Odpowiedzialne pożyczanie przez Internet

Opublikowano: 24 Kwi 2019 Urszula Sokół 4 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Czy pożyczanie pieniędzy przez Internet to szansa czy zagrożenie? A jak zagrożenie to dla kogo – Klienta czy instytucji finansującej? Jak zabezpieczyć się, aby pożyczanie przez Internet było bezpiecznie dla każdej ze stron. Zapraszamy do lektury artykułu o bezpiecznym i odpowiedzialnym pożyczaniu.

pożyczanie przez internet

Profil Klienta – co to takiego i co ma wspólnego z pożyczaniem przez Internet?

Na rynku finansowania mamy do czynienia z pojęciem tzw. matrycy ceny ważonej ryzykiem. Co to oznacza? Mówiąc krótko – im większe ryzyko związane z pożyczeniem danemu Klientowi pieniędzy, tym większa cena, którą Klient musi za te pieniądze zapłacić. Co składa się na to ryzyko? Przede wszystkim profil Klienta. Im Klient ma bardziej stabilną formę zatrudnienia, im więcej zarabia, im mniej ma zobowiązań i rat kredytowych w stosunku do swoich miesięcznych zarobków tym lepiej. Tym mniejsze ryzyko dla instytucji, że Klient nie będzie spłacał pożyczki online lub kredytu.

Cel pożyczki, a jej cena

Na ryzyko składa się również cel, na jaki Klient bierze kredyt lub pożyczkę oraz zabezpieczenie dla instytucji. Jeżeli załóżmy, kupujemy dom na kredyt hipoteczny i ów dom stanowi zabezpieczenie tego kredytu instytucja, jest w stanie pożyczyć nam pieniądze dość tanio, jeżeli oczywiście w procesie oceny naszej zdolności okaże się, że stać nas na spłatę tego zobowiązania. Z drugiej strony, jeżeli pożyczam pieniądze na cel związany z konsumpcją, firma pożyczkowa lub bank nie zabezpiecza się na niczym innym niż obietnicą spłaty przez nas kredytu. Jeżeli dodatkowo Klient jes na granicy możliwości spłaty – to jasne jest, że firma pożyczkowa pożyczy mi pieniądze drożej. Jak zatem wnioskomat.com zabezpieczy z jednej strony Klienta, aby wziął finansowanie dopasowane do jego potrzeb, a z drugiej strony instytucję, aby nie przyjęła do swojego portfela Klienta o zbyt wysokim profilu ryzyka? Odpowiedzią na to pytanie jest inteligentny formularz wniosku wraz z mapowaniem. Formularz bowiem zawiera kombinację wszystkich informacji niezbędnych do tego, aby Klient został zweryfikowany we wszystkich instytucjach. W następstwie wypełnienia wniosku Klient otrzymuje realne oferty ze wszystkich firm – dzięki temu może porównać sobie wysokość raty, całkowity koszt pożyczki i inne parametry świadczące o korzystności danej oferty, a na samym końcu sprawdzić, która oferta jest najkorzystniejsza dla jego profilu ryzyka.

Czy Klient jest faktycznie tym, za kogo się podaje?

Oprócz ryzyka związanego z niewłaściwym dopasowaniem profilu Klienta pod finansowanie występuje również ryzyko związanie z weryfikacją tożsamości Klienta. Co więcej, ryzyko to dosięga nie tylko kredytodawcy, ale również kredytobiorcy. To właśnie Klient bowiem może się stać ofiarą kradzieży tożsamości. Jak weryfikowana jest tożsamość przez wnioskomat.com? Weryfikacja jest kilkustopniowa. Z jednej strony wnioskomat.com podłączony jest do bazy danych transakcji dokonywanych na rynku finansowym w Polsce. Oznacza to, że system w czasie rzeczywistym jest w stanie zweryfikować, czy PESEL, dowód Klienta, numer rachunku bankowego i inne dane wrażliwe nie uczestniczyły w przeszłości w próbie wyłudzenia pożyczki lub kredytu. Z drugiej strony system weryfikuje również poprawność numeru telefonu oraz email. Z trzeciej, następuje weryfikacja bezpośrednia przez jednego z 3000 Agentów współpracujących z wnioskomat.com. Realizacja tych elementów powoduje, że pożycznie pieniędzy przez internet staje się bezpieczne. 

Tagi: pożyczka onlinekredyt hipotecznywnioskomat.compożyczka

Zaktualizowano: 01.09.2021

Dodano: 24.04.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Rentowność firmy pozabankowej

Rentowność firmy pozabankowej

23 Kwi 2021Autor: Urszula Sokół

Z produktów oferowanych przez firmy pożyczkowe korzystamy na co dzień. Najczęściej są to chwilówki bądź pożyczki ratalne. Atutem pozabankowych instytucji pożyczkowych jest niewątpliwie to, że dzięki nim możemy bardzo szybko otrzymać zastrzyk dodatkowej gotówki i to bez zbędnych formalności. Jednakże(...)

Czytaj więcej
Z wnioskomat.com wybierzesz najlepszą pożyczkę pozabankową

Z wnioskomat.com wybierzesz najlepszą pożyczkę pozabankową

02 Sie 2019Autor: Urszula Sokół

Co to znaczy, że dana pożyczka jest najlepsza? Odpowiedzi na to pytanie może być kilka, ponieważ Każdy Klient ma swoje priorytety, a często ich połączenie i znalezienie tzw. złotego środka może być kluczem do sukcesu. Najlepsza pożyczka to może być najtańsza pożyczka, najlepiej dopasowana pod kątem (...)

Czytaj więcej
Top