Kredyt z banku przez internet w 15 minut - czy to możliwe? Zobacz, jak dostać szybki kredyt online.

Opublikowano: 29 Lis 2023 Agnieszka Kłak 7 min. czytania

Kategoria: Poradnik Kredytu Gotówkowego

Czasami potrzeba zaciągnięcia kredytu pojawia się nieoczekiwanie, a czasami jest wynikiem wielu dłuższych przemyśleń, poszukiwań i porównań. W dobie szerzących się ograniczeń życia społecznego wszystko to, co możemy uzyskać w interencie ma coraz większe znaczenie. Kredyt online bez wychodzenia z domu? Banki coraz częściej udostępniają taką możliwość! Jeżeli mamy dokumenty, które potwierdzą nasz dochód lub wnioskujemy na oświadczenie o dochodach to szybki kredyt gotówkowy przez internet jest dla nas realny. Nawet w przysłowiowe 15 minut.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda kredyt przez internet w 15 minut,
  • jak można uzyskać kredyt gotówkowy w 15 minut,
  • kto ma szansę na uzyskanie kredytu na drodze online.
kredyt w 15 minut

Gdzie najlepiej szukać kredytu z banku w 15 minut?

Jeśli bardzo zależy nam na czasie i chcemy wszystko załatwić w 15 minut to najpierw sprawdźmy, czy bank który prowadzi nasze konto osobiste ma dla nas taką ofertę. Bank w którym mamy rachunek osobisty prawdopodobnie udzieli nam najszybciej kredytu gotówkowego, ponieważ może sprawdzić w systemie nasze otrzymywane dochody wpływające na konto za naszą zgodą. Nie będzie więc konieczności dostarczania dokumentów. Bank już posiada wszystkie potrzebne dane. Jest duża szansa, że nie będą wymagane zaświadczenia o dochodach, więc już oszczędzamy czas na organizacji dokumentów dochodowych by przedstawić je bankowi.

Możemy również skorzystać z bogatej oferty kredytów na oświadczenie o dochodach. Musimy jednak pamiętać, że w takim wypadku będzie to raczej kredytu na niską kwotę. Banki obowiązują ograniczenia udzielania kredytów gotówkowych bez dokumentowania dochodu. Kwota będzie więc zależna nie tylko od naszej zdolności kredytowej, ale także naszego czasu współpracy z bankiem. Jako nowi klienci możemy uzyskać nie więcej niż jednokrotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

W przypadku chęci wnioskowania o szybki kredyt gotówkowy czy kredyt konsolidacyjny doskonale sprawdzą się również nowoczesne rozwiązania dotyczące weryfikacji wniosku. Mam tu na myśli opcje potwierdzenia tożsamości i wartości dochodu poprzez Kontomatik. Jest to specjalna aplikacja, która w procesie weryfikacji łączy się jednorazowo z naszym rachunkiem osobistym poprzez bezpieczne połączenie i zbiera wszystkie potrzebne dane. Jest to jednak rozwiązanie dedykowane tylko dla klientów, którzy posiadają rachunek z regularnymi wpływami.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Banki reklamują swoje oferty kredytów gotówkowych online w 15 minut, jednak nie każda osoba która się zgłosi po nią otrzyma taką propozycję. Banki mają różne wymagania wobec swoich klientów by otrzymali szybki kredyt przez internet. Po za warunkiem, który jest zawsze konieczny przy udzielaniu jakiejkolwiek pożyczki, czyli ukończenie 18 roku życia, banki mają jeszcze inne wymagania które trzeba spełnić najczęściej są to:

  • zameldowanie w Polsce,  
  • posiadanie zdolności kredytowej, czyli możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania,   
  • dobra historia w BIK, czyli brak opóźnień w spłacie poprzednich kredytów,
  • przedstawienie dokumentów dochodowych (chyba że jest to oferta bez zaświadczeń).

Szanse na uzyskanie kredytu online w 15 minut są tym większe, im więcej zarabia osoba wnioskująca. Liczyć się też będzie liczba osób pozostających na utrzymaniu wnioskodawcy oraz comiesięczne obciążenia wynikające z aktualnie spłacanych zobowiązań.  

Kredyt gotówkowy całkowicie online?

Różnie bywa z ofertami kredytu online bez wychodzenia z domu. Nie wszystkie Banki dają możliwość by wszystkie formalności załatwiać przez internet. Niektóre banki wymagają by umowa kredytowa była fizycznie podpisana w oddziale Banku. Decydując się na konkretną ofertę dokładnie zapoznajmy się z warunkami zawarcia umowy. Jednocześnie upewnijmy się, że wszystko odbywa się internetowo. Chodzi oto, aby nie dopuścić do sytuacji w której musimy udać się do oddziału w celu podpisania umowy kredytowej ponieważ to wydłuży czas otrzymania pożyczki.

Czy przy kredycie online sprawdzany jest BIK?

Podczas udzielania kredytu, niezależnie od tego, czy jest to w sposób tradycyjny i udamy się do oddziału, czy staramy się o kredyt przez internet, bank zawsze sprawdzi nasza zdolność kredytową i zbada historię BIK. Jest to rzecz bez której bank nie przedstawi nam konkretnej oferty. Banki przepisami ustaw i szeregu regulacji Komisji Nadzoru Finansowego są zobowiązane do badania zdolności kredytowej dla każdego wniosku klienta.

Pobierając BIK bank przygląda się historii spłat naszych zobowiązań spłaconych i obecnych, sprawdza również wysokość rat które płacimy na ten moment, by zweryfikować czy będziemy w stanie spłacić kolejną ratę kredytu. Zdolność kredytową bank sprawdza między innymi w oparciu o informacje pozyskane w raporcie BIK. Brane też są pod uwagę informacje takie jak np. wiek, stan cywilny, rodzaj i wysokość dochodu, status zamieszkania, czy mamy dzieci i inne obciążenia finansowe itp.

Jeśli mamy dokumenty dochodowe, a bank sprawdzi historię kredytową i okaże się, że mamy jakieś duże zaległości czy niespłacone raty to bank może odrzucić nasz wniosek o kredyt z powodu dużego ryzyka kredytowego co oznacza że istnieje możliwość niespłacenia kredytu przez nas.

Czym się kierować przy wyborze kredytu online?

Kredyt w 15 minut może być mniej lub bardziej korzystnym rozwiązaniem, w zależności od banku oferującego produkt. Za każdym razem warto zwracać uwagę na parametry kredytu, tak, aby mieć pewność, że może on się opłacić. Należy zwrócić uwagę na wartość oprocentowania, RRSO oraz wysokość comiesięcznych rat. Liczy się także to, ile wynosi prowizja. Logiczne jest, że im mniejszy koszt kredytu, tym oferta jest atrakcyjniejsza. 

Podsumowanie

Kredyty gotówkowe online to doskonale rozwiązanie finansowe na dzisiejsze czasy. Produkt finansowy będący w ofertach wielu banków daje szanse na skorzystanie z dodatkowej gotówki na dowolny cel. Zaletą całego procesu jest fakt, że aby uzyskać środki wprost na nasze konto nie musimy wychodzić z domu i całą procedurę możemy przejść zdalnie. W mnogości ofert bankowych warto zwrócić uwagę na takie, które gwarantują nam dobrą ofertę przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Dodano: 07.11.2020

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.
Top