyjny w Banku Pekao S.A. może otrzymać każdy, kto:

 • ukończył 18 rok życia,
 • ma dostatecznie wysoką zdolność kredytową,
 • zbudował pozytywną historię kredytową w BIK-u,
 • posiada aktualny dowód osobisty,
 • utrzymuje pełną zdolność do czynności prawnych.

Bank musi wiedzieć, że będziesz w stanie w przyszłości bezproblemowo spłacać konsolidację. 

Jakie zobowiązania można konsolidować w Banku Pekao S.A.?

Konsolidacją zostaną objęte takie zobowiązania jak:

 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt samochodowy,
 • karty kredytowe,
 • pożyczki pozabankowe.

W Banku Pekao S.A. skonsolidujesz zobowiązania - zarówno bankowe jak i pozbankowe - które zostały zaciągnięte w innej instytucji. A zatem konsolidacji nie podlegają kredyty z Banku Pekao S.A. Niemożliwa jest także konsolidacja prywatnych pożyczek, zaciągniętych od osób fizycznych.

Jak wziąć konsolidację w Banku Pekao S.A. krok po kroku?

Aby wziąć pożyczkę konsolidacją w Banku Pekao S.A. należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Odwiedź witrynę internetową Banku Pekao S.A. Znajdź tam produkt, który figuruje pod nazwą "POŻYCZKA KONSOLIDACYJNA".
 2. Wybierz opcję ZŁÓŻ WNIOSEK. Będziesz mieć tutaj kilka opcji do wyboru. Przede wszystkim musisz określić się, czy jesteś klientem banku, który już korzystał z produktów, czy też jesteś nowym klientem, wnioskującym po raz pierwszy. Po wyborze opcji wybierz komendę DALEJ
 3. Zdecyduj o kwocie kredytu i okresie obowiązywania. Dostosuj wybór do swoich aktualnych możliwości finansowych. Pamiętaj, że im dłużej będziesz spłacać konsolidację, tym większe będą jej koszty.
 4. Uzupełnij swoje dane. Bank zapyta o imię, nazwisko, adres zamieszkania i inne dane osobowe. Będzie potrzebna wysokość Twoich dochodów, a także informacja o rodzaju zobowiązań, które mają zostać skonsolidowane oraz o ich łącznym koszcie.
 5. Przejdź proces weryfikacji tożsamości. Dotyczy to klientów, którzy po raz pierwszy wnioskują do Banku Pekao S.A. Bank poprosi Cię także o przekazanie dokumentów.
 6. Poczekaj na decyzję. Czas oczekiwania może być różny, ale przy prostszych sprawach można spodziewać się decyzji jeszcze tego samego dnia.

Umowę kredytową podpiszesz z bankiem na drodze online.

Dokumenty potrzebne do kredytu konsolidacyjnego

Wśród dokumentów, o jakie poprosi Cię bank, będą:

 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o dochodach - jeśli nie jesteś klientem Banku Pekao S.A. taki dokument będzie niezbędny, aby określić Twoją wypłacalność,
 • dokumenty dotyczące dotychczasowych zobowiązań - najważniejsze są tu umowy kredytowe i pożyczkowe, tak aby bank mógł wiedzieć, gdzie należy spłacić Twoje długi.

Dokumenty wymagane przez Bank Pekao S.A. możesz przesłać na drodze online. 

Czy warto wnioskować o kredyt konsolidacyjny w Banku Pekao S.A.?

W przypadku, gdy Twoje zadłużenie rośnie, a masz więcej niż jednego wierzyciela, kredyt konsolidacyjny wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem. Oczywiście warto sprawdzić dostępne alternatywy, takie jak na przykład restrukturyzacja zadłużenia, ale przy sporym obciążeniu Twojego portfela takie zabiegi mogą okazać się na dłuższą metę niewystarczające. Dlatego też Bank Pekao S.A. oferuje korzystną ofertę kredytu konsolidacyjnego, z którą warto się zapoznać.

Dodano: 24.11.2023

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top