Karta ratalna - nowy produkt w Santander Consumer Bank

Opublikowano: 19 Gru 2022 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Blog bankowy

Tylko do końca grudnia klienci Santander Consumer Banku mogą skorzystać z nowego produktu, jakim jest Karta Ratalna Comfort Plus. Dzięki niej można otrzymać naprawdę konkretne bonusy finansowe, w tym sporą zniżkę na codzienne zakupy.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • jak działa Karta Ratalna Comfort Plus,
 • jakie korzyści może dać Ci ten produkt,
 • czy możesz ubiegać się o Kartę Comfort Plus,
 • jak wygląda proces przyznawania karty przez bank.
karta ratalna nowy produkt w santander

Czym jest Karta Ratalna Comfort Plus?

Karta Ratalna Comfort Plus jest formą karty kredytowej. Ten konkretny produkt finansowy możemy pozyskać w Santander Bank Polska. Decydując się na tę kartę, korzystamy z propozycji limitu kredytowego na zakupy w wysokości 3000 zł. Limit jest spłacany w ratach, podobnie jak w przypadku kredytów czy pożyczek.

Promocje i dodatkowe korzyści

Obecnie Santander Consumer Bank udziela klientom promocji w związku z pozyskaniem Karty Ratalnej Comfort Plus. Dzięki temu możesz:

 • spłacać kartę bez odsetek – jeśli spłacisz całość kwoty zakupów opłaconych kartą we wskazanym terminie, to wówczas korzystasz z okresu bezodsetkowego,
 • zyskać voucher na zakupy do 300 zł – jeśli co miesiąc będziesz na zakupy wydawać z karty kwotę co najmniej 300 zł, to wówczas do końca kolejnego miesiąca otrzymasz voucher na zakupy o wartości 100 zł – maksymalnie możesz odebrać 3 vouchery na łączną kwotę 300 zł na zakupy w sieci sklepów Biedronka,
 • kupować produkty bez spłaty na raty w sklepie – kupujesz dany produkt, który normalnie kupiłbyś w ratach i spłacał z odsetkami, a następnie spłacasz tylko limit na karcie, korzystając z okresu bezodsetkowego,
 • wybrać jeden z 4 terminów spłaty – dzięki temu dopasujesz termin spłaty do terminu, w którym Twój dochód znajdzie się na Twoim rachunku bankowym,
 • łatwiej kontrować wydatki – cały czas spłacasz tę samą kwotę, bez względu na wydatki zakupowe, ale możesz też spłacać większe sumy.

UWAGA! Na swojej stronie internetowej Santander Consumer Bank zaznaczył, że istnieje limit sztuk, jeśli chodzi o ten produkt finansowy. Bank wyda łącznie 500 sztuk Karty Ratalnej Comfort Plus.

Do kiedy obowiązuje promocja?

Promocja na Kartę Ratalną Comfort obowiązuje jedynie do 31 grudnia 2022 roku. Masz więc tylko jeszcze 3 dni na złożenie wniosku. Spokojnie – liczy się data złożenia wniosku, a nie jego rozpatrzenia. Jeśli więc złożysz wniosek np. dziś, a bank zgodzi się wydać kartę, to bez problemu ją otrzymasz. Dodajmy, że aktualna promocja rozpoczęła się 7 listopada.

Korzystanie z karty w praktyce

Z Karty Ratalnej Comfort Plus korzystamy bardzo prosto — przy pomocy transakcji bezgotówkowej dokonujemy zakupów, uszczuplając przez to swój limit. Transakcji można dokonywać w postaci zbliżeniowej płatności w sklepie stacjonarnym lub poprzez dokonanie zakupów w internecie. Nie możemy dokonać zakupów na kwotę większą niż wynosi limit. Następnie przez kolejne miesiące spłacamy wybraną przez siebie kwotę – w ten sposób oddajemy to, co wydaliśmy z racji przyznanych przez bank środków na kartę.

Spłata Karty Ratalnej Comfort Plus

Jeśli klient posiada kartę kredytową Karta Ratalna Comfort Plus to wówczas zobowiązany jest spłacać kwotę wskazaną przez siebie wcześniej. Płatności dokonuje się co miesiąc. Ważne, aby był przestrzegany jeden termin spłaty kwoty minimalnej – dostępne są 4 do wyboru, o czym już zdążyliśmy sobie wspomnieć. Każdy klient ma obowiązek spłaty karty kredytowej tak jak w przypadku spłaty pożyczek i kredytów.

Karta Ratalna Comfort Plus — ile to kosztuje?

Jak każdy produkt finansowy, również Karta Ratalna Comfort Plus ze stałą spłatą nakłada na klienta pewne koszty. Możliwe jest jednak korzystanie z tej karty w sposób całkowicie darmowy. Wystarczy, że co miesiąc kwota zakupów przekroczy 1000 zł. Przy dokonaniu spłaty całości wydatków co miesiąc w terminie widniejącym w zestawieniu transakcji płatniczych opłaty miesięczne klienta za obsługę karty kredytowej wyniesie 0 zł. Również Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wyniesie 0%. W praktyce oznacza to więc, że pożyczasz 3000 zł i spłacasz 3000 zł.

Jak uzyskać Kartę Ratalną Comfort Plus?

Z tej Oferty Santander Consumer Banku możesz skorzystać dzięki infolinii bądź odwiedzając placówkę banku. Najprościej będzie to pokazać w paru prostych krokach:

 1. Zadzwoń na nr 195 00 albo idź do oddziału banku. W przypadku wykonania telefonu odezwie się konsultant. Po przeprowadzeniu z nim rozmowy i wydaniu przez bank pozytywnej decyzji karta może zostać przesłana na Twój adres korespondencyjny. Po wizycie w oddziale kartę możesz otrzymać od ręki.
 2. Złóż wniosek o wydanie Karty Ratalnej Comfort Plus. Dzięki bankowości internetowej możesz wypełnić formularz bez wychodzenia z domu – pracownik banku sam do Ciebie zadzwoni. W przypadku osobistego stawiennictwa w placówce wszystkie dokumenty wypełnisz i podpiszesz na miejscu.
 3. Ustal ile, wyniesie Twoja comiesięczna spłata limitu na karcie. Od tego będzie zależało, jaka kwota limitu zostanie Ci przez bank zaproponowana. Przykładowo, jeśli co miesiąc zdecydujesz się spłacać co najmniej 150 zł, to wówczas kwota na karcie może wynieść od 2100 zł do 3000 zł.
 4. Poczekaj na decyzję banku. Santander Consumer Bank oceni Twoją zdolność kredytową. Jeśli będzie ona wysoka, to wówczas masz duże szanse na otrzymanie karty.

Pierwszych zakupów za pomocą Karty Ratalnej Comfort Plus możesz dokonać już w dniu zawarcia umowy. Jeśli więc np. masz duże oczekiwania co do tegorocznego Sylwestra, to warto się pośpieszyć, zyskać dodatkowe środki, a także skorzystać z promocji.

Zaktualizowano: 28.12.2022

Dodano: 19.12.2022

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top