Kredyt gotówkowy przez internet w 15 minut - czy to możliwe? Zobacz, jak dostać szybki kredyt online.

Opublikowano: 07 Lis 2020 Sylwia Chrószcz 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Czasami potrzeba zaciągnięcia kredytu pojawia się nieoczekiwanie, a czasami jest wynikiem wielu dłuższych przemyśleń, poszukiwań i porównań. W dobie szerzących się ograniczeń życia społecznego wszystko to, co możemy uzyskać w interencie ma coraz większe znaczenie. Kredyt online bez wychodzenia z domu? Banki coraz częściej udostępniają taką możliwość! Jeżeli mamy dokumenty, które potwierdzą nasz dochód lub wnioskujemy na oświadczenie o dochodach to szybki kredyt gotówkowy przez internet jest dla nas realny. Nawet w przysłowiowe 15 minut.

Kredyt gotówkowy przez internet w 15 minut - czy to możliwe? Zobacz, jak dostać szybki kredyt online.

Gdzie najlepiej szukać szybkiego kredytu gotówkowego?

Jeśli bardzo zależy nam na czasie i chcemy wszystko załatwić w 15 minut to najpierw sprawdźmy, czy bank który prowadzi nasze konto osobiste ma dla nas taką ofertę. Bank w którym mamy rachunek osobisty prawdopodobnie udzieli nam najszybciej kredytu gotówkowego, ponieważ może sprawdzić w systemie nasze otrzymywane dochody wpływające na konto za naszą zgodą. Nie będzie więc konieczności dostarczania dokumentów. Bank już posiada wszystkie potrzebne dane. Jest duża szansa, że nie będą wymagane zaświadczenia o dochodach, więc już oszczędzamy czas na organizacji dokumentów dochodowych by przedstawić je bankowi.

Możemy również skorzystać z bogatej oferty kredytów na oświadczenie o dochodach. Musimy jednak pamiętać, że w takim wypadku będzie to raczej kredytu na niską kwotę. Banki obowiązują ograniczenia udzielania kredytów gotówkowych bez dokumentowania dochodu. Kwota będzie więc zależna nie tylko od naszej zdolności kredytowej, ale także naszego czasu współpracy z bankiem. Jako nowi klienci możemy uzyskać nie więcej niż jednokrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

W przypadku chęci wnioskowania o szybki kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny doskonale sprawdzą się również nowoczesne rozwiązania dotyczące weryfikacji wniosku. Mam tu na myśli opcje potwierdzenia tożsamości i wartości dochodu poprzez Kontomatik. Jest to specjalna aplikacja, która w procesie weryfikacji łączy się jednorazowo z naszym rachunkiem osobistym poprzez bezpieczne połączenie i zbiera wszystkie potrzebne dane. Jest to jednak rozwiązanie dedykowane tylko dla klientów, którzy posiadają rachunek z regularnymi wpływami.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Banki reklamują swoje oferty kredytów gotówkowych online w 15 minut, jednak nie każda osoba która się zgłosi po nią otrzyma taką propozycję. Banki mają różne wymagania wobec swoich klientów by otrzymali szybki kredyt przez internet. Po za warunkiem, który jest zawsze konieczny przy udzielaniu jakiejkolwiek pożyczki, czyli ukończenie 18 roku życia, banki mają jeszcze inne wymagania które trzeba spełnić najczęściej są to:

 • zameldowanie w Polsce,  
 • posiadanie zdolności kredytowej, czyli możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania,   
 • dobra historia w BIK, czyli brak opóźnień w spłacie poprzednich kredytów,
 • przedstawienie dokumentów dochodowych (chyba że jest to oferta bez zaświadczeń).

Kredyt gotówkowy całkowicie przez internet?

