Z wnioskomat.com wybierzesz najlepszą pożyczkę pozabankową

Opublikowano: 21 Lis 2023 Agnieszka Kłak 6 min. czytania

Kategoria: Poradnik Pożyczkowy

Co to znaczy, że dana pożyczka jest najlepsza? Odpowiedzi na to pytanie może być kilka, ponieważ Każdy Klient ma swoje priorytety, a często ich połączenie i znalezienie tzw. złotego środka może być kluczem do sukcesu. Najlepsza pożyczka to może być najtańsza pożyczka, najlepiej dopasowana pod kątem harmonogramu spłaty, najlepiej dopasowana do możliwości finansowych Klienta, najlepiej realizująca cel, który Klient sobie postawił. Jak zatem wybrać najlepszą pożyczkę?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak wygląda w spłacie pożyczka ratalna,
  • jak całkowity koszt pożyczki wpływa na atrakcyjność oferty,
  • czy pożyczka na oświadczenie jest korzystna.
wnioskomat pożyczka najlepsza

Harmonogram spłaty

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów pożyczek pozabankowych. Możemy wybierać między produktami jednoratalnymi, wieloratalnymi, kartami kredytowymi oraz liniami kredytowymi. Każda z tych rodzajów pożyczek wiąże się z innym harmonogramem spłaty. W pożyczkach jednoratalnych jak sama nazwa mówi, będziemy mieli jedną ratę. Najczęściej w tym rodzaju produktu będziemy pożyczać pieniądze na 30 dni i po 30 dniach oddawać kapitał wraz z ewentualnymi odsetkami, prowizjami itd. Pożyczki wieloratalne charakteryzować się będą dłuższym okresem spłaty – najczęściej od 6 do 48 miesięcy w zależności od instytucji i produktu.

Karta kredytowa w swej konstrukcji będzie rodzajem pożyczki z wymaganą spłatą odsetek. Kapitał natomiast będziemy mogli, ale nie będziemy musieli spłacać w regularnej formie. Podobna konstrukcja będzie w przypadku linii, z tą różnicą, że nie dostaniemy karty. Pierwszy dylemat zatem przed którym musimy stanąć to wybór formy spłaty, która najbardziej będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom.

Najlepsza pożyczka pozabankowa to najlepsza cena

Cena jest jednym z głównych czynników, który może świadczyć o atrakcyjności danej oferty. Na kwestie ceny musimy jednak spojrzeć całościowo, czyli musimy wziąć w analizie pod uwagę każdy z jej składników. Podstawowym składnikiem oczywiście będzie oprocentowanie. Ale pożyczkodawca często doliczy nam jeszcze jakieś opłaty dodatkowe np. prowizję lub opłatę manipulacyjną. Na szczęście ustawa o kredycie konsumenckim nakłada na instytucje finansujące obowiązek transparentnego informowania Klienta o kosztach pożyczki i kredytu – na każdym etapie procesu, od reklamy po uruchomienie finansowania. Ponadto, bank lub firma pozabankowa musi posługiwać się tzw. RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania, która jest dość obiektywną wartością procentową po której możemy porównać różne oferty (więcej o RRSO przeczytasz tutaj).

harmonogram

Na oświadczenie, czy zaświadczenie?

Nowoczesne procesy sprzedażowe produktów finansowych nastawione są na szybkość i efektywność. Aby te cele osiągnąć, instytucje coraz chętniej sięgają po rozwiązania umożliwiające m.in. automatyczne potwierdzenie dochodów osiąganych przez Klienta. Takim narzędziem jest np. kontomatik i instantor, a o sposobach ich działania piszemy szerzej tutaj. Nie każda firma współpracuje jednak z dostawcami rozwiązań i też nie każdy Klient będzie chciał z nich korzystać. Czasem zatem otrzymamy pieniądze na tzw. oświadczenie. Oświadczamy w procesie kredytowym ile zarabiamy, gdzie i w jakiej formie. Nie zawsze jednak oświadczenie wystarczy. Szczególnie przy wyższych kwotach pożyczek instytucja finansująca może poprosić nas o przyniesienie dokumentu podpisanego przez pracodawcę, który zaświadcza status naszego zatrudniania oraz osiąganą kwotę dochodów.

Pożyczka celowa

Cel, na który zaciągamy zobowiązanie jest zawsze bardzo ważny przy podejmowaniu decyzji. Są bowiem rozwiązania dedykowane konkretnemu celowi. Jeżeli np. chcemy zakupić samochód możemy poszukać na rynku pozabankowym pożyczki na zakup samochodu i pod jego zastaw. Jeżeli dofinansowujemy bieżącą płynność i wiemy, że będziemy w stanie oddać pieniądze po otrzymaniu kolejnej wypłaty warto sięgnąć po pożyczkę jednoratalną. Jeżeli natomiast planujemy wakacje lub remont mieszkania uzasadniony będzie wybór jednej z opcji pożyczki wielotaralnej.

proces na wnioskomat.com

Jak podjąć właściwy wybór?

Jak widać, składowych dobrej oferty jest kilka. Jak wybrać zatem najlepszą dla siebie? Warto skorzystać z pomocy specjalisty. Wnioskomat.com współpracuje z siecią ponad 3000 certyfikowanych Agentów. Po wypełnieniu wniosku na naszej stronie Klient otrzymuje realne oferty i wsparcie Agenta w ich analizie. Agent zatem zapyta w jakim celu potrzebujemy pieniędzy, ile oraz jaką ratę możemy płacić. Na podstawie tych informacji będzie w stanie dobrać najlepsze rozwiązanie. Klient przede wszystkim nie zostaje sam z wyborem – ma pewność, że specjalista wskaże właściwe rozwiązanie. W aspekcie skuteczności procesu, wnioskomat.com zapewnia ograniczenie czasu Klienta – ponieważ może w każdej chwili wypełnić wniosek online i otrzymać realne oferty, oraz daje pewność właściwej decyzji – ponieważ Agent dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem i wyborze najlepszej formy finansowania.

Jeśli już teraz chcesz wnioskować o najlepsze zobowiązanie, to konieczne skorzystaj z naszego narzędzia, jakim jest Ranking pożyczek pozabankowych.

Tagi: rrsopożyczka bankowapożyczka pozabankowawnioskomat.compożyczka

Dodano: 02.08.2019

Czy ten artykuł był pomocny?


Ocena / gł.

Artykuły powiązane

Co zrobić, żeby wnioskować o kredyt lub pożyczkę na wnioskomat.com?

Co zrobić, żeby wnioskować o kredyt lub pożyczkę na wnioskomat.com?

07 Marzec 2023Autor: Agnieszka Kłak

Codziennie otrzymujemy wiele zapytań o to, jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę lub kredyt na wnioskomat.com. W związku z tym postanowiliśmy opisać podstawowe etapy procesu wraz z zakresem czynności, które należy wykonać na każdym z nich. Z tego artykułu dowiesz się: co to jest uniwer(...)

Czytaj więcej
Najlepsze finansowanie - jak pomaga wnioskomat.com?

Najlepsze finansowanie - jak pomaga wnioskomat.com?

25 Cze 2019Autor: Agnieszka Kłak

Będąc konsumentem i potrzebując kredytu lub pożyczki mam kilka możliwości, aby jeden z tych produktów otrzymać. Po pierwsze, mogę iść bezpośrednio do instytucji, czyli szukam najbliższego banku i udaję się tam bezpośrednio. W przypadku firm pozabankowych możliwość pierwsza przeplata się z możliwości(...)

Czytaj więcej
Top