Różnie bywa z ofertami kredytu online bez wychodzenia z domu. Nie wszystkie Banki dają możliwość by wszystkie formalności załatwiać przez internet. Niektóre banki wymagają by umowa kredytowa była fizycznie podpisana w oddziale Banku. Decydując się na konkretną ofertę dokładnie zapoznajmy się z warunkami zawarcia umowy. Jednocześnie upewnijmy się, że wszystko odbywa się internetowo. Chodzi oto, aby nie dopuścić do sytuacji w której musimy udać się do oddziału w celu podpisania umowy kredytowej ponieważ to wydłuży czas otrzymania pożyczki.

Czy przy kredycie online sprawdzany jest BIK?

Podczas udzielania kredytu, niezależnie od tego, czy jest to w sposób tradycyjny i udamy się do oddziału, czy staramy się o kredyt przez internet, bank zawsze sprawdzi nasza zdolność kredytową i zbada historie BIK. Jest to rzecz bez której bank nie przedstawi nam konkretnej oferty. Banki przepisami ustaw i szeregu regulacji Komisji Nadzoru Finansowego są zobowiązane do badania zdolności kredytowej dla każdego wniosku klienta.

Pobierając BIK bank przygląda się historii spłat naszych zobowiązań spłaconych i obecnych, sprawdza również wysokość rat które płacimy na ten moment, by zweryfikować czy będziemy w stanie spłacić kolejną ratę kredytu.

Zdolność kredytową bank sprawdza między innymi w oparciu o informacje pozyskane w raporcie BIK. Brane też są pod uwagę informacje takie jak np. wiek, stan cywilny, rodzaj i wysokość dochodu, status zamieszkania, czy mamy dzieci i inne obciążenia finansowe itp.

Jeśli mamy dokumenty dochodowe, a bank sprawdzi historię kredytową i okaże się, że mamy jakieś duże zaległości czy niespłacone raty to bank może odrzucić nasz wniosek o kredyt z powodu dużego ryzyka kredytowego co oznacza że istnieje możliwość niespłacenia kredytu przez nas.

Podsumowanie

Kredyty gotówkowe online to doskonale rozwiązanie finansowe na dzisiejsze czasy. Produkt finansowy będący w ofertach wielu banków daje szanse na skorzystanie z dodatkowej gotówki na dowolny cel. Zaletą całego procesu jest fakt, że aby uzyskać środki wprost na nasze konto nie musimy wychodzić z domu i całą procedurę możemy przejść zdalnie. W mnogości ofert bankowych warto zwrócić uwagę na takie, które gwarantują nam dobrą ofertę przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Zaktualizowano: 12.10.2021

Dodano: 07.11.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Komentarze, pytania i odpowiedzi do artykułu (7)


 • Avatar kłapouchy

  kłapouchy
  04.01.2021 18:16:27

  ale ten świat przyspieszył.... wszystko jest takie na szybko... nawet bankowość, która kiedyś była stateczna, rządziła się swoimi prawami i terminami jest teraz szybsza

  Odpowiedź
 • Avatar Nikodem

  Nikodem
  27.11.2020 08:45:19

  Co to jest dobra historia BIK?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor Nikodem
  27.11.2020 16:45:05

  Przez dobrą historię BIK rozumiemy regularną spłatę już posiadanych zobowiązań, bez opóźnień i w pełnej wartości raty.

 • Avatar miszka

  miszka
  23.11.2020 09:40:20

  dostaje pensje do reki czy mogę wnioskować o kredyt?

  Avatar Sylwia Chrószcz

  Sylwia Chrószcz Autor miszka
  23.11.2020 15:43:20

  Tak, możliwe jest wnioskowanie o kredyt. W tym przypadku można wnioskować o produkt na oświadczenie o dochodach albo przygotować zaświadczenie o zarobkach.

 • Avatar klientka

  klientka
  15.11.2020 10:41:51

  może nie w 15 minut ale dostałam tutaj pożyczkę w jeden dzien

  Odpowiedź
 • Avatar anna

  anna
  10.11.2020 15:15:39

  dużo się zmieniło w kredytach - kiedyś wizyty w placówkach, jedna, druga a teraz wszystko można załatwić w komputerze

  Odpowiedź
Top